Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

W dniu 13 listopada odbył się szkolny etap  Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, który jest organizowany przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu. Etap szkolny olimpiady zorganizowała pani Agnieszka Urban.

„Fahrenheit 451” w teatrze Buffo

25 października 2017 r. po raz kolejny wybraliśmy się do Warszawy do teatru „Buffo” na przedstawienie w języku angielskim „Fahrenheit 451” – spektakl oparty na podstawie powieści Ray’a Bradbury’ego z roku 1953. Wycieczkę zorganizowała: p. Małgorzata Zielińska-Nosarzewska- nauczyciel języka angielskiego. Opiekę sprawowały: p. Magdalena Jeżak oraz p. Anna Jackiewicz-Ochidi. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas: 1 LP, 2LW, 2TMG.

Znajomy Język Obcy - Europejski Dzień Języków Obcych 26 września 2017

ZNAJOMY JĘZYK OBCY - to hasło Europejskiego Dnia Językow Obcych, który  obchodziliśmy 26 września 2017 r. Globalizacja oraz różnorodność form działalności gospodarczej powodują, że coraz bardziej potrzebna jest znajomość języków obcych. Wydarzenie to miało zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie: ponad 200 języków europejskich, 24 języki urzędowe UE, około 60 języków regionalnych i języków mniejszości, wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.

Wspomnienia z Wenecji Północy

W czasie wakacji od 7 do 14 lipca 2017 roku uczeń klasy IV TR ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku Przemysław Białoskórski wyjechał do Petersburga- dawniej stolicy carów. Uczeń technikum uczestniczył w kursie języka rosyjskiego, a także miał okazję poznać zabytki „Wenecji Północy” oraz okolic.

„Z Literaturą Rosyjską na Ty”

31 maja 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Z Literaturą Rosyjską na Ty”. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu płońskiego recytowali utwory w języku rosyjskim i walczyli o cenne nagrody. Organizatorkami konkursu były panie uczące w ZS nr 1 języka rosyjskiego: p. Anna Nowakowska, p. Alina Chylińska i p. Elżbieta Kraszewska.