Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Sportowcy nagrodzeni

Obrazy artykułów: sport.jpgW roku szkolnym 2021/ 2022 młodzież zajęła wysokie lokaty, reprezentując szkołę w zawodach sportowych z wielu dyscyplin na szczeblu powiatowym, rejonowym i ogólnopolskim.

 

Nagrodzono uczennice, które zajęły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Oto nasze zwyciężczynie: Oliwia Czerniakowska, Natalia Murawska, Natalia Kłodarska, Amelia Grzelak, Maja Materka.

 

Przyznano także nagrody tym uczniom, którzy zajęli I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców. Trenerem obu grup: chłopców i dziewcząt, był pan Jacek Awdejuk.

 

Oto najlepsi sportowcy: Konrad Budek, Olaf Jąderk, Norbert Drzazgowski , Jakub Gwiazdowski, Bartłomiej Chrząszczewski, Kacper Kosela, Damian Kowalski, Paweł Piotrowski,

 

Michał Starzewski, Patryk Stępiński, Maciej Więckowski, Jakub Raczkowski.

Wyróżniono grupę najlepszych uczniów, reprezentujących szkołę podczas zawodów z lekkiej atletyki. Trenerem poniższych sportowców jest pan Piotr Kozera.

 Jakub Ptasiewicz, Kacper Buczyński, Łukasz Korzeniowski, Patryk Stępiński, Dawid Muchowski, Maja Marzęcka, Kacper Gałczyński, Karolina Małek, Mateusz Pyrzyński, Filip Smardzewski, Mikołaj Skierski, Mateusz Skierski, Miłosz Szymborski, Kacper Siemiątkowski.

 

I ostatnia nagrodzona grupa sportowców reprezentująca szkołę podczas Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców to: Damian Duszyński (3sp), Jakub Kamiński (3wp), Kacper Gilewski ( 2LW), Kacper Orłowski (3LMP), Adrian Urzykowski (3TLP), Jakub Stangreciak (3TLP), Maciej Kamiński (1LW), Igor Siek (2TLP), Wiktor Młudzikowski (3wp).

Trenerem naszych chłopców był p. Krzysztof Lewandowski.


Relacja fotograficzna dostępna na naszym Facebooku.


Najlepsi uczniowie w ZS nr 1

Obrazy artykułów: najlepsiuczdo2.jpgPodczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, prowadząca uroczystość, p. Anna Markowska, odczytała uczniów z najwyższą średnią ocen. Ci uczniowie odebrali świadectwo z biało- czerwonym paskiem, a czworo uczniów z trzech pionów szkół, z najwyższą średnią ocen i wzorowym zachowaniem, wpisało się do Złotej Księgi. 

Uczniowie z najwyższymi wynikami to w technikum: Marszałek Mateusz (3 TL g)- 5,33, Szuper Izabela (3 TL g)- 5,27, Sielczak Martyna (2 TL)- 5,11, Banasiewicz Julia (3 TLg)- 4,93, Bogucka Wiktoria (2 TŻ)- 4,88, Kozarzewski Michał (3 Tż p)- 4,84, Rzewnicki Eryk (3 RMg)- 4,79, Cichocka Zofia (2 TL)- 4,78. W liceum: Kondracka Karolina (1 LP/SG)- 4,83 i Skibińska Oktawia (2 LW)- 4,80. 

W szkole branżowej najwyższą średnią osiągnął: Rafał Ślubowski z klasy 2 s. 

Osiągnięcia, o których mowa to wynik nie tylko uzdolnień uczniów, ich pracowitości, ale także efekt mądrego kierownictwa uczących ich nauczycieli i oczywiście wsparcia rodziców, dlatego na ręce naszych najlepszych uczniów pani dyrektor przekazała listy gratulacyjne dla ich Rodziców.

Podczas uroczystego zakończenia nagrodzono także uczniów ze średnią ocen 4,50 do 4,74 byli to, w liceum: Bartosz Chmielewski, Kacper Jaworski, Natalia Krakowiak i Kacper Wysocki (wszyscy z klasy 1 LP/SG), natomiast w technikum: Dawid Jąderko(3RMg), Piotr Mańkowski(1RMT), Szymon Mochtak (3TŻp).

 

Gratulujemy!


Relacja fotograficzna dostępna na naszym Facebooku.


Zakończenie roku szkolnego

 

