Artykuły: Zawody sportowe

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

05.01.2017r w hali sportowej MCSiR w Płońsku zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Płońskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

WICEMISTRZYNIE REJONU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

28.11.2016 r. w Żurominie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Ciechanowskiego w piłce nożnej dziewcząt. Do zawodów przystąpiło 5 drużyn (mistrzowie  każdego z powiatów). Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” co w sumie dawało 10 meczów.
 Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce.

I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

W dniu 21.11.2016r. na hali MCSiR w Płońsku rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu dziewcząt w halowej piłce nożnej.  W turnieju wystąpiły  drużyny: ZS Nr 1 Płońsk, ZS Nr 2 Płońsk, ZS Czerwińsk. Reprezentacja naszej Szkoły zajęła  I miejsce i awansowała do Finału Mistrzostw Rejonu Ciechanów, które odbędą się dnia 28.11.2016 w Żurominie.

INDYWIDUALNE SUKCESY

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku z sukcesami zakończyli zmagania w indywidualnych mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych, które podobnie  jak sztafety odbyły się w dolinie Płonki przy hali MCSiR.

SZTAFETA ZS 1 W PŁOŃSKU NA IV MIEJSCU W WOJEDÓDZTWIE MAZOWIECKIM

Tradycyjne zmagania sportowe w kolejnym roku szkolnym rozpoczęli biegacze przełajowi. 12 października 2016 r. w dolinie rzeki Płonki przy MCSiR odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych.  Reprezentacje Zespołu Szkół nr1 im. Stanisława Staszica w Płońsku spisały się na nich bardzo dobrze. Zarówno dziewczęta i chłopcy zajęli drugie miejsca premiowane awansem do mistrzostw rejonu, przegrywając jedynie z aktualnymi wicemistrzyniami i mistrzami Mazowsza z ,,płońskiego ogólniaka”.

Kolejnym etapem zmagań sztafet były ciechanowskie mistrzostwa rejonu. Mimo walki i zaangażowania, sztafeta dziewcząt zajęła IV miejsce i nie zdołała wywalczyć awansu do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Miejsce II zajęli chłopcy, którzy zdobyli wicemistrzostwo rejonu.