Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Klasy mundurowe

Obóz wojskowy

W dniach od 20 do 24 maja br. uczniowie klas mundurowych, łącznie 53 osoby z klasy pierwszej i drugiej, pod opieką wychowawców, wzięli udział w obozie taktyczno-wojskowym zorganizowanym w 3 Batalionie Drogowo-Mostowym w Chełmnie.

Celem szkolenia było: wspieranie rozwoju zainteresowań wojskowych uczniów poprzez dostęp do sprzętu i wyposażenia wojskowego oraz wzmocnienie odporności psychofizycznej uczestników. Kierownikiem obozu, odpowiadającym za współpracę
z jednostką wojskową, był p. Piotr Żochowski. Opiekę nad młodzieżą pełnili: p. J. Awdejuk, p. A. Dobrowolska oraz p. A Gizińska.

Program obozu obejmował teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu obronności i taktyki wojskowej. Uczestnicy zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem prowizorycznych środków. Pracowali na radiostacjach przenośnych, strzelali z karabinka z użyciem UST, a także poznali budowę i zasady działania miny przeciwpancernej. Poza tym składali i rozkładali broń na czas, rzucali granatem z pozycji stojącej. Obozowicze wykorzystywali teren i obiekty terenowe do maskowania oraz maszerowali na azymut.  Uczniowie musieli wykazać się terenoznawstwem, budowali dla siebie schronienie, rozpalali ogniska, przygotowując posiłek na obcym terenie.

Uczestnicy spędzili kilka godzin na strzelnicy OSS Rybieniec zlokalizowanej w jednym z fortów piechoty będącego częścią głównego obwodu fortecznego Twierdzy Chełmno.
Ośrodek Szkoleń Strzeleckich „RYBIENIEC” prowadzi szkolenia strzeleckie z zakresu strzelectwa sportowego i  bojowego. Zajęcia na strzelnicy, pod okiem instruktora, cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.

Młodzież wykazała się także sztuką przetrwania w trudnych warunkach, ponieważ ostatnią noc szkolenia wojskowego spędziła w terenie, pełniąc wartę i zabezpieczając obozowisko. Uczniowie musieli wykazać się zręcznością, pomysłowością, a przede wszystkich refleksem, ponieważ to, co zabrali ze sobą w ciągu pięciu minut, musiało im posłużyć do przetrwania kilku godzin w lesie.

zobacz więcej ....

zobacz zdjęcia ...

 


Obóz policyjny

Celem szkolenia  było poznanie warunków i zasad koszarowego zakwaterowania oraz szkolenia adeptów służby  w Policji.  Opiekę nad młodzieżą pełnili: p. A. Markowski, p. A. Witólska,  D.Gut- Pacuszka, A. Zmysłowska, R. Osmański. Nauczycielem przedmiotów policyjnych  odpowiedzialnym za koordynację i przeprowadzenie zadań taktycznych był P. Jaszczur.

 

Program obozu opracowany został w oparciu o treści programowe zawarte w innowacjach pedagogicznych, tworzących klasy licealne o profilu policyjnym  w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku. Obejmował teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu wiedzy policyjnej. Pogoda trochę spłatała figla , ale nie przeszkodziło to w realizacji wcześniej zaplanowanych zadań.

Dla potrzeb realizacji szkolenia, wszyscy uczestnicy obozu zostali podzieleni na plutony i zespoły. Dowódcą plutonu był kadet pełniący służbę dyżurnego, a liderami zespołów zostali uczniowie, którzy wyróżniali się wysokim poczuciem odpowiedzialności za wykonanie powierzonych obowiązków. czytaj więcej...


Wycieczka do Teatru Komedia

W dniu 13 grudnia 2018r. młodzież z klas: I LW, II TRM oraz III r wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym kraju, a także kształtowanie wrażliwości estetycznej młodzieży poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej (Teatr Komedia przedstawienie pt. ,,Skazani na miłość”).


Wycieczka do Sejmu i Senatu RP

 

W  dniu 7 grudnia 2018  klasa I Liceum Policyjnego  i przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej  uczestniczyli  w wycieczce do Sejmu i Senatu RP. Uczniowie zapoznali się z historią sejmu i senatu. W spotkaniu z młodzieżą  brał udział pan Marcin Kośmider  - dyrektor Biura Poselskiego Ministra Macieja Wąsika.

 


„Turniej Klas Policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku”

         29 listopada br. po raz czwarty zorganizowano „Turniej Klas Policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku”. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas o profilu policyjnym reprezentujących: Liceum Ogólnokształcące Akademickiego Centrum Kształcenia przy PWSZ w Mławie, Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą, 1 Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie oraz dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku – gospodarza Turnieju.

Wygenerowano w sekund: 0.04
10,317,801 unikalne wizyty