Witaj na stronie Zespołu Szkół nr w Płońsku

Dzisiaj jest niedziela 22 Maja 2022.
Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Patriotyczna tradycja uczniów płońskiego Staszica [NOWY]

Obrazy artykułów: msza-ojczyzna.jpg,,Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny”.
(Cyceron)

Pielęgnowanie szacunku do wartości patriotycznych, a także uświadamianie poczucia tożsamości narodowej to podstawowe założenia programu realizowanego w klasach mundurowych.🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Młodzież Zespołu Szkół nr 1 co miesiąc uczestniczy w Mszach za Ojczyznę. Dzisiaj ta zaszczytna funkcja przypadła klasie II LW.👏👏👏

Młodzieży towarzyszyli wychowawca: p. A. Markowska oraz nauczyciele: p. E. Makowska oraz p. M. Szadkowski.

XLV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom" [NOWY]

W Powiecie Płońskim w placówce powiatowej w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbyły się eliminacje wojewódzkie turnieju. Gości przywitał i uroczystość otworzył nadbryg. Jarosław Nowosielski - Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP.

Następnie głos zabrała w imieniu Starosty Płońskiego Elżbiety Wiśniewskiej oraz Wicestarosty Płońskiego Krzysztofa Wrzesińskiego, dyrektor Zespołu Szkół Ewa Głuchowska. Dyrektor reprezentując Starostów przywitała przybyłych gości, organizatorów, uczestników i ich opiekunów. Skierowała ciepłe słowa do uczestników turnieju. Podkreśliła, że nauka przepisów i kształtowania umiejętności z zakresu ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej jest bardzo ważna dla nas wszystkich. Mówiła - ...Przygotowując się do tego turnieju nie zmarnowaliście swojego cennego czasu, wręcz przeciwnie - bardzo dobrze go wykorzystaliście. Nie ma nic cenniejszego niż szeroko rozumiane bezpieczeństwo... Niech ten turniej zakończy się Waszym wielkim sukcesem...

W turnieju brało udział ponad 70 uczniów w trzech kategoriach wiekowych z terenu województwa mazowieckiego. Pierwsza część turnieju polegała na rozwiązaniu testu pisemnego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się po trzech uczniów z każdej kategorii wiekowej. Drugi etap turnieju był praktyczny.

Na turniej przybyło wielu gości, którzy obserwowali zmagania uczestników. W trakcie sprawdzania prac przez konkursową Komisję , można było obejrzeć wozy strażackie oraz postrzelać na wirtualnej strzelnicy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na kolejnym etapie turnieju. nadbryg. Jarosław Nowosielski Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP oraz Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek podziękowali w imieniu organizatorów dyrekcji i młodzieży Płońskiego Staszica za obecność podczas turnieju. Pan Generał zaprosił młodzież do Muzeum Pożarnictwa w Warszawie.
Społeczność szkolna kieruje podziękowania do Komendanta PSP w Płońsku p. Artura Czachowskiego.

Tydzień bibliotek [NOWY]

W ramach ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i funkcjonowania bibliotek, zwanej Tygodniem Bibliotek, w dniach od 8 do 15 maja, społeczność szkolna mogła zapoznać się z prezentacją multimedialną  przygotowaną przez p. Adama Skibińskiego na temat historii pisma, książek i bibliotek. Uzupełnieniem prezentacji była kolorowa  gazetka z plakatami  i sentencjami dotyczącymi czytelnictwa.

Akcja została przeprowadzona  w holu głównym szkoły. Miała na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz większego zainteresowania książką.

Zobaczcie sami!

Wycieczka do Opinogóry [NOWY]

Obrazy artykułów: opinogora.jpg12.05.br. uczniowie klas II TMR i II TL wizęli udział w wycieczce do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Mieli oni okazję zwiedzic piękny park, w którym usytuowane są zabudowania muzealne, ale przede wszystkim, obejrzeć ciekawe ekspozycje związane z epoką i wysłuchać opowieści przewodnika dotyczących jednego z jej najwybitniejszych przedstawicieli - Zygmunta Krasińskiego.

Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

7 maja br. w Zespole Szkół nr 1 odbył się Dzień Otwarty. Licznie zgromadzeni i zainteresowani uczniowie zapoznali się z ofertą i atrakcjami przygotowanymi specjalnie z myślą o młodzieży szkół podstawowych.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.00 w auli szkolnej. Pani Ewa Głuchowska - dyrektor ZS nr1 zaprezentowała licznie zgromadzonym ósmoklasistom bogatą ofertę edukacyjną, podkreślając, jak istotny jest właściwy wybór kierunku kształcenia. Pani dyrektor podkreśliła, że nasza placówka to trzy typy szkół: liceum, technikum i szkoła branżowa pierwszego i drugiego stopnia.

Następnie młodzież z klas II LP i II LW przygotowała  program artystyczny ,,Szkoła z przymrużeniem oka”. Nie zabrakło humoru i kreatywności w przedstawianiu zawodów i specjalizacji. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, po czym występujący zaprosili swoich młodszych kolegów do zwiedzania szkoły. Z myślą o uczniach szkoły podstawowej przygotowaliśmy stoiska, które w oryginalny sposób zaprezentowały kierunki kształcenia. Ponadto nauczyciele zaprosili do swoich  pracowni: matematycznej i historycznej, a także do biblioteki i centrum multimedialnego. Ósmoklasiści i ich rodzice nie tylko zapoznali się z bogatą ofertą szkoły, ale także niezwykłą kreatywnością nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 1.

Podczas Dni Otwartych, nie mogło zabraknąć pokazu przygotowanego w wirtualnej strzelnicy. Wirtualną symulację przedstawił Mateusz Skierski z klasy II LW, pod czujnym okiem p. Piotra Żochowskiego, nauczyciela przedmiotów przygotowania wojskowego. Wśród zainteresowanych grą technologiczną, zainteresowani byli nie tylko chłopcy😊

Zajrzyjcie do fotorelacji, a przekonacie się, że pomysłów tego dnia nam nie brakowało!

Zdjęcia w galerii