Artykuły » Erasmus

Artykuły: Erasmus

Zaproszenie na Dzień Grecki :) [NOWY]

Zaproszenie na Dzień Grecki

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 1 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Zapraszamy na Dzień Grecki, który odbędzie się w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku 17 października 2019 o godz. 10.45, który jest związany z wyjazdem młodzieży na zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji.  Młodzież przygotowała się do tego dnia na zajęciach kulturowych. Dla uczestników mobilności przygotowaliśmy niespodzianki.

Coraz bliżej Grecji :) [NOWY]

Coraz bliżej Grecji Cool

W dniu 12 października 2019 r. nasza młodzież spędziła kolejną sobotę na zajęciach przygotowawczych. To był  bardzo pracowity dzień, gdyż oprócz zajęć  kulturowych i kursu pedagogicznego  uczniowie uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym związanym z wyjazdem do Grecji. Próby tańca Poloneza i Zorby stały się stałym punktem zajęć przygotowawczych, co można zobaczyć na filmikach.

Zarządzanie projektami mobilności edukacyjnej w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe w ramach programu Erasmus+ Konkurs 2019

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 1 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 4 października 2019 w siedzibie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie odbyło się szkolenie dla beneficjentów programu Erasmus+, którzy pomyślnie przeszli procedurę konkursu w ramach Akcji 2019.

Szkolenie było prowadzone przez ekspertów, którzy wyjaśniali różne aspekty programu. Poruszano sprawy podpisania umowy finansowej, rekrutacji uczestników, wskazywano na działania, które powinny być podjęte przed, w trakcie i po zakończeniu mobilności uczniów. Obszerną część poświęcono omówieniu umów z uczestnikami mobilności, dokumentom finansowym, upowszechnianiu efektów projektów oraz części poświęconej raportowaniu.

Roztańczony ZS1

ROZTAŃCZONY ZS1

Już kolejny tydzień młodzież przygotowuje się do wyjazdu na staże zawodowe w Grecji.  W dniu 5 października 2019 odbyły się kolejne zajęcia.  Nauka języka angielskiego zawodowego  przeplatała się z zajęciami pedagogicznymi i kulturoznawczymi.

Młodzież przyswajała kolejne słownictwo branżowe. Dodatkowo, poznawała kulturę grecką i  integrowała się poznając kolejne tajniki greckiego tańca Zorba.

Przygotowała

Agnieszka Urban

Koordynator projektu Erasmus+

Rekrutacja i przygotowania do Erasmusa+ - wywiad dla Radia RFM MAXXX

18 września 2019 uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, zakwalifikowani do projektu Erasmus+ „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” udzielili wywiadu Radiu RMF MAXXX na temat rekrutacji, swoich przygotowań i tego, co już robią w ramach projektu.

Filip, Kacper i Karolina już odetchnęli z ulgą, gdyż znaleźli się na liście uczestników. Biorą udział w zajęciach przygotowawczych, angażują się w przygotowanie Dnia Greckiego, chcą jak najlepiej przygotować się do mobilności. Widać było na twarzach młodzieży  entuzjazm, który na pewno będzie miał przełożenie na zakładane efekty działań.