,,Wołyń”

2 i 3 listopada 2016r. uczniowie ZS nr 1 wspólnie z nauczycielami oglądali epicki dramat historyczny, który od kilku tygodniu wzbudza szereg pytań o możliwość ,,budowania mostów” pomiędzy dwoma narodami: polskim i ukraińskim.

Pomimo krwawych i brutalnych scen, film jest przestrogą przed tym, co może stać się ze światem, kiedy odda się go we władanie zideologizowanej nienawiści.  Wojciech Smarzowski filmem umieścił siebie w roli jednoczesnego strażnika pamięci i profety. Reżyser twierdzi, że nie ma ucieczki przed historią.

Uczniowie ZS nr 1 na spektaklu ,,Kartki z Pamiętnika”

,,Przez dwadzieścia lat nie mogłem o tym pisać. Chociaż tak chciałem. I gadałem.

O powstaniu (…), bo to jest największe przeżycie mojego życia, takie zamknięte…”

Miron Białoszewski

27 października 2016r. uczniowie klas: I i III LP, II LW oraz II TR wybrali się na spektakl teatralny przygotowany przez Kielecki Teatr Lektur na podstawie utworu Mirona Białoszewskiego pt. "Pamiętnik z powstania warszawskiego".

1 miejsce klasy III LP w Turnieju klas Policyjnych

Dnia 28.10. 2016 r. w Zespole Szkół w Czerwińsku nad Wisłą odbył się II Turniej Klas Policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji.  W ramach turnieju rozgrywane były następujące konkurencje: sprawdzian ogólnej wiedzy o Policji, tor przeszkód, umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz strzelanie z broni do paintball.

,,Kultura dostępna” dla młodzieży

Dnia 25.10.2016r. uczniowie z Technikum nr 1 w Płońsku (klasy III i IV TR) uczestniczyli w wycieczce tematycznej do Warszawy.  Celem wyjazdu było kształcenie postaw patriotycznych i szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego poprzez udział w lekcji muzealnej i warsztatach malarskich oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej.

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA CHOREGO BARTKA

Rozpoczynamy akcję

ZBIERAMY NAKRĘTKI

dla chorego Bartka z III f Szkoły Podstawowej Nr 2 w Płońsku.

Uczeń jest niepełnosprawny ruchowo i porusza się

na wózku inwalidzkim od urodzenia.

Gromadzimy nakrętki po napojach, detergentach i artykułach spożywczych.

Zebrane nakrętki prosimy dostarczać klasami do pani Danuty Rapusty w szkole oraz do pani Agnieszki Urban w internacie.

PROSIMY BARDZO O ZAANGAŻOWANIE SIĘ W POMOC DLA BARTKA.

KAŻDA NAKRĘTKA JEST NA WAGĘ ZŁOTA.

KAŻDY MOŻE POMÓC BARTKOWI. POSTARAJMY SIĘ PRZYWRÓCIĆ MU RADOŚĆ ŻYCIA.