Artykuły: Klasy mundurowe

Obóz szkoleniowy klas policyjnych w Bachotku

W terminie 14-17 maja 2018 roku młodzież klas policyjnych Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica uczestniczyła w obozie szkoleniowym w miejscowości Bachotek położonej nad jeziorem o tej samej nazwie w województwie kujawsko-pomorskim. Uczniowie klas 1LP i II LP przebywali na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Finał ,,Sprawnych jak Żołnierze”

10 maja w na obiektach Zespołu Szkół w Chwałowicach odbył się finał zawodów mazowieckich ,,Sprawni jak Żołnierze. Delegaturę Kuratorium w Ciechanowie reprezentowali w kategorii chłopców uczniowie II LW w składzie: Bartłomiej Prusik, Łukasz Bonisławski oraz Bartosz Schodowski.

,,O srebrne muszkiety"

W dniu 24 kwietnia na strzelnicy sportowej w Gołotczyźnie zostały rozegrane zawody strzeleckie ,,O srebrne muszkiety". Konkurencja polegała na strzelaniu z ,,kbksu" do tarcz z odległości 50 m. Drużyna dziewcząt jak i chłopców zastały sklasyfikowane na II miejscu, ustępując tylko gospodarzom.

Święto Wojsk Inżynieryjnych

W dniu 16.04. 2018r  w Warszawie odbyły się obchody Święta Wojsk Inżynieryjnych pod pomnikiem Chwała Saperom. W uroczystości tej uczestniczyli uczniowie z klasy I LW pod opieką p. Piotra Żochowskiego. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ceremoniałem wojskowym.

VI Mazowiecki Przegląd Musztry Klas Mundurowych

W dniu 13.04. 2018 r. w Batalionie Reprezentacyjnym Wojska Polskiego  odbył się VI  Mazowiecki Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klas wojskowych. Zawody składały się z dwóch części. W pierwszej odsłonie uczniowie musieli wykonać elementy musztry indywidualnej i zespołowej. Druga część to układ dowolny musztry wykonywany przy muzyce. Po wyrównanej walce nasz zespół został sklasyfikowany na IV miejscu.