Artykuły: Klasy mundurowe

Integracja klas wojskowych

W dniu 20 września 2018r. klasy wojskowe wzięły udział w wyjeździe integracyjnym. Około godziny 11.00 wszyscy uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wyjechali do Parku Edukacji i Rozrywki ,,Szturmówka". Uczniowie zgłębiali arkana sztuki wojskowej: wykrywali miny, rozkładali namioty, pokonywali tor przeszkód oraz wzięli udział w wojskowej grze terenowej. Spotkanie zakończyło wspólne ognisko.

Wycieczka integracyjna ILP i ILW

W dniu 21.09.2018    uczniowie  kl  I LP i  kl II LP  uczestniczyli  w wyjeździe  integracyjnym  w Parku Edukacji i Rozrywki "Szturmówka"w Prusinowicach. Młodzież uczestniczyła  w lekcji historii dotyczącej wydarzeń z okresu II wojny światowej ,którą prowadził członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 PP z Pułtuska.

Święto Jednostki w Kazuniu z udziałem uczniów ZS nr 1

7 września uczniowie klas wojskowych brali udział w obchodach Święta Jednostki Wojskowej w Kazuniu. Młodzież wraz z Panią Dyrektor Marzanną Szacherska złożyła kwiaty pod pomnikiem poległych Saperów. Następnie uczniowie i nauczyciele wzięli udział w apelu na terenie jednostki. Na koniec uroczystości odbyła się defilada pododdziałów wojskowych, w której uczestniczyli uczniowie klasy II LW.

Zawody wojewódzkie dla klas wojskowych

W dniu 6 września 2018 roku  w Mińsku Mazowieckim odbyły się zawody wojewódzkie dla klas wojskowych. Uczniowie musieli zaprezentować swoje umiejętności w zakresie rozkładania i składania broni, rzutu granatem do celu, musztry, przeciąganiem samochodu wojskowego, oraz biegiem z przeszkodami na dystansie 2500 m.

98 rocznica Bitwy Warszawskiej

Jak co roku w sierpniu młodzież klas mundurowych wspólnie z dyrekcją i wychowawcami klas mundurowych wzięła udział w płońskich obchodach Bitwy Warszawskiej i Cudu nad Wisłą. Uroczystości zostały rozpoczęte Mszą Świętą o godzinie 10.00 w kościele parafii św. Maksymiliana Kolbego, a następnie przemaszerowali ulicami miasta, by na grobie poległych w 1920 r. żołnierzy złożyć kwiaty.