Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

VII Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

Obrazy artykułów: olimpiada-log.jpgTransport, Spedycja, Logistyka - wiedzą z tych dziedzin musieli się wykazać uczestnicy pierwszego etapu VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański.

Prawie czterdziestu uczniów naszej szkoły rozwiązywało zadania i odpowiadało na pytania związane z branżą logistyczną.

Zadania przygotowywał Komitet Główny Olimpiady skupiający ekspertów z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Najlepsi uczniowie będą mogli powalczyć o indeksy Uniwersytetu Gdańskiego, oraz staże i atrakcyjne nagrody. Trzymamy kciuki za naszych uczniów ponieważ przejście do kolejnych etapów to nie tylko naukowa rywalizacja, ale i wizyta studyjna w terminalu kontenerowym DCT oraz wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności.

Koordynatorem Olimpiady z ramienia szkoły jest nauczyciel przedmiotów logistycznych Anna Nowak-Kroczewska


Odpowiadamy na globalne wyzwania - Tydzień Edukacji Globalnej 2022

Nasz szkolny zespół Nakręceni na ekologię w ramach realizacji programu Ekologiczna szkoła brał udział w festiwalu internetowym ”Świat w szkole, szkoła w świecie” Tydzień Edukacji Globalnej.
Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej Rady Europy.
Tegoroczna edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbywała się pod hasłem: Solidarnie ponad granicami! Razem uczyńmy szkoły jeszcze bardziej otwarte, solidarne i świadome globalnie.

W tym roku festiwal trwał 3 dni, od 15 do 17.11.2022 (wtorek-czwartek). Młodzież tworzyła zespoły szkolne, brała udział w webinarach i warsztatach oraz wykonywała zadania, działając na terenie swojej szkoły.
Dzień 2 i 3 Festiwalu były poświęcone na realizację zadań w formie gry szkolnej.
Nasz szkolny zespól reprezentowały bardzo aktywnie pracując uczennice klasy 3LW Oliwia Rasińska i Wioleta Kupecka.
W szkolnej grze korytarzowej brali udział uczniowie: Aleksandra Ziemkiewicz, Sebastian Dziergowski, Sylwia Ślepowrońska , Alicja Przybek, Alicja Szcześniak, Jakub Brudzyński, Kamil Dębski, Natalia Kaczmarczyk oraz Maksymilian Kaczmarczyk.
Udział w festiwalu dał uczniom naszej szkoły możliwość włączenia się do globalnej akcji, współpracy i wymiany doświadczeń z kolegami i koleżankami z innych szkół.
Młodzież w ramach akcji wspólnie dyskutowała nt. bioróżnorodności, zmian klimatu i podawała pomysły jak zmienić świat na lepszy.
Już nie możemy się doczekać kolejnych takich wyzwań.

 

Zaswiadczenie o realizacji


WYCIECZKA DO GDAŃSKA W RAMACH PROJEKTU „POZNAJ POLSKĘ 2022 EDYCJA JESIENNA”

Obrazy artykułów: wyciecz-gdansk.jpgObrazy artykułów: polskilad.jpegDnia 1 grudnia 2022 r. uczniowie klas 1TL, 2TRM i 4TLp wraz z opiekunami p. Honoratą Baniak, p. Ewą Makowską, p. Edytą Kunkowską i p. Agnieszką Pyrzyńską wybrali się na całodzienną wycieczkę do Gdańska zorganizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Westerplatte. Licencjonowany przewodnik zaznajomił uczestników z historią historycznego miejsca, dokładnie przedstawił wydarzenia na mapie i zainteresował tragicznymi wydarzeniami z 1939r. Przed pomnikiem, symbolem walki o wolność, młodzież wraz z opiekunami, zrobiliła pamiątkowe zdjęcie.
Kolejnym punktem wyprawy było podziwianie falochronów oraz widok na krajobraz morski i pływające statki.

