Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Klasy mundurowe

Święto Wojsk Inżynieryjnych [NOWY]

W dniu 16.04. 2018r  w Warszawie odbyły się obchody Święta Wojsk Inżynieryjnych pod pomnikiem Chwała Saperom. W uroczystości tej uczestniczyli uczniowie z klasy I LW pod opieką p. Piotra Żochowskiego. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ceremoniałem wojskowym. 


VI Mazowiecki Przegląd Musztry Klas Mundurowych

W dniu 13.04. 2018 r. w Batalionie Reprezentacyjnym Wojska Polskiego  odbył się VI  Mazowiecki Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klas wojskowych. Zawody składały się z dwóch części. W pierwszej odsłonie uczniowie musieli wykonać elementy musztry indywidualnej i zespołowej. Druga część to układ dowolny musztry wykonywany przy muzyce. Po wyrównanej walce nasz zespół został sklasyfikowany na IV miejscu.


Uroczystość upamiętniająca przedwojennych stróżów prawa, zamordowanych wiosną 1940 r. przez sowieckie NKWD

W dniu 11 kwietnia 2018 r. na dziedzińcu Komendy Głównej Policji przy Obelisku „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska” odbyła się uroczystość upamiętniająca przedwojennych stróżów prawa, zamordowanych wiosną 1940 r. przez sowieckie NKWD.

W uroczystości zorganizowanej przez Gabinet Komendanta Głównego Policji wzięło udział wielu znamienitych gości na czele z sekretarzem stanu w MSWiA Jarosławem Zielińskim. Honory gospodarza pełnił Komendant Główny Policji  nadinsp. Jarosław Szymczyk. W uroczystości tej wzięli udział również przedstawiciel naszej szkoły, uczniowie klasy II LP: Dawid Machowski, Hubert Bihuniak, Krystian Dębski wraz z opiekunem podinsp. Grzegorzem Osińskim, nauczycielem przedmiotów policyjnych, (zdjęcia dzięki uprzejmości pana Pawła Ostaszewskiego- Miesięcznik "Policja 997")

 zobacz zdjęcia ...


Awans uczniów klas policyjnych

26 marca 2018r. w Muzeum Katyńskim w Warszawie, uczniów I i II klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, uhonorowano awansami na stopnie kadetów. Nadanie stopni kadeckich miało miejsce po raz drugi w historii szkoły. W uroczystości wzięli udział: wieloletni kierownik i współtwórca Muzeum Katyńskiego - pan Sławomir Frątczak, starosta powiatu płońskiego - pan Andrzej Stolpa, Zastępca Naczelnika Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego KGP - kom. Artur Duszak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku - Marzanna Szacherska, z-ca dyrektora Agnieszka Rykowska, nauczyciele przedmiotów policyjnych Grzegorz Osiński i Piotr Jaszczur, wychowawcy klas Dorota Gut-Pacuszka i Anna Nowakowska.

czytaj więcej...

zobacz zdjęcia

info na stronie Muzeum Katyńskiego - zobacz...


Dzień Otwarty na WAT

W dniu 24.03.2018r., w ramach realizowanego w ZS nr 1 Tygodnia Nauki klasy wojskowe (III LW, II LW, I LW) wraz z wychowawcami Anną Dobrowolską i Małgorzatą Zielińską – Nosarzewską wybrały się do Warszawy na Dzień Otwarty w Wojskowej Akademii Technicznej.

Uczniowie uczestniczyli w oficjalnym otwarciu Dnia Otwartego i prezentacji oferty edukacyjnej oraz zasad rekrutacji na studia w Wojskowej Akademii Technicznej na rok akademicki 2018/2019 i prezentacji charakterystycznych cech z dnia codziennego studenta cywilnego i wojskowego w Akademii.

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,206,855 unikalne wizyty