Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Wspomnienia z Petersburga

W terminie od 1 do 14 lipca uczeń kl. II TR w ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku Radosław Białoskórski przebywał na kursie języka rosyjskiego w Państwowym Uniwersytecie w Petersburgu. Oto jego wspomnienia z tego wyjazdu:

Radosław Białoskórski:

Podczas tegorocznych wakacji spotkał mnie wielki zaszczyt . Od 1 do 14 lipca brałem udział w letniej szkole językowej, dzięki której miałem możliwość rozwijania swojej pasji dotyczącej języka rosyjskiego.

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku na podium w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина”.

Uczeń klasy III TŻ w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku - Filip Czaicki zajął III MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина” (Moja Mała Ojczyzna). Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie,  a Patronat nad konkursem objął Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie.

VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W piątek 22 marca 2019 roku w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Niech Wasze śpiewanie przekracza granice...”

Wśród zaproszonych gości obecni byli Pan Paweł Dychto – Naczelnik Wydziału Oświaty w Płońsku oraz Pan Mariusz Wrzesiński – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku. Obaj życzyli wszystkim uczestnikom powodzenia, a publiczności niezapomnianych wrażeń.

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku wyróżniony w finale XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

W terminie 01.12.2018r.  do 08.12.2018r.  trzech uczniów ZS nr 1 im S. Staszica w Płońsku Radosław Białoskórski kl. II TR, Filip Czaicki kl. III TŻ i Jakub Wiśniewski kl. I TŻ przebywało w Moskwie w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina i brało udział w finale XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

Martinstag w ZS Nr 1 z muzyką, lampionami i ze słodyczami.
11 listopada świętuje się w Niemczech i niektórych regionach Polski, szczególnie w Poznaniu, Dzień Świętego Marcina. Martinstag  to dzień upamiętnienia świętego Marcina z Tours, który w akcie miłosierdzia oddał połowę swojego  płaszcza marznącemu żebrakowi.