Jesteśmy w Grecji na praktykach zawodowych

Uczniowie klas technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk z klas II TŻ, III TŻg, III TŻp, III TLg, III TLp i IV TL w dniu 4.10.2021 roku rozpoczęli mobilność zagraniczną. Praktyki w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk odbywają się zgodnie z programem.

Uczniowie uczestniczą w zajęciach w grupach pod kierunkiem opiekunów. W trakcie zajęć uczniowie posługują się językiem angielskim zawodowym w ramach komunikacji w zespole międzynarodowym. Praktyki... a po praktykach regeneracja, aktywny wypoczynek, spacery po greckiej plaży i kąpiel w Morzu Egejskim oraz realizacja programu edukacyjno-kulturowego.

To bardzo intensywny, ale też bardzo owocny czas. Uczestnicy mobilności nabywają nowe kompetencje zawodowe, które będą mogli wykorzystać w przyszłości w pracy zawodowej.

ZDJĘCIA W GALERII

Wycieczka na XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

W dniach 8 – 10 października odbyły się XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. Targi AGROTECH co roku przyciągają krajowych i zagranicznych liderów branży. Producenci maszyn rolniczych prezentują tu swój najnowszy sprzęt – od bron talerzowych, przez rozrzutniki obornika i przyczepy rolnicze, aż po ciągniki. Dopełnieniem oferty są także dystrybutorzy części do maszyn rolniczych, a także serwisanci sprzętu.

Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło również sprzedawców nawozów, pasz, nasion roślin rolniczych oraz środków ochrony roślin. Na wystawie byli również obecni uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku (klasy 3 TRI, 3 TRMT).

Zwiedzający mogli obejrzeć najnowsze maszyny rolnicze, kombajny, opryskiwacze, rozsiewacze, ciągniki, wszelkiego rodzaju agregaty uprawowe i maszyny do zbiorów.

Na wystawie swoje stanowiska mieli producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin oraz wielu innych dziedzin rolnictwa. Zaprezentowano nowoczesne rozwiązania techniczne wspomagające funkcjonowanie gospodarstw rolnych.

Opiekunami i organizatorami wycieczki byli:

p. Andrzej Kraszewski, p. Zbigniew Dąbrowski, p. Dagmara Kawczyńska, p. Agnieszka Pyrzyńska

Dziękujemy uczniom za udział w wycieczce.

Przygotowała: Agnieszka Pyrzyńska

Zdjęcie w rozwinięciu...

Poświęcenie figury Matki Bożej

Obrazy artykułów: foto02.jpgPoświęcona Figura Matki Bożej ma godne miejsce w sali katechetycznej. Miesiąc październik jest w kościele poświęcony rożańcowi. Uczniowie klasy Ir wraz z katechetą udali się na modlitwę rożancową do kościoła Św. M. M. Kolbego. Młodzież zaniosła do poświęcenia figurę Matki Bożej, która została znaleziona, a wcześniej porzucona.

Obrzędu poświecenia dokonał Ks. Paweł Kowalski, wskazując przy tym młodzieży wagę troski o symbole religijne. Uczniowie z wielką powagą wrócili do szkoły, ustawiając figurę we wcześniej przygotowanym miejscu. Wielu z nich wyrażało pragnienie wspólnej modlitwy w różnych sprawach w tym miejscu. Gratulujemy młodzieży i wychowawcy 1r wzorowej postawy.

Europejski Dzień Języków Obcych w ZS 1 w Płońsku

Obrazy artykułów: foto02.jpg26 września to dzień szczególny dla osób uczących się  języków obcych: w tym  dniu Rada Europy ustanowiła Europejski Dzień Języków Obcych.

W Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku również obchodziliśmy to Święto, przypominając uczniom, że nauka języków obcych jest niezwykle ważna, a w dzisiejszych czasach wręcz niezbędna.

Przez cały tydzień na korytarzu szkoły i internatu były wystawione gazetki i plakaty z informacjami o tym ważnym dniu, jego historii oraz znaczeniu języków obcych w życiu każdego człowieka.

Nauczyciele języków obcych przeprowadzili także w swoich grupach specjalne zajęcia w trakcie których uczniowie mogli poznać kulturę ,tradycje i ciekawostki dotyczące krajów, których języków uczymy się w naszej szkole.

Warto pamiętać o tym , że znajomość języków obcych otwiera przed nami cały świat, uczy tolerancji i szacunku dla innych nacji ,a uczenie się języków obcych w połączeniu z ciekawością poznania innych kultur może sprawiać po prostu wiele radości!

Przygotowała:Alina Chylińska

Porozumienie z KPP w Płońsku

,,Najzwyklejsze rzeczy mogą stać się niezwykłe, dzięki tworzeniu ich z właściwymi ludźmi…”
Elizabeth Green

Obrazy artykułów: zdjecie01p.pngW miniony piątek, 1 października 2021r. p. Ewa Głuchowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku podpisała porozumienie z KPP w Płońsku.

Klasy policyjne funkcjonują w naszej placówce od prawie 20 lat. Program w tych oddziałach jest nieustannie modyfikowany.

Od tego roku szkolnego rozszerzono edukację policyjną o przedmiot zawierający szczegółowe zagadnienia z zakresu kryminalistyki i kryminologii, w związku z czym dziękujemy Panu Komendantowi za wieloletnią współpracę i zaangażowaniew funkcjonowanie klas o profilu policyjnym.