Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Klasy mundurowe

Klasy trzecie mundurowe w ,,Świecie Brunona Schulza”

Dnia 31 stycznia 2018r. klasy III LP i III LW udały się do MCK w Płońsku na spektakl Narodowego Teatru Edukacji: ,,Świat Brunona Schulza”. Wyjście zostało zorganizowane w związku z realizowaną podstawą programową. Opowiadania należą do kanonu lektur szkolnych. Świat opisywany w tekstach Schulza opiera się na doświadczeniu osobistym. Już sam autor określił swoją metodę jako ,,mityzację rzeczywistości”.


Wycieczka do Teatru Komedia

W dniu 30.01.2018r. młodzież klas pierwszych technikum i liceum wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym kraju, a także kształtowanie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów poprzez udział w grze tematycznej- Escape Room: ,,Poza światem”, ,,W  świecie piramid”, ,,Rzeczywistość PRL-u”.


Uczniowie klas policyjnych podczas V Charytatywnego Balu Oficerskiego Policji w Warszawie.

Uczniowie klas policyjnych: Piotr Nowakowski i Damian Mielczarek podczas V Charytatywnego Balu Oficerskiego Policji w Warszawie występując w strojach rekonstrukcyjnych Policji Państwowej, tworzyli posterunek honorowy witający gości. Stanowili dopełnienie historycznego tła charytatywnego przedsięwzięcia.

 

Wiecej informacji na temat V Charytatywnego Balu Oficerskiego Policji w Warszawie

 

zobacz zdjęcia... 


Uroczystość nadania stopni kadeckich

1 grudnia 2017r. w Komendzie Głównej Policji w Warszawie uczniów II klasy LO o profilu policyjnym w ZS nr 1 w Płońsku, uhonorowano awansami na stopnie kadetów. Nadanie stopni kadeckich miało miejsce po raz pierwszy w historii szkoły. W uroczystości wzięli udział: nadkom. Zbigniew Bartosiak, naczelnik Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego KGP, mł.insp. Piotr Bartosiak   z-ca komendanta powiatowowego Policji w Płońsku, starosta Andrzej Stolpa, wicestarosta Anna Dumińska-Kierska, dyrektor Marzanna Szacherska, z-ca dyrektora Agnieszka Rykowska, nauczyciele przedmiotów policyjnych Grzegorz Osiński i Robert Osmański, wychowawca klasy Małgorzata Mucha i przedstawiciel rodziców pani  Magdalena Kopecka.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego odczytano postanowienie dyrektora szkoły o mianowaniu uczniów na kolejne stopnie kadetów. Wręczenia aktów dokonali zaproszeni goście, którzy gratulowali i życzyli adeptom znalezienia się w przyszłości w szeregach Policji. W dalszej części uczestnicy uroczystości obejrzeli film „Szacunek dla symboli”, wysłuchali prelekcji nadkom. Z. Bartosiaka „Mundur zobowiązuje”, podziwiali pokaz musztry policyjnej i gry na trąbce w wykonaniu policjantów kompanii honorowej. Po zakończonej uroczystości w Komendzie Głównej Policji, młodzież zwiedziła Muzeum Katyńskie. Poszerzyła wiadomości o dziejach Policji Państwowej sprzed II wojny światowej i losach policjantów w niewoli sowieckiej po 17 września 1939r.

czytaj więcej...

zobacz zdjęcia...


I MIEJSCE w III TURNIEJU KLAS POLICYJNYCH O PUCHAR STAROSTY I KOMENDANTA POLICJI

W dniu 27 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się III TURNIEJ KLAS POLICYJNYCH O PUCHAR STAROSTY I KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI. I miejsce zdobyła klasa III LP z naszej szkoły (skład drużyny: Olga Myczko, Piotr Nowakowski, Emil Giszcz), II miejsce klasa II LP (Dawid Machowski, Dominik Parulski i Patrycja Dziergowska), zaś pozostałe dwa zajęły drużyny z Zespołu Szkół w Czerwińsku. Dzięki zwycięstwu puchar, który we wcześniejszych latach zdobywała nasza szkoła pozostanie na stałe w naszych rękach (trzy zwycięstwa szkoły z rzędu powodują, że puchar przechodzi na własność).W ramach turnieju rozgrywane były następujące konkurencje: sprawdzian ogólnej wiedzy o Policji, tor przeszkód, umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz strzelanie z broni do paintball. Dodatkowa nagroda w turnieju była przewidziana dla najlepszego zawodnika w klasyfikacji punktowej indywidualnie, którą wygrał uczeń klasy III LP Piotr Nowakowski.

Dziękujemy za rywalizację i gratulujemy sukcesów. Nasze drużyny do turnieju przygotowywali: Piotr Kozera (testy sprawnościowe), Robert Osmański (testy wiedzy) i Piotr Żochowski (pierwsza pomoc).

zobacz zdjęcia

Wygenerowano w sekund: 0.55
2,979,968 unikalne wizyty