Nie masz jeszcze konta?

Artykuły: Klub Honorowych Dawców Krwi i PCK

„GORĄCZKA ZŁOTA „ w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

Jednym  z ważniejszych  działań Polskiego Czerwonego Krzyża jest m.in. organizacja pomocy charytatywnej dla najuboższych dzieci i ich rodzin. Każdego roku Polski Czerwony Krzyż  organizuje Ogólnopolską akcję "Gorączka złota", która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych.

Krew jest najcenniejszym darem jaki możesz podarować drugiemu czowiekowi

W ramach Ogólnopolskiego Turnieju Polskiego Czerwonego Krzyża „Młoda Krew Ratuje Życie” 09.11.2015 r. w ZS nr 1 w Płońsku zorganizowano akcję oddania krwi. W akcji wzięło udział 5 uczennic z  klasy III LW: Patrycja Jeznach, Natalia Zielińska, Justyna Lewandowska, Klaudia Urzykowska i Patrycja Grzonkowska. Każda z uczennic oddała po 450 ml krwi. Organizatorem akcji był: Krzysztof Lewandowski– opiekun Szkolnego Koła Krwiodawców, który jako pierwszy oddał krew. Celem zbiórki było nie tylko podzielnie się najcenniejszym lekiem, ale również zwrócenie uwagi na wzrost zapotrzebowania na krew, oraz propagowanie u młodzieży postaw społecznych. Oddawanie krwi daje ogromną satysfakcję bycia lepszym człowiekiem i jest godne naśladowania.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki możesz ofiarować drugiemu człowiekowi.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji bardzo dziękujemy, gdyż „Oddając krew ratujesz życie”.

zobacz zdjęcia na facebooku...

Przygotował: Krzysztof Lewandowski

Zdjęcia: Krzysztof Lewandowski

GORĄCZKA ZŁOTA W ZS NR 1 - 17/11/2014

Jednym ze statutowych działań Polskiego Czerwonego Krzyża jest m.in. organizacja pomocy charytatywnej dla najuboższych dzieci i ich rodzin. Każdego roku Polski Czerwony Krzyż organizuje ogólnopolską akcję "Gorączka złota", która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki uliczne, zbiórki w sklepach, szkołach, firmach, a także w wielu innych miejscach. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji społecznej organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Płońsku. W terminie od 17 listopada do 15 grudnia 2014 zbierano na terenie szkoły monety 1, 2 i 5-groszowe. Głównym celem przedsięwzięcia było pozyskanie funduszy na zakup paczek świątecznych dla najbiedniejszych dzieci z powiatu płońskiego.

HONOROWY KRWIODAWCA – Kwartalnik Informacyjny nr 1/2014

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi przy naszej szkole działa od 31 maja 2010 roku. Prezesem klubu jest pani Barbara Ferska. Co roku lista krwiodawców wśród uczniów wydłuża się, dzięki czemu ratują komuś życie. Krew oddają także nauczyciele, którzy promują postawę honorowego oddawania krwi.

Spotkanie Wielkanocne Klubu Honorowych Dawców Krwi

W dniu 13 marca 2013 r. w świetlicy internatu przy ZS Nr 1 odbyło się spotkanie wielkanocne członków Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi.