Artykuły » Internat

Artykuły: Internat

Mecze integracyjne

W dniach 23 lutego i 1 marca na hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcącym w Płońsku rozegrano dwa mecze – piłki nożnej i siatkowej, w których udział brali wychowankowie naszego Internatu oraz Internatu znajdującego się przy ul. Płockiej. Młodzież pod opieką wychowawcy p. Jacka Awdejuka mogła wykazać się swoimi umiejętnościami, a także miło spędzić czas w duchu zdrowej rywalizacji

Wigilia w internacie

Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. W Internacie ZS nr 1 świąteczną atmosferę można poczuć już po 6 grudnia, kiedy przygotowywane są dekoracje i ubierana jest w stołówce choinka. Jak każe tradycja, co roku w internacie, odbywa się spotkanie wigilijne dla wychowanków i kadry pedagogicznej placówki.

Rękodzieła Bożonarodzeniowe

W dniach 19, 20 i 23 listopada 2015 r. młodzież internatu uczestniczyła  w zajęciach warsztatowych wykonania ozdób Bożonarodzeniowych pod opieką wychowawcy internatu Joanny Kierszak. Rękodzieła świąteczne to przede wszystkim bombki wykonane metodą decoupage. Pięć godzin zegarowych wystarczyło by powstało 10 oryginalnych ozdób choinkowych.

Wieczór wróżb andrzejkowych

Tradycja wróżb andrzejkowych ma długa historię. Dawniej wróżby traktowano bardzo poważnie bo wtedy panny na wydaniu mogły dowiedzieć się więcej na temat przyszłego zamążpójścia. Teraz to wesoła zabawa, trochę z przymrużeniem oka dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych niezależnie od płci. Aby tradycji uczynić zadość, 26 listopada 2015 roku odbył się w naszym internacie wieczór wróżb andrzejkowych połączony z dyskoteką.

Ciekawe wydarzenia z życia mieszkańców Internatu ZS 1

Rok szkolny 2015/2016 w Internacie ZS nr 1 w Płońsku:

Ciekawe wydarzenia z życia mieszkańców Internatu we wrześniu i październiku 2015:

• 30 września i 6 października – odbyły się 2 dyskoteki. Pierwsza z nich była dyskoteką integracyjną, połączoną z konkursem karaoke. Dała wychowankom możliwość bliższego poznania się oraz zaprezentowania swoich talentów wokalnych, tanecznych i organizacyjnych. Podczas obu dyskotek młodzież dobrze się bawiła.
  • 26 października grupa 19 wychowanków internatu pod opieką wychowawczyń: Jadwigi Kosela, Joanny Kierszak i Barbary Frezy wybrała się do nowo otwartego kina Kalejdoskop na film ,,Hotel Transylwania 2”. Wyjście było nie tylko pretekstem, żeby obejrzeć zabawny film, ale przy okazji zwiedzić budynek nowego Miejskiego Centrum Kultury, gdzie mieści się kino.
  • W trosce o dobrą kondycję  fizyczną i zdrowie naszych wychowanków, organizowane są raz w tygodniu przez wychowawców Jacka Awdejuka i Adriana Daleckiego, w szkolnej sali gimnastycznej zajęcia sportowe. P. Awdejuk prowadzi zajęcia z piłki siatkowej, a p. Dalecki – zajęcia w siłowni.
  • Wśród naszych wychowanków wielu jest uzdolnionych plastycznie, o czym świadczą wykonane przez nich plakaty i gazetki ścienne będące dekoracją internatu. Troje z nich wzięło udział w ogłoszonym przez Nadleśnictwo Płońsk konkursie: „Rola Nadleśnictwa Płońsk w życiu lokalnej społeczności”. Wyniki konkursu będą ogłoszone wkrótce.

Do końca roku 2015 planowane są m.in.:

- kolejne wyjście do kina Kalejdoskop,

- dyskoteka połączona z wieczorem wróżb andrzejkowych,

- konkurs zorganizowany przez p. Joannę Kierszak dla mieszkańców internatu na ozdobę choinkową,

- uroczysta Wieczerza Wigilijna dla mieszkańców internatu.

Przygotowała: Małgorzata Muniowska