Witaj na stronie Zespołu Szkół nr w Płońsku

Dzisiaj jest poniedziałek 30 Stycznia 2023.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Ogłoszenie o naborze do służby w Policji w 2023 r. [NOWY]

Drodzy uczniowie klas kończących szkołę,

Na prośbę komendanta Powiatowego Policji w Płońsku, p. insp. Jarosława Brzozowskiego udostępniamy link do ogłoszenia Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu o rozpoczęciu procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji w 2023 r. oraz przekazujemy informacje dla zainteresowanych przyjęciem do Policji.

Osoby zaintersowane przyjęciem do służby w Policji powinny złożyć dokumenty OSOBIŚCIE w Zespole ds. Kadr i Szkolenia /pokój103/ Komendy Powiatowej Policji w Płońsku ul. 1-go Maja 3 w dniach od poniedziąłku do piątku w godz. 9.00 do 15.00 /tel kontaktowe 47 70/33 204 lub 47 70 33 512

Więcej informacji o prowadzonym naborze mozna uzyskać na stronie internetowej www.mazowiecka.policja.gov.pl oraz www.policja.pl (m.in. informacje o etapach postepowania kwalifikacyjnego oraz dokumentach wymaganych do złożenia oraz druk kwestionariusza osobowego)

link do procedury doboru kandydatów - wejdź

Zbrodnia na Piaskach

Obrazy artykułów: piaski.jpgMamy obowiązek pamiętać…

Dzisiejsza  pochmurna aura doskonale wpisała się w atmosferę wydarzeń sprzed lat, a mianowicie zbrodni hitlerowskiej dokonanej na mieszkańcach Płońska pomiędzy 16 a 18 stycznia 1945 roku.

78. mężczyzn, w większości żołnierzy AK więzionych w płońskim więzieniu, przewieziono na teren byłego ogrodu powiatowego i strzałami w tył głowy wykonano na nich egzekucję. Płońszczanie pamiętają o tych tragicznych wydarzeniach, dlatego w dzisiejszej uroczystości pod pomnikiem zamordowanych  uczestniczyli przedstawiciele władz Samorządowych Miasta i Powiatu, a także poczty sztandarowe instytucji, w tym naszej Szkoły.

Wszyscy płońszczanie mają obowiązek pamiętać o tym bolesnym wydarzeniu, w związku z czym młodzież klasy III LW godnie pełniła honorową wartę przy pomniku zamordowanych oraz odbierała kwiaty i wieńce, natomiast uczniowie z klasy 1 SG wspólnie z p. A. Fijałkowską, wzięli udział w Mszy za Ojczyznę, która tradycyjnie została odprawiona w kościele pw. M.M. Kolbego w Płońsku.

Wspólnie z uczniami i nauczycielami: p. K. Lewandowskim oraz p. P. Żochowskim, szkołę reprezentowała panie: dyrektor Ewa Głuchowska, a także wicedyrektor: Agnieszka Rykowska.

Cześć Ich Pamięci!

Egzamin zawodowy sesja Lato 2023

Komunikat o przyborach pomocniczych FORMUŁA 2019 - cz. pisemna - pobierz

Komunikat o przyborach pomocniczych FORMUŁA 2019 - cz. praktyczna - pobierz

Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu zawodowego FORMUŁA 2019:

komunikat - pobierz

aktualizacja - pobierz

Komunikat o przyborach pomocniczych FORMUŁA 2017 - cz. pisemna - pobierz

Komunikat o przyborach pomocniczych FORMUŁA 2017 - cz. praktyczna - pobierz

Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu zawodowego FORMUŁA 2017 - pobierz

,KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wkład w budowanie pokoju na świecie"

W związku ze śmiercią królowej Elżbiety II, Komisja Języków Obcych postanowiła zorganizować konkurs tematyczny, którego głównym celem było złożenie hołdu najdłużej panującej w historii  kobiecie i  głowie państwa.

Przedmiotem przedsięwzięcia było wykonanie prezentacji multimedialnej w języku angielskim w  programie Power Point na temat: ,,KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wkład w budowanie pokoju na świecie”.

Komisja Języków Obcych, złożona z nauczycieli języka angielskiego, przyznawała od 1 do10 punktów za prezentację. W ocenie prezentacji były brane pod uwagę materiały, które: charakteryzowały się oryginalnym ujęciem tematu i ciekawymi przemyśleniami, były poprawne językowo, prezentowały temat w sposób interesujący i przyciągający uwagę, miały ciekawą grafikę i wykonane były zgodnie z zasadami tworzenia prezentacji.

Za udział w konkursie uczeń otrzymał ocenę za aktywność, a najwyżej ocenione prace zostały zamieszczone na FB ZS1.

Jury ogłosiło wyniki! Za najlepszą pracę uznano jednogłośnie prezentację uczennicy Oliwii Jankowskiej z klasy 1LSG – 50 punktów. Ta praca miała najwięcej treści związanych z tematyką konkursu i bardzo ciekawą grafikę. Przyznano jej pierwsze miejsce!

Kolejne dwa miejsca zajęli kolejno:

- 2 miejsce -    Kacper Gałczyński z klasy 3TL – 45 punktów,

- 3 miejsce -  Wiktoria Lewandowska z klasy 1LSG 40 punktów.

Komisja wzięła pod uwagę: oryginalność ujęcia tematu, poprawność językową, ciekawą grafikę oraz wkład pracy.

DZIĘKUJEMY UCZNIOM ZA ZAANGAŻOWANIE!

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!