Artykuły: Klasy mundurowe

Wycieczka do Teatru Komedia

W dniu 13 grudnia 2018r. młodzież z klas: I LW, II TRM oraz III r wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym kraju, a także kształtowanie wrażliwości estetycznej młodzieży poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej (Teatr Komedia przedstawienie pt. ,,Skazani na miłość”).

Wycieczka do Sejmu i Senatu RP

W  dniu 7 grudnia 2018  klasa I Liceum Policyjnego  i przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej  uczestniczyli  w wycieczce do Sejmu i Senatu RP. Uczniowie zapoznali się z historią sejmu i senatu. W spotkaniu z młodzieżą  brał udział pan Marcin Kośmider  - dyrektor Biura Poselskiego Ministra Macieja Wąsika.

29 listopada br. po raz czwarty zorganizowano „Turniej Klas Policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku”. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas o profilu policyjnym reprezentujących: Liceum Ogólnokształcące Akademickiego Centrum Kształcenia przy PWSZ w Mławie, Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą, 1 Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie oraz dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku – gospodarza Turnieju.

MUNDUROWI W KOMENDZIE GŁÓWNEJ

i Mechanoskopii. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć i zapoznać się ze sposobem i możliwościami przeprowadzanych badań różnego rodzaju broni na stanowisku balistycznym. Ponadto, największym zainteresowaniem dla kadetów cieszyło się oglądanie „zbiorów wzorców broni”. Uczniowie mieli możliwość nie tylko zobaczyć różne jednostki broni palnej będących w zbirze, ale także wziąć je do reki i poznać historie ich pochodzenia.

Pomiędzy pobytem w CLKP, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili także Łazienki Królewskie. Mieli możliwość zwiedzenia Starej Oranżerii z Teatrem Królewskim, Pałacu na Wyspie oraz Pałacu Myślewickiego.  Łazienki Królewskie przyłączyło się do akcji wspólnego śpiewania hymnu z okazji odzyskania niepodległości. Dostaliśmy propozycję wspólnego zaśpiewania z pracownikami Łazienek Królewskich hymnu przed Pałacem na Wyspie, świętując w ten sposób 100-lecie odzyskania niepodległości. To historyczne wydarzenie było wyemitowane w telewizji Polsat oraz w polskim radiu w dniu 11.11.2018r.

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”(C. K. Norwid)

W dniu 11 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich mundurowych wraz z dyrekcją i wychowawcami: p. A. Dobrowolska, p. A. Gizińską, p. D. Gut Pacuszką, p. A. Witólską, p. M. Szadkowskim  i p. P. Żochowskim uczestniczyli w miejsko-powiatowych odchodach upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości 100-lecia zostały zainaugurowane o godzinie 10.00 Mszą Świętą w Kościele św. Michała Archanioła, po której została odsłonięta tablica upamiętniająca ten zacny Jubileusz. Po Mszy uczestnicy przemaszerowali ulicami: Płocką, 15 sierpnia, Zduńską pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.