Witamy !

Witaj na stronie www Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica

Dzisiaj jest wtorek 1 Września 2015.
Imieniny obchodzą: Bronisława, Bronisz, Idzi - Witamy po wakacjach !!!

ul. Sienkiewicza 8
09-100 Płońsk
tel./fax (23) 662-29-87
e-mail: poczta@zs1plonsk.pl

Zobacz film o szkole
Panorama szkoły
W jakim formacie dostarczyć materiały na stronę www?

Materiały należy dostarczyć przede wszystkim w wersji elektronicznej, uporządkowane i spójne.
Teksty
Wszystkie teksty najlepiej przygotować w edytorze tekstowym ...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2015 godz. 10.00

STYPENDIUM SOCJALNE

UCZNIOWIE ZAMIESZKALI NA TERENIE PŁOŃSKA, U KTÓRYCH DOCHÓD NA OSOBĘ (NETTO) NIE PRZEKRACZA 456 ZŁ MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ O STYPENDIUM SOCJALNE.

WYPEŁNIONE WNIOSKI Z DOKUMENTACJĄ O DOCHODACH ZA SIERPIEŃ 2015r. (w tym także zasiłki, alimenty, etc.) NALEŻY SKŁADAĆ DO PEDAGOGA DO DNIA 15 WRZEŚNIA 2014r. (WTOREK) - POBIERZ WNIOSEK

WYPRAWKA 2015

„ WYPRAWKA 2015”- DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

WYPEŁNIONĄ DOKUMENTACJĘ NALEŻY SKŁADAĆ DO PEDAGOGA DO DNIA 10.09.2015r.(czwartek), JEDNAK TERMIN TEN MOŻE ULEC ZMIANIE (MOŻE BYĆ SKRÓCONY)

WYPRAWKA PRZYSŁUGUJE:
* Uczniom klas IV Technikum, u których miesięczny dochód netto na osobę nie przekracza 574 zł.
* Uczniom klas IV Technikum poza kryterium dochodowym, znajdującym się w trudnej sytuacji losowej (m.in. ubóstwo, sieroctwo, niepełnosprawność, przemoc w rodzinie, bezdomność, itp.)
* Uczniom niepełnosprawnym na podstawie aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, bez względu na dochód w rodzinie (słabowidzącym, słabosłyszącym, niesłyszącym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, Zespołem Aspergera, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, gdy jedna z nich jest w/w)- wszystkie klasy i typy szkół

WYMAGANE DOKUMENTY:
- WYPEŁNIONY WNIOSEK i OŚWIADCZENIE (POBRANE U PEDAGOGA)
- ZAŚWIADCZENIE O WYSOKOŚCI DOCHODÓW ZA ROK 2013
- KOPIA ORZECZENIE O POTRZEBIE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO (w przypadku niepełnosprawności)

Załączniki do pobrania:

Kryterium poza dochodem

Kryterium - kształcenie specjalne

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?

Najważniejsze numery telefonów.

800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00.

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl.

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

Nie masz jeszcze konta?

Łącznie użytkowników: 79