Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Targi Pracy w Zespole Szkół nr 1 [NOWY]

Obrazy artykułów: tragi18.jpg8 października 2021r. w Zespole Szkół nr 1 odbyły się Targi Pracy. Organizacja targów miała na celu zintegrowanie środowiska, społeczności Powiatu Płońskiego, przedstawicieli instytucji: powiatowych i miejskich, a także absolwentów szkół.

Współcześnie rynek pracy nieustannie się zmienia i nakłada na pracodawców, jak i na nowych pracowników, nowe wyzwania, stąd pomysł pani Ewy Głuchowskiej, dyrektor ZS nr 1, na zorganizowanie Targów Pracy.  Organizatorami wydarzenia oprócz Zespołu Szkół nr 1 im. A. Staszica byli: Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP w Warszawie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie oraz Hufiec Pracy w Płońsku przy współpracy z Uczelnią Techniczno-Handlową im. H. Chodkowskiej w Płońsku, Powiatowym Urzędem Pracy w Płońsku oraz Wojewódzkim Urzędem Pracy z Filią w Ciechanowie.

 

Więcej w rozwinięciu...

 

ZDJĘCIA W GALERII


Powiatowa Komenda Policji na Targach Pracy w Zespole Szkół nr 1 [NOWY]

Obrazy artykułów: received_2709786625988885.jpeg8 października podczas Targów Pracy nie mogło zabraknąć Powiatowej Komendy Policji. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z obowiązkami i zadaniami policjanta, dopytać o aktualne wymagania dotyczące przyjęć. Informowano młodzież, że służbę w policji może pełnić obywatel korzystający z pełni praw publicznych, posiadający minimum średnie wykształcenie oraz posiadający zdolność psychiczną i fizyczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Niewątpliwie w klasach o profilu policyjnym uczniowie nabyli praktyczne umiejętności związane z ceremoniałem w służbach mundurowych i ukształtowali swoją postawę obywatelską. Duża liczba zainteresowanych pracą w służbach świadczy o tym, że jest to zawód stanowiący atrakcyjną perspektywę dla młodych ludzi.

Przypominamy, że planowane przyjęcia do służby w Policji w 2021 roku to:  

  • 03 listopada
  • 30 grudnia 

ZDJĘCIA W GALERII


Targi pracy - 5.Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej [NOWY]

Obrazy artykułów: img-20211019-wa0003.jpg8 października 2021r. podczas Targów Pracy zorganizowanych w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku, swoje stanowisko informacyjno-wystawiennicze prezentowali przedstawiciele zaprzyjaźnione jednostki z Ciechanowa. Punkt informacyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.

MBOT opiera swój potencjał na żołnierzach-ochotnikach, dlatego informowano chętnych o warunkach wstąpienia  w szeregi ochotników służby wojskowej.

Przypominamy, że należy mieć ukończone 18 lat, obywatelstwo polskie, być zdrowym psychicznie i fizycznie do pełnienia służby i być niekaranym. Jeżeli ochotnik spełnia te wymagania, może udać się do najbliższego WKU i złożyć wniosek. Jest on również dostępny w wersji on-line.

MBOT identyfikuje się z żołnierzami polskiego podziemia, a najistotniejszą wartością jest służba Ojczyźnie i Narodowi.

 

 

ZDJĘCIA W GALERII


Uczestnicy mobilności zagranicznej już w Polsce [NOWY]

Obrazy artykułów:powrot.jpeg29 uczniów klas technikum, kształcących się  w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk bezpiecznie powróciło do Polski.

 

Pierwsze spotkania z najbliższymi, pierwsze słowa, wrażenia, radość, wzruszenie i podziękowania...

 

Jest POWER.

 

 


Ślubowanie klas pierwszych i drugich w Zespole Szkół nr 1

Obrazy artykułów: fotoi050.jpg13 października 2021r. o godzinie 11.00 uczniowie klas pierwszych i drugich złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Elżbieta Wiśniewska- Starosta Powiatu Płońskiego, insp. Jarosław Brzozowski - Komendant Powiatowej Policji w Płońsku, ppłk SG Krzysztof Jurkowski- Komendant Placówki SG Warszawa- Modlin, p. Agnieszka Poliszewska- Ostrowska, przedstawiciel Rady Rodziców oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

 

Ślubowanie to uroczystość wyjątkowa, budująca tradycję i wspólnotę, którą tworzy w tym dniu cała szkolna społeczność. Prowadzącymi tego dnia byli uczniowie klasy II LW: Małgorzata Marcinkowska, Jakub Jędrzejewski, funkcję dowódcy pełnił Jakub Mikołajczyk, również z klasy II LW.

 

 

ZDJĘCIA W GALERII

 

Więcej w rozwinięciu

Wygenerowano w sekund: 0.05
11,203,593 unikalne wizyty