Obrazy artykułów: zakodo01.jpgDnia 24 czerwca 2022r. o godzinie 9.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. 🤣
Spotkanie rozpoczęto od zacytowania słów będącym mottem uroczystości: ,,Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi…” Do tych słów odniosła się także pani dyrektor - Ewa Głuchowska, która przypomniała o sukcesach szkoły w roku 2021/2022 - Szkoła uzyskała tytuł - SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI, oraz o sukcesach indywidualnych uczniów, m.in. zdobycie dodatkowych kwalifikacji w trzech zawodach: barmana, kucharza z elementami dietetyki i kelnera, udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, pierwsze i drugie miejsca w konkursach recytatorskich, czy wysokie osiągnięcia uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FORGET-ME-NOT, Konkursie Wiedzy o Konstytucji, II Wojewódzkim Konkursie Historycznym "Symbole Narodowe" i innych. Podkreśliła ważną rolę prężnie działającego Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu.
Pani Dyrektor słowa podziękowań skierowała do organu prowadzącego za dbałość o bazę dydaktyczną szkoły a szczególnie za budowę hali sportowej i wirtualną strzelnicę.
W podziękowaniach nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do nauczycieli, pracowników, rodziców uczniów, MKO Delegatura w Ciechanowie, MON, partnerów szkoły z którymi podpisaliśmy porozumienia o współpracy oraz pracodawców młodocianych pracowników, pracowników CKZ Nr 1, przedsiębiorstw przyjmujących naszych uczniów na praktyki zawodowe.
Uczniom tego dnia towarzyszyli zacni goście: ks. Paweł Kowalski reprezentujący proboszcza ks. kan. Zbigniewa Sajewskiego, p. Włodzimierz Pająk - Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego, p. Wioleta Goszczyńska – Sobieraj- prezentująca Radę Rodziców, dyrekcja, nauczyciele i rodzice nagrodzonych uczniów.
Warto zaznaczyć, że w bieżącym roku szkołę branżową kończy podwójny rocznik uczniów klas trzecich: po gimnazjum i szkole podstawowej. Pani dyrektor w swoim przemówieniu zaznaczyła, że młodzież opuszcza szkołę, by kontynuować dalszą wędrówkę nowymi już ścieżkami, dorosłego życia i życzyła powodzenia, znalezienia swojej drogi.
Przy tej okazji Pani dyrektor cytowała słowa czułego narratora powieści Olgi Tokarczuk.
W czasie uroczystości głos zabrała pani wicedyrektor Agnieszka Rykowska, która odczytała list p. Krzysztofa Wrzesińskiego. Wicestarosta powiatu płońskiego skierował do młodzieży ciepłe słowa i życzył skąpanych w słońcu wakacji, z niekończącymi się przygodami i wspaniałymi wrażeniami.


Relacja fotograficzna dostępna na naszym Facebooku.

 


Podręczniki dla wszystkich klas na rok szkolny 2022_2023

klasy II Liceum Ogólnokształcącego:

klasy 1 - pobierz 

klasy 2 - pobierz

klasy 3 - pobierz

klasy 4 - pobierz

klasy Technikum Nr 1:

klasy 1 - pobierz 

klasy 2 - pobierz

klasy 3 - pobierz

klasy 4 (po G) - pobierz

klasy 4 (po SP) - pobierz

klasy BS I Stopnia Nr 1:

klasy 1 - pobierz 

klasy 2 - pobierz

klasy 3 - pobierzObóz szkoleniowy w Chełmnie

W dniach od 06 do 10 czerwca br. uczniowie klas: 2 LW i 3LMp, łącznie 45 osób, pod opieką wychowawców, wzięło udział w obozie taktyczno-wojskowym zorganizowanym w 3. Batalionie Drogowo-Mostowym im. gen. Karola Sierakowskiego w Chełmnie.

Celem szkolenia było: wspieranie rozwoju zainteresowań wojskowych uczniów poprzez dostęp do sprzętu i wyposażenia wojskowego oraz wzmocnienie odporności psychofizycznej uczestników. Kierownikiem obozu,

odpowiadającym za współpracę z jednostką wojskową, był p. Piotr Żochowski. Opiekę nad młodzieżą pełnili: p. J. Awdejuk, p. A. Markowska oraz p. M. Mucha. 

Program obozu obejmował teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu obronności i taktyki wojskowej. Uczestnicy zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem prowizorycznych środków. Pracowali na radiostacjach przenośnych, strzelali z karabinka z użyciem UST, a także poznali budowę i zasady działania miny przeciwpancernej. Poza tym składali i rozkładali broń na czas, rzucali granatem z pozycji stojącej. Obozowicze wykorzystywali teren i obiekty terenowe do maskowania oraz maszerowali na azymut.  Uczniowie musieli wykazać się terenoznawstwem, budowali dla siebie schronienie, rozpalali ogniska, przygotowując posiłek na obcym terenie.

Uczestnicy, pod okiem instruktora, spędzili kilka godzin na strzelnicy.

Wszystkie zajęcia cieszyły się zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Młodzież wykazała się także sztuką przetrwania w trudnych warunkach, ponieważ ostatnią noc szkolenia wojskowego spędziła w terenie. Uczniowie musieli wykazać się zręcznością, kreatywnością, a przede wszystkich refleksem, ponieważ to, co zabrali ze sobą w ciągu pięciu minut, musiało im posłużyć do przetrwania kilku godzin w lesie.

Codziennie, w godzinach popołudniowych, uczestnicy mieli zorganizowane zajęcia rekreacyjno-wypoczynkowe, np. wyjazd nad jezioro, rozgrywki sportowe, czy zwiedzanie Chełmna.

Ostatni dzień szkolenia przybrał formę egzaminu, podczas którego uczniowie wykazali się wiedzą proobronną.

Na zakończenie obozu zaprzyjaźniony ze szkołą, ppłk Sylwester Drozd, podziękował zgromadzonej na placu młodzieży i zaprosił do wojska, do wyjątkowo odpowiedzialnej służby Ojczyźnie.

Zajęcia podczas obozu wojskowego prowadzone były przez specjalistów żołnierzy z jednostki, którzy dbali o to, aby podczas zajęć w terenie, zachować najwyższych standardów bezpieczeństwa.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę ppłk. Sylwestra Drozda, ale również koordynatora klas wojskowych- p. Piotra Żochowskiego.

Jeżeli ktoś jeszcze nie zapoznał się z relacją ze szkolenia wojskowego, zapraszamy do galerii zdjęć oraz na szkolnego Facebooka, gdzie zamieszczone są filmy edukacyjne prezentujące nagrania z zajęć szkoleniowych. Zapraszamy do obejrzenia i zachęcamy do zalajkowania.

 

Zdjęcia w galerii

Wygenerowano w sekund: 0.05
13,502,502 unikalne wizyty