Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Bieg Niepodległości

Obrazy artykułów: biegn22.pngJuż 11 listopada w Płońsku odbędzie się Bieg Niepodległości organizowany przez Starostwo Powiatowe w Płońsku oraz Radio Płońsk 93,6 FM!

W programie wydarzenia znajdzie się bieg dla dzieci do 16 rż. na dystansie 500 metrów (udział bezpłatny)  oraz bieg główny na dystansie 5 km (opłata startowa - 20 zł).

Na mecie będą na Was czekać okolicznościowe medale.

Prowadzony będzie profesjonalny elektroniczny pomiar czasu, więc możecie śmiało walczyć o nowe rekordy życiowe.

Biegowi towarzyszyć będzie oprawa wojskowa. Dodatkowo na miejscu czekać na Was będzie poczęstunek.

Zapisujcie się szybko, bo ilość miejsc ograniczona. W biegu dla dzieci jest to 80, a w biegu głównym 200 miejsc.

 

Mamy nadzieję, że zobaczymy się na trasie.

 

Link do zapisów: https://catchtime.pl/11112022-bieg-niepodleglosci/

 

[POBIERZ PLAKAT]


Porozumienie z KPP podpisane

Obrazy artykułów: porozumienie22.jpgW dniu 28 października 2022 roku p. Ewa Głuchowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku oraz insp. Jarosław Brzozowski podpisali porozumienie w sprawie dalszej współpracy Zespołu Szkół i Komendy Powiatowej Policji w Płońsku w zakresie funkcjonowania klas mundurowych o profilu policyjnym. Zgodnie z podpisanym porozumieniem uczniowie nadal będą zgłębiać zagadnienia związane z codzienną pracą Policji i poznają uprawnienia przysługujące ich funkcjonariuszom.

Klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku mają wieloletnią tradycję i na stałe wpisały się w życie szkoły. Głównym celem funkcjonowania oddziałów jest profesjonalne przygotowanie kandydatów do pracy w policji oraz w innych służbach odpowiedzialnych za porządek publiczny. Zajęcia policyjne prowadzone są z pełnym zaangażowaniem przez funkcjonariuszy płońskiej komendy. Odbywają się raz w tygodniu i trwają przez kolejne 3 lata nauki w liceum. Udział w dodatkowych zajęciach (techniki interwencji służb mundurowych, samoobrona, zajęcia strzeleckie) pozwoli lepiej przygotować uczniów do uzyskania dodatkowych kwalifikacji nie tylko w formacjach mundurowych.
Pragniemy podziękować Panu insp. Jarosławowi Brzozowskiemu-Komendantowi Powiatowemu Policji w Płońsku za wieloletnią współpracę i wspieranie inicjatyw, mających na celu wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu i powinności wobec narodu.

Spotkanie z pracownikiem Urzędu Celnego w Ciechanowie

Dnia 21 październik, p. Adrian Dalecki wraz z uczniami działającymi w Spółdzielni Uczniowskiej „ Jedynka”, zorganizował spotkanie z p. Małgorzatą Saganek reprezentującą Urząd Celny w Ciechanowie.

W warsztatach uczestniczyły klasy: 3TL I 2TŻ. Tematem spotkanie był nielegalny przemyt roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Młodzież miała okazję obejrzeć przejęte podczas udaremnionych prób przemytów. Zapoznały się również z konsekwencjami prawnymi grożącymi za nielegalne pozyskiwanie i sprzedaż zwierząt oraz wyrobów z chronionych gatunków.
Został wyświetlony i omówiony poruszający film dokumentalny pt. ,, Zakazany handel”, który ukazywał niezwykle brutalne traktowanie zwierząt w Indonezji. Opiekunami uczniów byli p. Ewa Litewka, p. Magdalena Staniszewska i p. Adrian Dalecki.
To było niezwykle cenne spotkanie, czekamy na kolejne!

Klasy mundurowe zdobyły Toruń

Obrazy artykułów: torun-22.jpgW ramach programu "Poznaj Polskę 2022- Edycja Jesienna", w dniu 26.10. 2022r. młodzież z klasy Policyjnej i Straży Granicznej, uczestniczyła w wycieczce do Torunia.
Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki, uczestnicy poznali historię średniowiecznego miasta, które jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych grodów.
Niemal osiemsetletni Toruń słynie z zabytków uznanych przez UNESCO za kulturowe dziedzictwo ludzkości, a także z burzliwej i
bogatej historii, przede z powodu Mikołaja Kopernika i słynnych pierników.
Uczniowie mundurowek zwiedziali najważniejsze zabytki toruńskiej Starówki, np. Krzywą Wieżę, bramę klasztorna, mury obronne, Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem Mikołaja Kopernika, a także toruńskie kamienice mieszczańskie, Dwór Artusa, Dom Mikołaja Kopernika,kamienicę pod Gwiazdą czy gotyckie obiekty sakralne. Nie zabrakło pomnikow Starego Miasta, czyli fontanny z żabka, osiołka, czyli średniowiecznego pręgierza. Uczestnicy wyprawy przeszli Piernikową Aleją Gwiazd, zobaczyli ruiny zamku krzyżackiego. Niektóre obiekty młodzież poznała w czasie gry miejskiej.
Nie zabrakło rozrywki i dobrego humoru w czasie poznawania legend toruńskich: legenda o Flisaku, o Bachusie, czy toruńskim dzwonie.
W wycieczce uczestniczyła młodzież klas:
2 LP/SG ,1 SG i 1 LP z wychowawcami: p. Agnieszką Witólska (kierownik wycieczki), p.Anną Fijałkowską. Opiekę nad uczniami sprawowali również p. Piotr Kozera i p.Tomasz Zdzienicki.
Wyjazd był bardzo udaną, co widać w releacji fotograficznej na naszym FB.


Wygenerowano w sekund: 0.06
14,892,925 unikalne wizyty