Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Martinstag w ZS Nr 1 z muzyką, lampionami i ze słodyczami.
11 listopada świętuje się w Niemczech i niektórych regionach Polski, szczególnie w Poznaniu, Dzień Świętego Marcina. Martinstag  to dzień upamiętnienia świętego Marcina z Tours, który w akcie miłosierdzia oddał połowę swojego  płaszcza marznącemu żebrakowi.

Uczniowie ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku finalistami XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego.

1 grudnia 2018 roku trzech uczniów ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku: Radosław Białoskórski kl. II TR, Jakub Wiśniewski kl. ITŻ i Filip Czaicki kl. III TŻ wyjedzie do Moskwy na finał XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

Szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

W dniu 13 listopada o godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Uczestniczyli w nim uczniowie klas maturalnych z 3LW i 3LP.

„Pygmalion” w teatrze Buffo

W dniu 29 października 2018, jak co roku, młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku wybrała się do teatru Buffo na spektakl w języku angielskim „Pygmalion”. Dramat autorstwa J.B. Shawa został przedstawiony przez angielską grupę teatralną TNT Theatre Britain w reżyserii Paula Stebbings.

Europejski Dzień Języków Obcych w ZS 1 w Płońsku

26 września to dzień szczególny dla nauczycieli języków obcych; w tym dniu dniu Rada Europy ustanowiła Europejski Dzień Języków Obcych.

W Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku również obchodziliśmy to Święto, przypominając uczniom, że nauka jezyków obcych jest niezwykle ważna, a w dzisiejszych czasach wręcz niezbędna.  Przez cały dzień na korytarzu szkoły i internatu były wystawione gazetki i plakaty z informacjami o tym ważnym dniu, jego historii oraz znaczeniu języków obcych w życiu każdego człowieka.