Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Święto Niepodległości

11 listopada 2016r. pierwsze i drugie klasy liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym wzięły udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Płońsku, którą celebrowali księża obu płońskich parafii.

zobacz zdjęcia...


Akademia z okazji Święta Niepodległości

Do bez – tęsknoty i do bez – myślenia,

Do tych, co mają tak za tak – nie za nie,
Bez światło – cienia...
Tęskno mi, Panie...”

      C.K. Norwid „Moja piosnka II”

 

Narodowe Święto Niepodległości to dzień szczególny dla wszystkich Polaków. W celebrowanie tego dnia włączyła się również młodzież naszej szkoły. 98.rocznicę odzyskania przez Polskę wolności uczciła  przygotowanym na tę okoliczność apelem. 

zobacz zdjęcia...


Uczniowie ZS nr 1 czytają dzieciom

W dniu 8 listopada 2016 r. grupa uczniów ZS nr 1 w Płońsku odwiedziła  dzieci z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Kraszewie-Czubakach. Dla podopiecznych Fundacji ,,Odzyskać Radość” był to szczególny dzień - dzień czytania bajek. Nasi uczniowie przeżyli niezapomniane chwile, mogąc spędzić czas wspólnie z chorymi dziećmi i ofiarować im odrobinę ciepła i miłości w myśl słów: „Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie” (Rz. 14,7)


Uczniowie ZS nr 1 w Marszu Milczenia

7 listopada 2016r. uczniowie klas: I TS i I TR, III TF oraz I r wzięli udział w Marszu Milczenia ulicami Płońska. Jest on organizowany każdego roku w rocznicę likwidacji getta żydowskiego. W czasie II wojny światowej w płońskim getcie zginęło kilka tysięcy Żydów, część z nich została wywieziona do niemieckich obozów zagłady.  Marsz przedstawicieli władz miasta i powiatu, instytucji oraz mieszkańców Płońska upamiętnia to wydarzenie. 


UCZNIOWIE ZS NR 1 W I POWIATOWYM KONKURSIE DZIENNIKARSKIM

7 listopada 2016r. rozstrzygnięto I Powiatowy Konkurs Dziennikarski zorganizowany przez Fundację Profilaktyki, Resocjalizacji oraz Pomocy Rodzinom Zagrożonym Wykluczeniem Społecznym ,,Radość Dzieciom’’. Celem przedsięwzięcia było propagowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy na temat ,,małej ojczyzny’’, uwrażliwienie młodzieży na problemy innych ludzi, rozwijanie kreatywności oraz twórczego myślenia.

Wygenerowano w sekund: 0.05
13,502,728 unikalne wizyty