Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

W dniu 13 listopada o godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Uczestniczyli w nim uczniowie klas maturalnych z 3LW i 3LP.


„Pygmalion” w teatrze Buffo

W dniu 29 października 2018, jak co roku, młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku wybrała się do teatru Buffo na spektakl w języku angielskim „Pygmalion”. Dramat autorstwa J.B. Shawa został przedstawiony przez angielską grupę teatralną TNT Theatre Britain w reżyserii Paula Stebbings.


Europejski Dzień Języków Obcych w ZS 1 w Płońsku

26 września to dzień szczególny dla nauczycieli języków obcych; w tym dniu dniu Rada Europy ustanowiła Europejski Dzień Języków Obcych.

W Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku również obchodziliśmy to Święto, przypominając uczniom, że nauka jezyków obcych jest niezwykle ważna, a w dzisiejszych czasach wręcz niezbędna.  Przez cały dzień na korytarzu szkoły i internatu były wystawione gazetki i plakaty z informacjami o tym ważnym dniu, jego historii oraz znaczeniu języków obcych w życiu każdego człowieka.


Polsko- Norweski konkurs edukacyjny „Na tropie”

Na początku marca 2018r uczniowie ZS Nr 1 wzięli udział w polsko-norweskim konkursie edukacyjnym „Na tropie”, którego celem było wyszukanie i przedstawienie wątków polskiej/norweskiej historii, kultury, sztuki, nauki, tradycji, w których pojawia się aspekt norweski/polski.


Martinstag w ZS Nr 1na słodko i wesoło

11 listopada świętuje się w Polsce Dzień Niepodległości, najważniejsze święto państwowe. Jednocześnie  w Niemczech  i niektórych regionach Polski, szczególnie w Poznaniu obchodzi się Dzień Ulicy świętego Marcina. To jeden z tych nielicznych dni w roku, kiedy można bezkarnie łasować (naschen). Podobno  poznańskie rogale marcińskie nie mają sobie równych.

Wygenerowano w sekund: 0.07
5,561,937 unikalne wizyty