Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Uczniowie ZS nr 1 w Teatrze Buffo

28 października 2016r. po raz kolejny wybraliśmy się do Warszawy do teatru „Buffo” na przedstawienie w języku angielskim „Oliver Twist”. Jest to spektakl oparty na podstawie powieści angielskiego pisarza Karola Dickensa. Wycieczkę zorganizowała Małgorzata Zielińska-Nosarzewska. Uczestniczyli uczniowie klas: 1LW, 2LW, 1LP, 2LP. Opiekę sprawowali: Anna Jackiewicz-Ochidi oraz Ireneusz Prusak.

Uczniowie ZS nr 1 jadą do Smoleńska

W piątek 16 września Klaudia Kępińska z klasy III LW i Przemysław Białoskórski z klasy III TR – laureaci  pierwszego i drugiego miejsca III Powiatowego Konkursu na prezentację multimedialną Rosja wczoraj, dziś, jutro wyjeżdżają na tygodniowy kurs języka rosyjskiego do Państwowego Uniwersytetu w Smoleńsku. Podczas pobytu w Rosji uczniowie zapoznają się z różnymi aspektami języka rosyjskiego (fonetyką, leksyką, gramatyką i składnią).

III Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną Rosja wczoraj, dziś, jutro.

W dniu 24.05.2016 roku w ZS nr 1 im. S. Staszica odbył się III Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną Rosja wczoraj, dziś, jutro. Jest to impreza cykliczna i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży ponadgimnazjalnej. Organizatorkami imprezy były rusycystki pracujące w ZS nr 1: Anna Nowakowska, Alina Chylińska i Elżbieta Kraszewska. W tym roku 7 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu płońskiego walczyło o główne nagrody.

To be or not to be – William Shakespeare (23.04.1564 - 23.04.1916)

W roku 2016 obchodzimy 400 rocznicę śmierci najchętniej czytanego dramatopisarza świata Williama Szekspira. Któż nie zna jego dzieł Poskromienie złośnicy, Komedia pomyłek, Sen nocy letniej, czy tragedii Romeo i Julia, OtelloMakbet, Hamlet oraz Król Lear. Jego Sonety, stanowiące zbiór 154 utworów, zaliczane są do arcydzieł angielskiej liryki. Natomiast jego komedie i tragedie są uważane za jedne z najlepszych dzieł w swoich gatunkach angielskiej literatury. Autor dokładnie przeanalizował psychikę człowieka i jego zachowania w rożnych sytuacjach życiowych. Bohaterami jego utworów są chciwi, żądni władzy królowie, nieszczęśliwie zakochani młodzi ludzie a także ludzie pazerni, czy też waleczni i odważni. Cechy opisywane przez W. Szekspira tkwią również w ludziach żyjących współcześnie. Utwory pełne są opisów i metaforyki.

Cinderella Today is back!!!

To nie “prima aprilisowy” żart! W piątek, 1 kwietnia 2016 r. o godz. 9.30 i  o 11.00, a następnie w tych samych godzinach 4 kwietnia, w sali teatralnej kościoła parafialnego św. M. M. Kolbe w Płońsku, Grupa Teatralna języka angielskiego A & A po raz drugi zaprezentowała się w spektaklu Cinderella Today 2. W piątek na widowni zasiedli kolejno gimnazjaliści z „płońskiej jedynki i dwójki”, Nacpolska, Naruszewa i Polesia oraz uczniowie klasy językowej z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku. W poniedziałek 4 kwietnia popisy aktorów obejrzeli ich koledzy z ZS nr 1. Zapowiadająca piątkowy występ pani Marzanna Szacherska, dyrektor ZS nr 1, zwróciła uwagę na edukacyjny aspekt przedstawienia i życzyła uczniom dobrej zabawy oraz pożytecznej lekcji języka angielskiego.