Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Klasy mundurowe

Wycieczka do Muzeum Narodowego 2019

Wycieczka do Muzeum Narodowego i Teatru Komedia

 

W dniu 12 listopada uczniowie z klasy II i III LW oraz przedstawiciele klasy 3 s udali się wraz z wychowawcami – p. A. Dobrowolską i p. A. Gizińską, na zajęcia organizowane przez Muzeum Narodowe w ramach programu ,,Kultura ogólnodostępna”. Młodzież uczestniczyła w lekcji nt. ,, Motyw Vanitas w sztuce i literaturze”, ucząc się właściwego odbioru dzieła sztuki. Ponadto doskonalili umiejętność czytania, analizowania i interpretowania tekstów kultury...

 

czytaj więcej

 

zdjęcia


Porozumienie o współpracy z KPP podpisane

W dniu 7 listopada 2019 r. p. Marzanna Szacherska oraz p. insp. Jarosław Brzozowski podpisali  porozumienie w sprawie współpracy Zespołu szkół nr  1 i Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Porozumienie określa zasady współpracy przy wspólnej realizacji zadań na rzecz edukacji i propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania  postaw patriotycznych i społecznych, w odniesieniu do młodzieży Zespołu Szkól nr 1 , a w szczególności do klas o profilu policyjnym.

zobacz zdjęcia...


II OLIMPIADA KLAS MUNDUROWYCH

II OLIMPIADA KLAS MUNDUROWYCH

 

W październiku odbyła się II Olimpiada Klas Mundurowych organizowana przez Stowarzyszenie „Brzask”, współfinansowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
 Turniej przeprowadzono na obiektach Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie.
W rywalizacji wzięły udział dwie drużyny z Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku.

W turnieju piłki siatkowej dziewcząt reprezentowały naszą szkołę: Patrycja Grabowska z klasy 1LMg,  Maria Szymańska 1LMg, Anna Michalak 2TL,  Maja Mitulska 2LP,  Anna Niewiadomska 2LP, Julita Drzewiecka 2LP.

W turnieju piłki nożnej chłopców uczestniczyli: Patryk Górnicki z klasy 2LP, Kamil Knyżewski  2LP, Mateusz Lewandowski  2LP, Piotr Strzelczak 2LP, Dominik Szczypiński 2LP, Sebastian Mroczek 1RMg, Łukasz Przybylski 3TRM, Damian Rembecki 1LMg, Łukasz Smardzewski 3TRM. czytaj więcej...

zobacz zdjęcia ...


Akcja "Mundurowa Pamięć"

W dniu 30 października uczniowie klasy II LW w ramach akcji "Mundurowa pamięć" odwiedzili płoński cmentarz, aby posprzątać groby poległych żołnierzy i zapalić znicze.  Ich obecność przy grobach i pomnikach polskich żołnierzy jest formą uczczenia pamięci o Zmarłych,  która jest częścią naszej tradycji i kultury narodowej. Odwiedzając w tym wyjątkowym czasie, miejsca upamiętniające czyn zbrojny Polskich Żołnierzy, młodzież klas wojskowych  swoją postawą potwierdziła przywiązanie do tradycji narodowych.  Pokazała, że pamięć o polskich bohaterach i ich dokonaniach przetrwa w kolejnych pokoleniach. 

zobacz zdjęcia na facebooku


Awans uczniów klas policyjnych

Awans uczniów klas policyjnych

16 października 2019 r. w Zespole Szkół nr 1, uczniów II i III klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym, uhonorowano awansami na stopnie kadetów. Nadanie stopni kadeckich miało miejsce po raz kolejny w historii szkoły. W uroczystości wzięli udział: dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku - Marzanna Szacherska, z-ca dyrektora Agnieszka Rykowska, nauczyciele przedmiotów policyjnych: Robert Osmański i  Grzegorz Osiński reprezentujący Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku - pana insp. Jarosława Brzozowskiego, wychowawca klasy II LP - p. A. Witólska oraz nauczyciele: Piotr Kozera i Arkadiusz Markowski

 Po krótkim wstępie p. dyrektor Marzanny Szacherskiej, odczytano postanowienie o mianowaniu uczniów na kolejne stopnie kadetów. Wręczenia aktów dokonali wicedyrektor Agnieszka Rykowska i Grzegorz Osiński, reprezentujący Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku.

zobacz zdjęcia: facebook

Wygenerowano w sekund: 0.03
6,645,470 unikalne wizyty