Witamy !

Witaj na stronie www Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica

Dzisiaj jest środa 1 Kwietnia 2015.
Imieniny obchodzą: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

ul. Sienkiewicza 8
09-100 Płońsk
tel./fax (23) 662-29-87
e-mail: poczta@zs1plonsk.pl

Zobacz film o szkole
Panorama szkoły
Uczniowie od Staszica wiedzą jak się uczesać, by oczarować jury

12 marca odbyła się w Poznaniu XXI edycja prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu „Mała Pętelka” dla młodych krawców i projektantów im. Małgorzaty Zaręby. Przybyła silna reprezentacja uczniów z branży największych ośrodków modowych w kraju, w tym m.in. z Warszawy, Katowic, Jarocina, Śremu, Ostrowa wielkopolskiego, Ostrzeszowa. Nie zabrakło tam także reprezentacji naszej szkoły - uczniów klasy II technikum fryzjerskiego.

W konkursie wystartowali uczniowie naszej szkoły z klasy II TF. Z uwagi na jego wysoką rangę nasi reprezentanci: Damian Żakowski i Martyna Chylińska, przez kilka miesięcy przygotowywali się do zmagań pod czujnym okiem znanej z wielu stylizacji publikowanych w popularnych branżowych pismach (np. „Młoda Para” i „Fryzury i makijaże”), doświadczonej w konkursowym świecie mgr Lucyny Pareckiej-Łaszczyk, nauczyciela naszej szkoły.

Nasi uczniowie wystartowali w kategorii fryzura – „Taneczne upięcia” oraz „Fryzura idola”. Należy zauważyć, że poziom konkursu rośnie z roku na rok, a tegoroczną edycję cechował szczególnie wysoki poziom konkurencji. Wystartowało 68 doskonale zapowiadających się stylistów fryzur.

Wśród tak wielu profesjonalnie przygotowanych konkursowych stylizacji, uczeń drugiej klasy technikum o profilu fryzjerskim ZS nr 1 w Płońsku, Damian Żakowski, autor stylizacji o nazwie „Marik”, po ,,morderczym" boju zakwalifikował się do finałowej czwórki, a następnie zdobył prestiżowe wyróżnienie.

zobacz galerię zdjęć
Podsumowanie projektu „PEACE CROSS- CULTURAL UNDERSTANDING”

PODSUMOWANIE PROJEKTU

„PEACE CROSS- CULTURAL UNDERSTANDING”

27 lutego 2015r. zakończyliśmy w naszej szkole projekt PEACE, czyli lekcja tolerancji. Przez pięć dni gościliśmy dwoje studentów: Annie Nim z Kanady i Theodora Kaufounis z Grecji. Nasi goście prowadzili z uczniami zajęcia w języku angielskim, w trakcie których przekazywali ciekawe informacje o swoich krajach. Ta forma zajęć spotkała się z uznaniem naszych uczniów, którym warsztaty bardzo się podobały. Wyrazem zadowolenia były pozytywne wypowiedzi uczniów na temat projektu na antenie radia RMFM MAX Mazowsze w dniu 24.02.2015r.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 16-18/03 2015

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
w Z.S. Nr 1 w Płońsku

16-18 marca 2015

PROJEKT „PEACE –CROSS CULTURAL UNDERSTANDING” ROZPOCZĘTY!

W dn. 23.02.2015r. rozpoczęliśmy projekt PEACE w naszej szkole. Gościmy Annie z Kanady i Theo zGrecji. Studenci prowadzą zajęcia z uczniami w języku angielskim, w trakcie których uczniowie dowiadują się ciekawych, a czasem zabawnych szczegółów o krajach wolontariuszy. Goście przedstawiają prezentacje multimedialne o najpiękniejszych miejscach, potrawach oraz zwyczajach panujących w ich krajach. Zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze, co sprzyja wzajemnej komunikacji międzykulturowej, oczywiście w języku angielskim. W tym dniu w zajęciach uczestniczyły trzy grupy (klasa 2LW, 3 TR/M oraz 1LW); zajęcia trwały po dwie godziny lekcyjne - zobacz zdjęcia w galerii.

Rekrutacja 2015!!!

OFERTA EDUKACYJNA