Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Artykuły » Erasmus

Artykuły: Erasmus

ŻEGNAMY MATURZYSTÓW - UCZESTNIKÓW PROJEKTU ERASMUS+ 2019

 

Każde zakończenie stanowi początek czegoś nowego. Dzisiejsze zakończenie roku szkolnego 2019/20 dla Maturzystów Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku jest refleksyjnym spojrzeniem wstecz. „ Blickiem”  na to, co działo się przez 3 czy 4 ostatnie lata. A działo się wiele… Większość swojego czasu tegoroczni absolwenci spędzali w gronie szkolnych przyjaciół, znajomych, tych, z którymi mijali się na szkolnych korytarzach. Z nami nauczycielami, pracownikami szkoły. Tak, ale to już było, to za Nimi.

 

A co przed? Cały piękny, cudowny, kryjący wiele możliwości świat. Nawet tych nieoczekiwanych, nieprzewidywalnych, przykrych zjawisk jak pandemia koronawirusa! Ale ten trudny czas przecież się skończy i znów będzie bezpiecznie. A wtedy - matura, studia, wymarzona praca i….wspomnienia związane ze szkołą, z nami, z nauką, wyjazdami i zagranicznymi praktykami w Grecji!  Dziś wszystkim życzymy najpiękniejszych wspomnień i wymarzonej przyszłości.

 

Wśród tegorocznych maturzystów są absolwenci, którzy brali udział  w zagranicznych praktykach zawodowych w Grecji w ramach programu Erasmus+.

 

Byli to następujący uczniowie:

 

•          Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

1.         Adamiak Kacper       

2.         Borychowska Julia Anna      

3.         Jakubiak Konrad       

4.         Klejnowska Magda   

5.         Woźniak Magdalena 

6.         Koszorek Maciej 

 

•          Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

1.         Gwiazda Rafał          

2.         Gwiazdowski Patryk 

3.         Kocik Klaudiusz       

4.         Marciniak Jonasz      

5.         Pasiewicz Szymon    

6.         Sadowski Hubert       

7.         Wasilewski Michał   

 

•          Technik żywienia i usług gastronomicznych

1.         Czaicki Filip Łukasz 

2.         Demianiuk Daria Anita        

3.         Malińska Dominika  

4.         Turkowska Anna       

5.         Wasiak Weronika     

6.         Witczak Julia

7.         Wojciechowska Weronika  

 

Dziękujemy Wam za udział w projekcie i godne reprezentowanie szkoły. Mamy nadzieję, że zagraniczna praktyka była  dla Was ciekawym doświadczeniem zawodowym i przygodą, która pozostanie na długo w pamięci. Zdobyte doświadczenie i uzyskane certyfikaty niech pomogą każdemu z Was w znalezieniu wymarzonej pracy.

 

Kochani, życzymy Wam samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

 

Pozdrawiamy serdecznie.

 

Zespół projektu „Erasmus+”: Marzanna Szacherska, Agnieszka Urban, Stanisław Urban

 

 


Stypendia zawodowe Marszałka Województwa Mazowieckiego dla uczestników praktyk zawodowych w Grecji realizujących projekt w ramach programu Erasmus+

 

 

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

 

W dniu 6 marca 2020 r. pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz  przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Edukacji i Sportu wręczali dyplomy stypendystom projektu ,,Mazowsze – stypendia dla uczniów” w roku szkolnym 2019/20.

 

Wśród stypendystów są także uczniowie naszej szkoły Weronika Wasiak i Filip Czaicki z klasy 4TŻ – wychowawca pani Agnieszka Urban oraz Jakub Piekut z klasy 4TMT – wychowawca pani Magdalena Staniszewska. Weronika i  Filip byli także uczestnikami zagranicznego stażu zawodowego w Grecji i realizowali projekt ,,Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+.

 

zdjęcia


Targi Edukacyjne z Erasmusem +

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

 

W dniu 4 marca 2020 r. wzorem lat ubiegłych odbyła się XIX Edycja Targów Edukacyjnych pod hasłem ,,Wiedza i aktywność szansą na sukces” w Centrum Edukacyjno – Konferencyjnym w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego na Poświętnem.

 

Uczniowie klas maturalnych liceum ogólnokształcącego i technikum brali udział w szerokim programie oferowanym przez organizatora wydarzenia Starostwo Powiatowe w Płońsku. Mogli spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami uczelni, szkół i różnych instytucji obecnych aktualnie na rynku pracy.

 

zdjęcia


Targi pracy - 27.02.2020

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

 

W dniu 27 lutego 2020r. w hali sportowej MCSiR w Płońsku  odbyły się Targi Pracy pod hasłem ,,Rynek Pracy dostępny dla wszystkich”. Podczas spotkania z młodzieżą z różnych szkół średnich w Płońsku oraz powiatu  płońskiego prowadzone były rozmowy indywidualne z pracodawcami, z doradcami zawodowymi w zakresie planowania własnej ścieżki kariery oraz konsultacje z instytucjami publicznymi w zakresie zatrudnienia. Podczas spotkania pani Marzanna Szacherska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku podkreślała udział 60 naszych uczniów z technikum w zagranicznych praktykach zawodowych w Grecji w ramach projektu „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+

 

zdjęcia


Podsumowanie pracy w I semestrze - spotkania z młodzieżą ZS1

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

 

 

W dniach od 25-28.02.2020 w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyło się siedem spotkań z młodzieżą liceum ogólnokształcącego, technikum oraz szkoły branżowej. Pani Marzanna Szacherska, dyrektor ZS1 oraz wicedyrektorzy pani Agnieszka Rykowska, pani Ewa Litewka oraz pan Stanisław Urban podsumowali wyniki nauczania, osiągnięcia i udział uczniów w różnych projektach w I semestrze. Jednym z nich był projekt „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, w którym uczestniczyło 60 uczniów z technikum. 

 

zdjęcia

Wygenerowano w sekund: 0.04
8,029,595 unikalne wizyty