Uczniowie zwiedzili gdańską Starówkę - miasto w zasięgu obwarowań XVII w.
W czasie spaceru przewodnik opowiedział o: nabrzeżu Motławy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego, urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach. Oprócz tego młodzież zobaczyła reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska, czyli Fontanną Neptuna, typowy dla wielkich dawnych miast kupieckich Dwór Artusa, gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta, XVI-wieczny Dom Schumannów oraz manierystyczną Zieloną Bramę.
Uczestnicy wycieczki dotarli do “Korony Gdańska ,czyli Bazyliki Mariackiej, największej ceglanej budowli sakralnej w Europie. Podczas krótkiej przerwy znalazł się czas na zwiedzanie Jarmarku Świątecznego, który odbywał się w tym czasie.
Głównym punktem zwiedzania było Muzeum Gdańska. Wszystkie założone cele wycieczki, w ramach programu Poznaj Polskę zostały zrealizowane.

Zachęcamy innych do podejmowania podobnych działań.


Na spektaklu...

Obrazy artykułów: received_662612831996476.jpegW dniu 24 listopada uczniowie klasy III LP i IV TRI udali się wraz z opiekunami – p. D. Gut-Pacuszką , p. D. Kawczyńską, p. A. Rykowską i p. Moniką Kon do teatru Roma na musical „Aida”.

To była niezwykła podróż w czasy starożytnego Egiptu, gdzie na oczach widzów rozgrywała się „opowieść o miłości, która kwitła w erze zła”. Wyjątkowa obsada autorska, świetna muzyka, niesamowita scenografia przyczyniły się do odbioru sztuki jako prawdziwej uczty zmysłów.

 

 Ślubowanie klas pierwszych

Obrazy artykułów: slubowanie.jpgObrazy artykułów: slubowanie2.jpg23 listopada 2022r. w Zespole Szkół nr 1 odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.
Pierwsza część dotyczyła ślubowania klas policyjnych i straży granicznej oraz wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie starszych klas policyjnych. Druga część miała charakter uroczystości cywilnej. Uczniowie klas: 1 LW, 1TŻ, 1 TL, 1 TR, 1 TMT, 1 k, 1 l, 1s i 1r, składając rotę przysięgi, podobnie jak pierwszoklasiści klas mundurowych, zostali włączeni w poczet społeczności Staszica.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: p. Elżbieta Wiśniewska - Starosta Powiatu Płońskiego, p. Dariusz Żelazko - Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, p. Józef Bluszcz - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, insp. Jarosław Brzozowski - Komendant Powiatowy Policji w Płońsku, mjr Marcin Sajecki, który reprezentował ppłk. SG Krzysztofa Jurkowskiego, a także ppłk Grzegorz Marcińczak z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ciechanowie, ks. Piotr Wilkowski, p. Anna Parzychowska - Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Henryk Juszko członek Rady Rodziców, a także: gen. dyw. dr inż. Stanisław Krysiński- Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Płońsku UTH, dr Krystyna Szałkowska-Kozyra
Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Płońsku. Goście życzyli uczniom wielu powodów do satysfakcji i radości płynącej z bycia członkiem szkolnej społeczności.

W trakcie tego podniosłego wydarzenia głos zabrała pani dyrektor Ewa Głuchowska, która przybliżyła sylwetkę patrona szkoły- Stanisława Staszica oraz życzyła uczniom zapału w dążeniu do wyznaczonych celów i determinacji do wszechstronnego rozwoju, podkreśliła, że ,,wybierając tę drogę edukacyjną, kroczycie traktem patrona szkoły (…) i od Was w znacznej mierze będzie zależało bezpieczeństwo i jakość życia wielu osób (…) Pamiętajcie, żeby nie zabrakło Wam pasji (…) żyjcie wśród innych i dla innych…”

To był wyjątkowo uroczysty dzień, który z pewnością zapadnie w pamięci wielu pierwszoklasistów.

 

Zdjęcia z uroczystości na naszym FB.

Wygenerowano w sekund: 0.07
14,892,941 unikalne wizyty