Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Wspomnienia z Wenecji Północy

W czasie wakacji od 7 do 14 lipca 2017 roku uczeń klasy IV TR ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku Przemysław Białoskórski wyjechał do Petersburga- dawniej stolicy carów. Uczeń technikum uczestniczył w kursie języka rosyjskiego, a także miał okazję poznać zabytki „Wenecji Północy” oraz okolic.

„Z Literaturą Rosyjską na Ty”

31 maja 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Z Literaturą Rosyjską na Ty”. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu płońskiego recytowali utwory w języku rosyjskim i walczyli o cenne nagrody. Organizatorkami konkursu były panie uczące w ZS nr 1 języka rosyjskiego: p. Anna Nowakowska, p. Alina Chylińska i p. Elżbieta Kraszewska.

Wystawa projektów w języku niemieckim

W dniach 25- 26 maja  2017r. uczniowie klas pierwszych liceum policyjnego i wojskowego zaprezentowali na korytarzu szkolnym wykonane przez siebie projekty w języku niemieckim.

V Kongres Języka Niemieckiego

W dniu 3 marca 2017r   Katarzyna Zalewska uczestniczyła  w V  Kongresie Języka Niemieckiego, który odbył się  w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie. Organizatorami kongresu były Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne we współpracy z PSNJN oraz Goethe- Institut.

Główne zagadnienia poruszane na kongresie związane były z  reformą edukacji i tworzeniem nowej podstawy programowej dla nowo powstającej struktury szkół.

Choinka Noworoczna w Ambasadzie Rosji w Warszawie

17 grudnia 2016 roku Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, wspólnie z Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Polsce, przeprowadził imprezę dla dzieci Rosjan w Polsce oraz uczniów polskich szkół z okazji następującego Nowego Roku. Przedstawienie noworoczne odbyło się  w historycznym gmachu Ambasady Rosyjskiej w Polsce.