Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Wystawa projektów w języku niemieckim

W dniach 25- 26 maja  2017r. uczniowie klas pierwszych liceum policyjnego i wojskowego zaprezentowali na korytarzu szkolnym wykonane przez siebie projekty w języku niemieckim.

V Kongres Języka Niemieckiego

W dniu 3 marca 2017r   Katarzyna Zalewska uczestniczyła  w V  Kongresie Języka Niemieckiego, który odbył się  w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie. Organizatorami kongresu były Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne we współpracy z PSNJN oraz Goethe- Institut.

Główne zagadnienia poruszane na kongresie związane były z  reformą edukacji i tworzeniem nowej podstawy programowej dla nowo powstającej struktury szkół.

Choinka Noworoczna w Ambasadzie Rosji w Warszawie

17 grudnia 2016 roku Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, wspólnie z Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Polsce, przeprowadził imprezę dla dzieci Rosjan w Polsce oraz uczniów polskich szkół z okazji następującego Nowego Roku. Przedstawienie noworoczne odbyło się  w historycznym gmachu Ambasady Rosyjskiej w Polsce.

XLVIII Ogólnopolska Olimpiada Języka Rosyjskiego

W dniu 8 grudnia 2016 roku w ZS nr 1 im. S. Staszica odbył się szkolny etap XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Dzień Świętego Marcina - Martinstag

14 listopada 2016 r uczniowie klas I LP, I LW, II LP, IILW, II TS, II TŻ, II TMT, II TR, III TFS, IIITŻ, IIILP, IIILW w ZS nr 1 w Płońsku pod opieką Katarzyny Zalewskiej zorganizowali Dzień Świętego Marcina- Martinstag, który jest obchodzony w Niemczech i niektórych regionach Polski w dniu 11 listopada.