Artykuły: Samorząd Uczniowski

Dzień Dziecka 2021

Już wkrótce Dzień Dziecka.
Choć większość z Was dziecka wyglądem nie przypomina 😁,
nie oznacza to , żebyście musieli zrezygnować w tym dniu z benefitow, w tym z dobrej zabawy 😉.
Ogłaszamy Wielki Szkolny Turniej Sportowy....

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Obrazy artykułów: dzie_wiadomoci_autyzmu1.jpgObchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadają tradycyjnie na 2 kwietnia. W piątek 1 kwietnia 2022 roku, z jednodniowym wyprzedzeniem, zamanifestowaliśmy  niebieskimi elementami ubioru swoją solidarność z osobami autystycznymi.
W poniedziałek - 4 kwietnia przewidziana jest projekcja filmu ,,Życie animowane" w reżyserii Rogera Rossa Williamsa ukazujące sylwetkę autystycznego chłopca. Film znakomicie przybliża problem autyzmu i niewątpliwie jest wielką lekcją tolerancji.
Zdjęcia ze szkolnej akcji ,,Sienek w kolorze blue " obejrzec można na grupie
https://www.facebook.com/groups/422949512147669/?ref=share lub  klikając  bezpośrednio w link

Rada Samorządu Uczniowskiego

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przewodniczący:  Sebastian Mroczek 3 RMG

Zastępca:  Jakub Leszczński 3 RIP

Sekretarz: Michał Kozarzewski 3 TŻp

Skarbnik: Karolina Rachocka 3 TŻg

Członek : Jakub Więcław 2r

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO:

Małgorzata Lelińska-Tobolska
Magdalena Staniszewska

Samorząd w akcji..

Obrazy artykułów: wiosna_zs1.jpg

Marzec to miesiąc obfitujący w święta, a do ich szkolnych obchodów włączył się Samorząd Uczniowski.

8 marca uczciliśmy Dzień Kobiet, przypominając sylwetki znanych i zasłużonych wobec ludzkości przedstawicielek tzw. płci pięknej.
Dwa dni póżniej w centrum uwagi znależli się Panowie. Otrzymali serdeczne zyczenia przekazane im bezpośrednio przez koleżanki, jak również za posrednictwem internetu.
Pierwszy dzień wiosny zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu szkolnym. Tego dnia na terenie ZS 1 w Płońsku zorganizowano - Dzień bez plecaka. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, wykorzystując różnorodne przedmioty- nie tylko codziennego użytku- w funkcji plecaka. Autorzy najciekawszych projektów zostali nagrodzeni słodyczami oraz  tzw. ,,Asem z rękawa". Za zgodą Pani Dyrektor mogą ubiegać się o zwolnienie z odpowiedzi i niezapowiedzianej kartkówki.
21 marca to jednocześnie Dzień solidarności z osobami z zespołem Downa. Uczniowie naszej szkoły wyrazili ją, zakładając tego dnia kolorowe skarpetki, czyli włączając się w międzynarodową akcję Lots of  socks.
Zachęcamy do o śledzenia informacji o działaniach SU na grupie FB :  Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica  w Płońsku https://www.facebook.com/groups/422949512147669/