
Już 11 listopada w Płońsku odbędzie się Bieg Niepodległości organizowany przez Starostwo Powiatowe w Płońsku oraz Radio Płońsk 93,6 FM!
W programie wydarzenia znajdzie się bieg dla dzieci do 16 rż. na dystansie 500 metrów (udział bezpłatny) oraz bieg główny na dystansie 5 km (opłata startowa - 20 zł).
Na mecie będą na Was czekać okolicznościowe medale.
Prowadzony będzie profesjonalny elektroniczny pomiar czasu, więc możecie śmiało walczyć o nowe rekordy życiowe.
Biegowi towarzyszyć będzie oprawa wojskowa. Dodatkowo na miejscu czekać na Was będzie poczęstunek.
Zapisujcie się szybko, bo ilość miejsc ograniczona. W biegu dla dzieci jest to 80, a w biegu głównym 200 miejsc.
Mamy nadzieję, że zobaczymy się na trasie.
Link do zapisów: https://catchtime.pl/11112022-bieg-niepodleglosci/
W dniu 28 października 2022 roku p. Ewa Głuchowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku oraz insp. Jarosław Brzozowski podpisali porozumienie w sprawie dalszej współpracy Zespołu Szkół i Komendy Powiatowej Policji w Płońsku w zakresie funkcjonowania klas mundurowych o profilu policyjnym. Zgodnie z podpisanym porozumieniem uczniowie nadal będą zgłębiać zagadnienia związane z codzienną pracą Policji i poznają uprawnienia przysługujące ich funkcjonariuszom.
Dnia 21 październik, p. Adrian Dalecki wraz z uczniami działającymi w Spółdzielni Uczniowskiej „ Jedynka”, zorganizował spotkanie z p. Małgorzatą Saganek reprezentującą Urząd Celny w Ciechanowie.
W ramach programu "Poznaj Polskę 2022- Edycja Jesienna", w dniu 26.10. 2022r. młodzież z klasy Policyjnej i Straży Granicznej, uczestniczyła w wycieczce do Torunia.
Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki, uczestnicy poznali historię średniowiecznego miasta, które jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych grodów.
Niemal osiemsetletni Toruń słynie z zabytków uznanych przez UNESCO za kulturowe dziedzictwo ludzkości, a także z burzliwej i
bogatej historii, przede z powodu Mikołaja Kopernika i słynnych pierników.
Uczniowie mundurowek zwiedziali najważniejsze zabytki toruńskiej Starówki, np. Krzywą Wieżę, bramę klasztorna, mury obronne, Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem Mikołaja Kopernika, a także toruńskie kamienice mieszczańskie, Dwór Artusa, Dom Mikołaja Kopernika,kamienicę pod Gwiazdą czy gotyckie obiekty sakralne. Nie zabrakło pomnikow Starego Miasta, czyli fontanny z żabka, osiołka, czyli średniowiecznego pręgierza. Uczestnicy wyprawy przeszli Piernikową Aleją Gwiazd, zobaczyli ruiny zamku krzyżackiego. Niektóre obiekty młodzież poznała w czasie gry miejskiej.
Nie zabrakło rozrywki i dobrego humoru w czasie poznawania legend toruńskich: legenda o Flisaku, o Bachusie, czy toruńskim dzwonie.
W wycieczce uczestniczyła młodzież klas:
2 LP/SG ,1 SG i 1 LP z wychowawcami: p. Agnieszką Witólska (kierownik wycieczki), p.Anną Fijałkowską. Opiekę nad uczniami sprawowali również p. Piotr Kozera i p.Tomasz Zdzienicki.
Wyjazd był bardzo udaną, co widać w releacji fotograficznej na naszym FB.