Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Klasy mundurowe

Klasy policyjne w Warszawie

W dniu 29 stycznia 2020 r. uczniowie klas policyjnych: I LMp, I LMg oraz 2 LP Zespołu Szkół nr 1 udali się do Warszawy, aby poznać specyfikę pracy policjantów dwóch tamtejszych wydziałów. Odwiedziliśmy policjantów z Ogniwa Konnego Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP, którzy specjalnie dla nas zaprezentowali pokaz swoich umiejętności jazdy konnej i opowiedzieli jak wygląda ich praca na co dzień. Uczniowie mieli możliwość również jazdy konnej pod opieką wykwalifikowanych instruktorów – funkcjonariuszy policji. Następnie udaliśmy się do siedziby Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP, gdzie w hangarze nr 5 mieliśmy możliwość obejrzenia śmigłowców, z których na co dzień korzystają policjanci oraz zostaliśmy zapoznani z historią Polskiego Lotnictwa Policyjnego. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. A. Witólska, p. A. Rykowska, p. G. Osiński, p. P. Jaszczur oraz p. A. Markowski.

zobacz zdjęcia cz. I

zobacz zdjęcia cz. II
Wycieczka do Muzeum Narodowego 2019

Wycieczka do Muzeum Narodowego i Teatru Komedia

 

W dniu 12 listopada uczniowie z klasy II i III LW oraz przedstawiciele klasy 3 s udali się wraz z wychowawcami – p. A. Dobrowolską i p. A. Gizińską, na zajęcia organizowane przez Muzeum Narodowe w ramach programu ,,Kultura ogólnodostępna”. Młodzież uczestniczyła w lekcji nt. ,, Motyw Vanitas w sztuce i literaturze”, ucząc się właściwego odbioru dzieła sztuki. Ponadto doskonalili umiejętność czytania, analizowania i interpretowania tekstów kultury...

 

czytaj więcej

 

zdjęcia


Porozumienie o współpracy z KPP podpisane

W dniu 7 listopada 2019 r. p. Marzanna Szacherska oraz p. insp. Jarosław Brzozowski podpisali  porozumienie w sprawie współpracy Zespołu szkół nr  1 i Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Porozumienie określa zasady współpracy przy wspólnej realizacji zadań na rzecz edukacji i propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania  postaw patriotycznych i społecznych, w odniesieniu do młodzieży Zespołu Szkól nr 1 , a w szczególności do klas o profilu policyjnym.

zobacz zdjęcia...


II OLIMPIADA KLAS MUNDUROWYCH

II OLIMPIADA KLAS MUNDUROWYCH

 

W październiku odbyła się II Olimpiada Klas Mundurowych organizowana przez Stowarzyszenie „Brzask”, współfinansowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
 Turniej przeprowadzono na obiektach Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie.
W rywalizacji wzięły udział dwie drużyny z Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku.

W turnieju piłki siatkowej dziewcząt reprezentowały naszą szkołę: Patrycja Grabowska z klasy 1LMg,  Maria Szymańska 1LMg, Anna Michalak 2TL,  Maja Mitulska 2LP,  Anna Niewiadomska 2LP, Julita Drzewiecka 2LP.

W turnieju piłki nożnej chłopców uczestniczyli: Patryk Górnicki z klasy 2LP, Kamil Knyżewski  2LP, Mateusz Lewandowski  2LP, Piotr Strzelczak 2LP, Dominik Szczypiński 2LP, Sebastian Mroczek 1RMg, Łukasz Przybylski 3TRM, Damian Rembecki 1LMg, Łukasz Smardzewski 3TRM. czytaj więcej...

zobacz zdjęcia ...


Akcja "Mundurowa Pamięć"

W dniu 30 października uczniowie klasy II LW w ramach akcji "Mundurowa pamięć" odwiedzili płoński cmentarz, aby posprzątać groby poległych żołnierzy i zapalić znicze.  Ich obecność przy grobach i pomnikach polskich żołnierzy jest formą uczczenia pamięci o Zmarłych,  która jest częścią naszej tradycji i kultury narodowej. Odwiedzając w tym wyjątkowym czasie, miejsca upamiętniające czyn zbrojny Polskich Żołnierzy, młodzież klas wojskowych  swoją postawą potwierdziła przywiązanie do tradycji narodowych.  Pokazała, że pamięć o polskich bohaterach i ich dokonaniach przetrwa w kolejnych pokoleniach. 

zobacz zdjęcia na facebooku

Wygenerowano w sekund: 0.09
10,317,362 unikalne wizyty