Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Artykuły » Internat

Artykuły: Internat

Mistrz Internatu w tenisie stołowym

Dnia 14.03.2016 r. w Internacie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku  został rozegrany turniej  tenisa stołowego. Uczestnicy walczyli  o tytuł ”Mistrza Internatu w tenisie stołowym”
W turnieju wzięli udział wychowankowie Internatu oraz uczestnicy kursu. Turniej został rozegrany systemem pucharowym co sprawił, że każdy mecz był bardzo zacięty, gdyż ewentualna przegrana była jednoznaczna z zakończeniem udziału w turnieju.

Wyniki turnieju:

 
miejsce I  Łukasz Ludwikowski -  klasa 2LW,
miejsce II Daniel Traczyk – klasa 3w, 
miejsce III Natalia Piotrowska – klasa 1B, 
miejsce IV Łukasza Zapart - kurs.


Zajęcia warsztatowe – palmy wielkanocne, karta okolicznościowa

W dniach 15,17 marca mieszkańcy Internatu pod opieką p. Joanny Kierszak wzięli udział w zajęciach warsztatowych wykonania palm wielkanocnych. Prócz poznania samej techniki układania gałązek bukszpanu, bazi wierzbowych, żywotnika, suchych traw i innych elementów dekoracyjnych młodzież miała możliwość kształtowania umiejętności wykonania kwiatów z bibuły, bowiem pod koniec lutego wychowankowie własnoręcznie robili kwiaty stokrotek, maków, róży, mniszka lekarskiego, które ułożone w bukiet ozdobiły kartę okolicznościową.


Mecze integracyjne

W dniach 23 lutego i 1 marca na hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcącym w Płońsku rozegrano dwa mecze – piłki nożnej i siatkowej, w których udział brali wychowankowie naszego Internatu oraz Internatu znajdującego się przy ul. Płockiej. Młodzież pod opieką wychowawcy p. Jacka Awdejuka mogła wykazać się swoimi umiejętnościami, a także miło spędzić czas w duchu zdrowej rywalizacji


Wigilia w internacie

Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. W Internacie ZS nr 1 świąteczną atmosferę można poczuć już po 6 grudnia, kiedy przygotowywane są dekoracje i ubierana jest w stołówce choinka. Jak każe tradycja, co roku w internacie, odbywa się spotkanie wigilijne dla wychowanków i kadry pedagogicznej placówki.


Rękodzieła Bożonarodzeniowe

W dniach 19, 20 i 23 listopada 2015 r. młodzież internatu uczestniczyła  w zajęciach warsztatowych wykonania ozdób Bożonarodzeniowych pod opieką wychowawcy internatu Joanny Kierszak. Rękodzieła świąteczne to przede wszystkim bombki wykonane metodą decoupage. Pięć godzin zegarowych wystarczyło by powstało 10 oryginalnych ozdób choinkowych.

Wygenerowano w sekund: 0.07
5,186,771 unikalne wizyty