Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

To be or not to be – William Shakespeare (23.04.1564 - 23.04.1916)

W roku 2016 obchodzimy 400 rocznicę śmierci najchętniej czytanego dramatopisarza świata Williama Szekspira. Któż nie zna jego dzieł Poskromienie złośnicy, Komedia pomyłek, Sen nocy letniej, czy tragedii Romeo i Julia, OtelloMakbet, Hamlet oraz Król Lear. Jego Sonety, stanowiące zbiór 154 utworów, zaliczane są do arcydzieł angielskiej liryki. Natomiast jego komedie i tragedie są uważane za jedne z najlepszych dzieł w swoich gatunkach angielskiej literatury. Autor dokładnie przeanalizował psychikę człowieka i jego zachowania w rożnych sytuacjach życiowych. Bohaterami jego utworów są chciwi, żądni władzy królowie, nieszczęśliwie zakochani młodzi ludzie a także ludzie pazerni, czy też waleczni i odważni. Cechy opisywane przez W. Szekspira tkwią również w ludziach żyjących współcześnie. Utwory pełne są opisów i metaforyki.

 Cinderella Today is back!!!

To nie “prima aprilisowy” żart! W piątek, 1 kwietnia 2016 r. o godz. 9.30 i  o 11.00, a następnie w tych samych godzinach 4 kwietnia, w sali teatralnej kościoła parafialnego św. M. M. Kolbe w Płońsku, Grupa Teatralna języka angielskiego A & A po raz drugi zaprezentowała się w spektaklu Cinderella Today 2. W piątek na widowni zasiedli kolejno gimnazjaliści z „płońskiej jedynki i dwójki”, Nacpolska, Naruszewa i Polesia oraz uczniowie klasy językowej z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku. W poniedziałek 4 kwietnia popisy aktorów obejrzeli ich koledzy z ZS nr 1. Zapowiadająca piątkowy występ pani Marzanna Szacherska, dyrektor ZS nr 1, zwróciła uwagę na edukacyjny aspekt przedstawienia i życzyła uczniom dobrej zabawy oraz pożytecznej lekcji języka angielskiego.


 


WYWIAD RADIOWY Z UCZNIAMI GRUPY TEATRALNEJ A&A 17.02.2016

17 lutego 2016 r. odwiedził naszą szkołę reporter radia RMF MAXXX Mazowsze, Kamil Puternicki. Dziennikarz spotkał się z młodzieżą szkolnej Grupy Teatralnej języka angielskiego A&A aby porozmawiać o działalności koła, zmaganiach aktorów-amatorów z żywym słowem i sceną teatralną. 

 

Co mówili nasi aktorz dowiesz się odwiedzając nas na  facebooku GT A&A 


Zaproszenie na spektakl w języku angielskim CINDERELLA TODAY 2 czyli Współczesny Kopciuszek

Grupa Teatralna A&A Zespołu Szkół nr 1 w Płoński serdecznie zaprasza na spektakl

 

CINDERELLA TODAY 2 A MODERN STORY czyli WSPÓŁCZESNY KOPCIUSZEK

 

1 kwietnia 2016 godz. 9.30 i 11.00

występ dla młodzieży gimnazjalnej.

 

4 kwietnia 2016 godz. 9.30 i 11.00

występ dla młodzieży Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku.

 

do Sali Teatralnej im. Ks. Kan. M. Tabaki w Kościele Parafialnym M. Kolbe

Grupa Teatralna A&A - zobacz nas na facebooku

zobacz zdjęcia z prób do spektaklu


47 Ogólnopolska Olimpiada Języka Rosyjskiego- Etap Okręgowy

     5 marca 2016 roku w Warszawie odbył się etap okręgowy 47 Ogólnopolskiej Olimpiady      Języka Rosyjskiego. Uczennice ZS nr 1: Katarzyna Mariańska (III LW) i Justyna Jakubowska (IV TŻ/F) startowały z okręgu mazowieckiego. Łącznie Mazowsze  reprezentowało 88 uczestników, a więc konkurencja była bardzo silna.

Wygenerowano w sekund: 0.08
6,160,384 unikalne wizyty