Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Szkolenie dla naszych uczniów w 2 Pułku Saperów w Kazuniu

szkolenie_kazun.jpgW 29 października uczniowie z 2 i 3 klasy wojskowej uczestniczyli w zajęciach szkoleniowych , które odbyły się na obiektach 2 Pułku Saperów w Kazuniu. Podczas szkolenia uczniowie szkolili się w zakresie udzielania pierwszej pomocy, budowy i obsługiwania karabinka Beryl, szkolenia strzeleckiego musztry wojskowej, rzutu granatem z różnych pozycji ,oraz ćwiczyli na Ośrodku Sprawności Fizycznej. Zajęcia zostały zorganizowane i przeprowadzona przez ppłk Mariusza Łuszczyńskiego. 

 

P. Żochowski

 

 

 

ZDJĘCIA


Wyjazd integracyjny kl. 1 LP/SG

Obrazy artykułów: sielanka.jpgW dniu 29.09.2021r.  uczniowie klasy 1 Liceum Policyjnego i Straży Granicznej wzięła udział w wyjeździe integracyjnym. Pogodny, jesienny dzień młodzież spędziła w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Sielanka” koło Raciąża.  Uczestniczyła w panelu edukacyjnym Ceramika Raciąż i grach terenowych z quizami przyrodniczymi. Uczniowie  lepili z gliny wybranymi technikami. Twórcy po wypaleniu w piecu wykonanych prac, zabrali je do domu. 

 

Podczas przerwy w zajęciach młodzież rozmawiała ze sobą przy ognisku i piekła kiełbaski. Warto zaznaczyć, że pierwsze integracyjne spotkanie zaczęto tańcem -,,belgijką”, a zakończono tradycyjnym -,,pociągiem", który zjednoczył uczestników wyjazdu.


Młodzież  niewątpliwie wróciła zadowolona. Zabawy i tańce sprawiły im wiele radości. To była przyjemność spędzenia wspólnie wolnego czasu, zwłaszcza po kilku miesiącach izolacji . Wszyscy planują kolejny wyjazd.


A. Witólska (wychowawca klasy 1 LP/SG)

 

ZDJĘCIA


Wycieczka na targi „AGRO SHOW”

Obrazy artykułów: foto11.jpgW dniach 24 – 26 września odbyła się kolejna edycja wystawy rolniczej „AGRO SHOW” w Bednarach k. Poznania. Impreza organizowana od 1999 roku, zgromadziła 550 wystawców i ok.140 tys. zwiedzających. Na wystawie byli również obecni uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku ( kl. 1r, 3rg, 2TRM ). 

 

Zwiedzający mogli obejrzeć najnowsze maszyny rolnicze, kombajny, opryskiwacze, rozsiewacze, ciągniki, wszelkiego rodzaju agregaty uprawowe i maszyny do zbiorów. Na wystawie swoje stanowiska mieli producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin oraz wielu innych dziedzin rolnictwa. Zaprezentowano nowoczesne rozwiązania techniczne wspomagające funkcjonowanie gospodarstw rolnych. Ciekawym elementem targów były pokazy agregatów rolniczych w czasie prac polowych.Drugim etapem wycieczki była wizyta w Poznaniu. Uczniowie z ZS 1 zwiedzali rynek, podziwiając piękne gotyckie i klasycystyczne kamienice.

 

 Opiekunami i organizatorami wycieczki byli: p. Edyta Kunkowska, p. Magdalena Staniszewska, p. Dagmara Kawczyńska, p. Andrzej Kraszewski, p. Zbigniew Dąbrowski, Marcin Lorenc i p. Arkadiusz Markowski.
Dziękujemy uczniom za udział w wycieczce.

Przygotował: Arkadiusz Markowski

 

ZDJĘCIA


XVI Diecezjalna Parafiada Dzieci i młodzieży

Obrazy artykułów: parafiada2021Grupa piętnastu uczniów naszej szkoły w piątek 24 września wzięła udział w corocznej parafiadzie diecezjalnej w Płońsku. Początek spotkania miał miejsce w Kościele pod wezwaniem Św. M.M Kolbe na Mszy Świętej.

Ksiądz głoszący homilię przytoczył świadectwa sportowców, którzy wskazywali ogromną rolę wiary w ich osiągnięciach sportowych i życiu. Na stadionie Dzieci i młodzież rywalizowała w dyscyplinach biegowych, piłce nożnej i piłce siatkowej.

 

Wśród zwycięzców byli nasi uczniowie: Marta Zdunowska wygrała bieg na 100m.,Dominika Jaroszewic bieg na 400m. a Mateusz Pyrzyński wygrał w dwu konkurencjach tj. biegi na 100 i 400 metrów.

 

Opiekę nad uczniami podczas parafiady sprawowali Ks, Paweł Kowalski, Piotr Żochowski i Mieczysław Szadkowski.

 

M. Szadkowski


Prawo w służbie wojskowej - spotkanie z przedstawicielem WKU

W dniu 22. 09. 2021 odbyło się spotkanie szkoleniowe z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień, z mjr Sławomirem Biragą. Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas mundurowych z uregulowaniami prawnymi służby wojskowej - zawodowej i terytorialnej.

 

ZDJĘCIA

Wygenerowano w sekund: 0.04
11,203,581 unikalne wizyty