Artykuły: Klasy mundurowe

Finał ,,Sprawnych jak Żołnierze”

10 maja w na obiektach Zespołu Szkół w Chwałowicach odbył się finał zawodów mazowieckich ,,Sprawni jak Żołnierze. Delegaturę Kuratorium w Ciechanowie reprezentowali w kategorii chłopców uczniowie II LW w składzie: Bartłomiej Prusik, Łukasz Bonisławski oraz Bartosz Schodowski.

,,O srebrne muszkiety"

W dniu 24 kwietnia na strzelnicy sportowej w Gołotczyźnie zostały rozegrane zawody strzeleckie ,,O srebrne muszkiety". Konkurencja polegała na strzelaniu z ,,kbksu" do tarcz z odległości 50 m. Drużyna dziewcząt jak i chłopców zastały sklasyfikowane na II miejscu, ustępując tylko gospodarzom.

Święto Wojsk Inżynieryjnych

W dniu 16.04. 2018r  w Warszawie odbyły się obchody Święta Wojsk Inżynieryjnych pod pomnikiem Chwała Saperom. W uroczystości tej uczestniczyli uczniowie z klasy I LW pod opieką p. Piotra Żochowskiego. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ceremoniałem wojskowym.

VI Mazowiecki Przegląd Musztry Klas Mundurowych

W dniu 13.04. 2018 r. w Batalionie Reprezentacyjnym Wojska Polskiego  odbył się VI  Mazowiecki Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klas wojskowych. Zawody składały się z dwóch części. W pierwszej odsłonie uczniowie musieli wykonać elementy musztry indywidualnej i zespołowej. Druga część to układ dowolny musztry wykonywany przy muzyce. Po wyrównanej walce nasz zespół został sklasyfikowany na IV miejscu.

Uroczystość upamiętniająca przedwojennych stróżów prawa, zamordowanych wiosną 1940 r. przez sowieckie NKWD

W dniu 11 kwietnia 2018 r. na dziedzińcu Komendy Głównej Policji przy Obelisku „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska” odbyła się uroczystość upamiętniająca przedwojennych stróżów prawa, zamordowanych wiosną 1940 r. przez sowieckie NKWD.

W uroczystości zorganizowanej przez Gabinet Komendanta Głównego Policji wzięło udział wielu znamienitych gości na czele z sekretarzem stanu w MSWiA Jarosławem Zielińskim. Honory gospodarza pełnił Komendant Główny Policji  nadinsp. Jarosław Szymczyk. W uroczystości tej wzięli udział również przedstawiciel naszej szkoły, uczniowie klasy II LP: Dawid Machowski, Hubert Bihuniak, Krystian Dębski wraz z opiekunem podinsp. Grzegorzem Osińskim, nauczycielem przedmiotów policyjnych, (zdjęcia dzięki uprzejmości pana Pawła Ostaszewskiego- Miesięcznik "Policja 997")

zobacz zdjęcia ...