Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Powiatowy konkurs ekologiczny - "EKO BOMBKA"

Starostwo Powiatowe w Płońsku zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu Powiatu Płońskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „EKO BOMBKA”.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu płońskiego do udziału w powiatowym konkursie plastycznym "Eko Bombka". Na prace czekamy do 3 grudnia 2021r.

 

 

 

 

Więcej szczegółow na stronie konkursu


103. rocznica Odzyskania Niepodległości

 11 listopada, z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawiciele ZS nr 1 - młodzież z klasy 3 LMp wraz z opiekunami, wzięli udział w uroczystościach z tej okazji.

 

Po mszy świętej w kościele św. Michała Archanioła przemaszerowali pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych złożyli tradycyjne wiązanki kwiatów. Uczciliśmy w ten sposób pamięć 11 listopada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia w GALERII


Szkoła do Hymnu

 

W przeddzień Święta Niepodległości o godzinie 11,11 cała społeczność szkolna Zespołu Szkół Nr 1 wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". Ze względu na pandemię jedynie reprezentanci klas odśpiewali hymn na głównym holu szkoły, natomiast pozostali uczniowie uczcili ten wyjątkowy moment w salach wspólnie ze swoimi nauczycielami.
Temu wydarzeniu towarzyszyła niezwykle podniosła atmosfera i refleksja nad trudną drogą do wolności. Dzisiejszą uroczystość dopełniła wystawa pt. ”Bohaterowie Niepodległej” przygotowana przez uczestników drugiego i trzeciego turnusu w zawodzie fryzjer pod opieką p. L. Pareckiej-Łaszczyk.
Należy pamiętać o święcie, które przypomina moment odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

 Zdjęcia W GALERII

 


Szkoła Pamięta 2021

Szkoła Pamięta 2021

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się po raz trzeci w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wychowawcami:

  • odwiedzali lokalne miejsca pamięci i poznawali związaną z nimi historii;
  • porządkowali bezimienne i opuszczone groby na naszym Cmentarzu Parafialnym
  • uporządkowali i zapalili znicze na grobach zamarłych nauczycieli naszej szkoły m. in. nauczyciela historii -  dr hab. Śp. Józefa Barańskiego, wieloletniego dyrektora naszej szkoły – śp. Franciszka Kruszewskiego. 
  • przygotowali pracę plastyczną pt: ”Światełko Pamięci”
  • zorganizowali wycieczkę patriotyczną, podczas której klasy mundurowe wzięły udział w spacerze po Powązkach i lekcji historyczno-literackiej ; młodzież chodziła śladami bohaterów II wojny światowej i żołnierzy wyklętych; uczniowie poznali historie polskich bohaterów i zapalili znicze na grobach, m.in.: Alka, Rudego i Zośki, Wesołego, Orszy, a także na grobie poety K. K. Baczyńskiego;
  • wzięli udział w Marszu Milczenia upamiętniającym likwidację płońskiego getta w 1942 roku

Uczniowie i nauczyciele na różne sposoby starali się upamiętniać lokalnych bohaterów, lepiej poznać historię naszego regionu oraz uczcić ważne rocznice historyczne. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie czytaj więcej...


Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty

 

Obrazy artykułów: powrot.jpegW dniu 27 października wicedyrektor szkoły Pani Anna Nowakowska uczestniczyła w uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych, resortowych i nagród przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w Domu Polonii w Pułtusku. Pani wicedyrektor otrzymała Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty za wybitne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Nagrody odznaczonym i nagrodzonym nauczycielom i dyrektorom szkół wręczali Wicewojewoda Mazowiecki p. Sylwester Dąbrowski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty p. Dorota Skrzypek oraz Dyrektor ciechanowskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie p. Jacek Zawiśliński.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.🏆

 

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.06
11,849,493 unikalne wizyty