Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Witaj na stronie Zespołu Szkół nr w Płońsku


Dzisiaj jest piątek 22 Października 2021.
Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Jesienne Powązki [NOWY]

21 października  klasy mundurowe wzięły udział w spacerze po Powązkach i zorganizowanej przez p. Annę Markowską drugiej części lekcji historyczno-literackiej. Pierwsza część zajęć odbyła się we wrześniu i zaczęła się od podwarszawskiego Muzeum w Palmirach.

Młodzież chodziła śladami bohaterów II wojny światowej i żołnierzy wyklętych. Miała możliwość wysłuchania nietypowego wykładu o historii Polski po 1918 r. Przewodniczka, pomimo deszczu, bardzo ciekawe przedstawiła historie polskich bohaterów. Uczniowie zapalili znicze na grobach, m.in.: Alka, Rudego i Zośki, Wesołego, Orszy, a także na grobie poety
K. K. Baczyńskiego, pamiętając, że obecny rok jest poświęcony autorowi ,,Elegii o …[chłopcu polskim]”.

 

Zwrócono szczególną uwagę na to, że na cmentarzu znajdują się liczne symboliczne groby, takie jak „Dolinka Katyńska”, czy  miejsce potajemnych pochówków, czyli „Łączka”, związane z ofiarami reżimu komunistycznego zamordowanymi w ZSRS i w więzieniu mokotowskim w Warszawie w latach 1948–1956, dlatego zwiedzanie grobów i pomników było okazją do głębszego zrozumienia najważniejszych wydarzeń w naszych najnowszych dziejach.

Po deszczowym spacerze, wszyscy udali się na gorącą czekoladę , a po 13.00 młodzież wzięła udział w zorganizowanych zajęciach sprawnościowych, wykazując się swoimi umiejętnościami.

 

Pomimo jesiennej aury, uczniowie klasy II LW oraz przedstawicie:  III LMg, II TŻ i I LW zadowoleni wracali do domu.

Opiekunami były panie: p. A. Markowska, p. A. Osmycka i p. Gołębiowska- Łaska.

Przygotowali: uczniowie klasy II LW

 

 

ZDJĘCIA W GALERII


Spotkanie z inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy [NOWY]

Obrazy artykułów:pip01.jpgW dniu 20.10.2021 r. uczniowie klas wielozawodowych 1k/w i 1w (Branżowa Szkoła I Stopnia) uczestniczyli w spotkaniu z Panią Renatą Szymczak - inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy w Ciechanowie. Podczas spotkania omówiono ważne zagadnienia dotyczące pracy młodocianych pracowników, młodzież zapoznała się z przepisami prawa i zagadnieniami z zakresu stosunku pracy. Poruszono również kwestie dotyczące obowiązków pracodawcy, umów terminowych i wypadków w pracy.

Spotkanie było bardzo przydatne i pomocne dla uczniów, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w naszej szkole i odbywają zajęcia praktyczne w różnych zakładach i przedsiębiorstwach.  Spotkanie zorganizował Hufiec Pracy w Płońsku przy współpracy Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.

przygotowała: Małgorzata Zielińska - Nosarzewska


TVP3 w Zespole Szkół Nr 1 [NOWY]

 

Obrazy artykułów: wywiad.jpgW dniu dzisiejszym odwiedzili nas redaktorzy TVP3 Warszawa. Wywiadu dla telewizji udzieliła dyrekcja p. E. Głuchowska oraz p. A. Rykowska,  przedstawiciele nauczycieli p. M. Mucha i p. A. Gizińska  oraz uczniowie klasy 2LW: Rasińska Oliwia i Wawrowski Maksymilian. Tematem rozmów był program AktywnaTablica, z którego organ prowadzący Starostwo Powiatowe w Płońsku pozyskał środki finansowe w wysokości 14 000 PLN dla naszej placówki.
Starostwo Powiatowe, dla placówek oświatowych zakupi sprzęt za łączną kwotę 145 400 zł ( w tym pozyskane środki z programu rządowego Aktywna Tablica - 112 000 zł)
i link ze strony TVP3

Wspomnienia uczestników mobilności zagranicznej [NOWY]

Obrazy artykułów:podsumowanie-gr.jpeg29 uczniów klas technikum, kształcących się  w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk bezpiecznie powróciło do Polski.

Pierwsze spotkania z najbliższymi, pierwsze słowa, wrażenia, radość, wzruszenie i podziękowania...

Jak sami bohaterowie wspominają pobyt w Grecji na praktykach zawodowych?

 

 

W rozwinięciu artykułu zamieszczmy relacje uczestników...

 

 

 

 

 Rok 2021 ROKIEM CYPRIANA KAMILA NORWIDA [NOWY]

W dniu dzisiejszym dwoje uczniów liceum ogólnokształcącego: Anna Kalinowska z klasy 2 LP (opiekun merytoryczny: p. D. Gut- Pacuszka) oraz Jakub Kłysiak z klasy I LP/SG (opiekun p. A. Markowska)  wzięło udział w poetycko-plastycznym konkursie dotyczącym interpretacji wierszy poety CYPRIANA KAMILA NORWIDA, organizowanym przez Muzeum

Romantyzmu w Opinogórze. Patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. 

 Głównym założeniem konkursu było rozbudzanie działań twórczych młodzieży, wzorem poety- grafika, a także

upowszechnienie i rozwijanie zainteresowania literaturą romantyczną, zwłaszcza niedocenionego za życia Cypriana Norwida.

Uczniowie dokonali interpretacji wiersza ,,Noc” i wykorzystując wyobraźnię plastyczną oraz swoją wrażliwość artystyczną, wykonali ilustrację do wiersza.

Wyniki 25 października 2021r. g. 14.00 – trzymamy kciuki!

 

Komisja ds. promocji szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.05
11,204,074 unikalne wizyty