Witamy !

Witaj na stronie www Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica

Dzisiaj jest wtorek 3 Marca 2015.
Imieniny obchodzą: Kunegunda, Maryna, Tycjan

ul. Sienkiewicza 8
09-100 Płońsk
tel./fax (23) 662-29-87
e-mail: poczta@zs1plonsk.pl

Zobacz film o szkole
Panorama szkoły
PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 16-18/03 2015

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
w Z.S. Nr 1 w Płońsku

16-18 marca 2015

PROJEKT „PEACE –CROSS CULTURAL UNDERSTANDING” ROZPOCZĘTY!

W dn. 23.02.2015r. rozpoczęliśmy projekt PEACE w naszej szkole. Gościmy Annie z Kanady i Theo zGrecji. Studenci prowadzą zajęcia z uczniami w języku angielskim, w trakcie których uczniowie dowiadują się ciekawych, a czasem zabawnych szczegółów o krajach wolontariuszy. Goście przedstawiają prezentacje multimedialne o najpiękniejszych miejscach, potrawach oraz zwyczajach panujących w ich krajach. Zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze, co sprzyja wzajemnej komunikacji międzykulturowej, oczywiście w języku angielskim. W tym dniu w zajęciach uczestniczyły trzy grupy (klasa 2LW, 3 TR/M oraz 1LW); zajęcia trwały po dwie godziny lekcyjne - zobacz zdjęcia w galerii.

Rekrutacja 2015!!!

OFERTA EDUKACYJNA

Rok szkolny

zobacz szczegóły

DZIEŃ OTWARTY

28 marca 2015 r. (sobota)  godz. 1000

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

LEKCJA TOLERANCJI, czyli „PEACE Cross-culturalUnderstanding”

LEKCJA TOLERANCJI, czyli projekt „PEACE Cross-culturalUnderstanding” już w lutym w naszej szkole!

W dniach od 23.02.2015 do 27.02.2015 Zespół Szkół Nr 1 im.Stanisława Staszica w Płońsku bierze udział w projekcie „PEACE Cross-culturalUnderstanding”, czyli lekcja tolerancji. Przez pięć dni szkoła będzie gościć dwóch wolontariuszy z dwóch różnych krajów: Annie Nim z Kanady oraz Theodor Kafounis z Grecji.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
W dniach 8 – 12 grudnia 2014 r. odbyła się w naszej szkole „Świąteczna Zbiórka Żywności”. Inicjatorem całej akcji był Samorząd Uczniowski oraz członkowie Rady Młodzieży Powiatu Płońskiego z klas I TF, II LW i II LP/S.
Dzięki licznym darczyńcom udało się sporządzić okazałe paczki dla 18 najuboższych uczniów naszej szkoły. W zbiórkę żywności zaangażowali się uczniowie klas: IV TMR/S; III LP; 3w; III r; II LP/S; I TMT; I LW; III LW/S; II LW; I TF; I TŻ; I LP, II k. Opiekunami całej akcji były panie Monika Gołębiowska-Łaska – pedagog szkolny, Edyta Kunkowska, oraz Agnieszka Witólska.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY NIE POZOSTALI OBOJĘTNI
I POMOGLI POTRZEBUJĄCYM