Youtuber

12 czerwca uczniowie 1kw mieli okazję poznać oraz porozmawiać z Adamem Pomorynem, który tworzy na YouTube jako Asasyn08. Konsekwentnie dążył do celu, sam, bez wsparcia, protekcji i niczyjej pomocy w ciągu 9 lat zdobył 100 tysięcy subsrybentów, za co otrzymał srebrny przycisk. Uczniowie mogli dowiedzieć się, na czym polega działalność Youtubera, czy warto być aktywnym w Social mediach, jakie korzyści to za sobą niesie oraz czy jest to takie proste jakby wielu mogło się wydawać.

Nasz gość wielokrotnie podkreślał to, jak ważna jest edukacja i zdobycie zawodu. Zachęcał młodzież do dzielenia się w internecie swoją pasją, zdobytą wiedzą czy umiejętnościami, ponieważ jest tam jeszcze wiele przestrzeni na wiele treści.

Zaznaczył również, że montowane i publikowane przez nich materiały mogą im służyć jako reklama własnej działalności, wytarczy ciekawy pomysł, coś co będzie oryginalne i przyciągnie wielu odwiedzających kanał.
Podkreślił, że jeśli chcemy utrzymywać się z „pracy” w internecie, to zawsze priorytetem jest skończenie szkoły i zawód, bez tego nawet jeśli nie uda się w internecie, to można wrócić do normalnej pracy w profesji którą się skończyło.

Zdjęcia w galerii

DZIEŃ MŁODEGO ROLNIKA

13 czerwca uczniowie klasy 3 TRg oraz 2 TRg wraz z opiekunami p. Magdaleną Staniszewską i p. Agnieszką Pyrzyńską wzięli udział w Krajowych Dniach Pola - Dzień Młodego Rolnika. Spotkanie odbyło się w POŚWIĘTNEM, w Płońsku
Uczniowie uczestniczyli w lekcjach na temat bioróżnorodności, nowoczesnych narzędzi do zarządzania stadem. Brali udział w licznych pokazach firm i hodowców, jak również konkursach.
Nie zabrakło też chwili relaksu przy stoisku Diamant

zdjęcia w galerii

TERMIN REKRUTACJI DO BRANŻOWEJ SZKOŁY II STOPNIA

Drodzy uczniowie, absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia

Uprzejmie informujemy, że podania do Branżowej Szkoły II stopnia można skladać do 20 czerwca 2022 r. Przypominamy, że oferujemy kształcenie w dwóch zawodach: technik pojazdów samochodowych i technik żywienia i usług gastronomicznych. Zapraszamy.

Lista kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podczas rekrutacji do oddziałów przygotowania wojskowego zarządza się próbę sprawności fizycznej. Komisja  rekrutacyjna  składająca  się  z  z-cy PKR p. P. Żochowskiego oraz członków – nauczycieli wychowania fizycznego -  p. Piotr Kozera, p. A. Markowski, p. K. Lewandowski przeprowadziła  w  dniu  2 czerwca 2022 roku próby  sprawności fizycznej  dla kandydatów z  klas ósmych, którzy złożyli wniosek o przyjęcie do tworzonego Oddziału Przygotowania Wojskowego w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji publikujemy listę kantydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej - POBIERZ LISTĘ

Serdecznie gratulujemy.