Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Targi Książki Historycznej

1 grudnia 2017 r.  uczniowie klasy I TG pod opieką p. Sylwestra Kapuścińskiego     i p. Adam Skibińskiego  zwiedzali XXVI  Targi Książki Historycznej, zorganizowane w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.  Młodzież miała  możliwość zapoznania się z bogatą ofertą  publikacji, zaprezentowaną przez ponad 220 wystawców – oficyn wydawniczych, wydawnictw muzealnych i uniwersyteckich, antykwariatów oraz  instytucji kultury.

 Następnie uczniowie zwiedzali X Pawilon Cytadeli Warszawskiej.   Uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat XIX – wiecznych zesłańców syberyjskich, przeprowadzonej przez pracowników dydaktycznych Muzeum Niepodległości     w Warszawie.

zobacz zdjęcia...

Przygotował A. Skibiński


Otwarcie pracowni gastronomicznej

Dnia 5.12.2017 r odbyło się oficjalne, uroczyste otwarcie pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku. Przecięcie wstęgi zostało dokonane przez Starostę Andrzeja Stolpę, Wicestarostę Annę Dumińską -Kierską,przewodniczącego Rady Powiatu Jana Mączewskiego, przedstawicieli Rady Rodziców i Panią Dyrektor Marzannę Szacherską. Pracownia gastronomiczna została wyposażona w nowoczesny sprzęt i narzędzia gastronomiczne  spełniając  wymogi niezbędne do przeprowadzania egzaminów z kwalifikacji zawodowych.


Uroczystość nadania stopni kadeckich

1 grudnia 2017r. w Komendzie Głównej Policji w Warszawie uczniów II klasy LO o profilu policyjnym w ZS nr 1 w Płońsku, uhonorowano awansami na stopnie kadetów. Nadanie stopni kadeckich miało miejsce po raz pierwszy w historii szkoły. W uroczystości wzięli udział: nadkom. Zbigniew Bartosiak, naczelnik Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego KGP, mł.insp. Piotr Bartosiak   z-ca komendanta powiatowowego Policji w Płońsku, starosta Andrzej Stolpa, wicestarosta Anna Dumińska-Kierska, dyrektor Marzanna Szacherska, z-ca dyrektora Agnieszka Rykowska, nauczyciele przedmiotów policyjnych Grzegorz Osiński i Robert Osmański, wychowawca klasy Małgorzata Mucha i przedstawiciel rodziców pani  Magdalena Kopecka.

czytaj więcej...

zobacz zdjęcia...


Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów

Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów

 W dniu 29 listopada 2017 r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Akty przyznania stypendiów w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyli uzdolnionym uczniom Andrzej Sosnowski - Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz Anna  Cicholska - poseł na Sejm RP.

Stypendyści z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku to:

  1. Stanisław Ryszard Niedźwiecki  - uczeń Technikum nr 1 w Płońsku (klasa IV TMT)
  2. Marta Żółtowska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego (klasa II LP)
     

czytaj więcej....

zobacz zdjęcia...


Sukces literacki tegorocznych maturzystek z ZS nr 1 w Płońsku

W październiku b.r. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze ogłosiło Konkurs Literacki dotyczący epistolografii Zygmunta Krasińskiego: ,,A więc piszę, bo muszę pisać, piszę dlatego, że piszę, nie mam wyboru mogę tylko pisać...”. Prace, które należało nadsyłać do końca października, miały wykazać się znajomością listów Krasińskiego. Uczestnicy mieli za zadanie wcielić się w rolę poety romantycznego i na podstawie Jego listów przygotować wpisy na fikcyjnym blogu. Swoją kreatywnością i wrażliwością literacką wykazała się Justyna Kaczyńska z klasy III LW, która zajęła I miejsce, pisząc bloga jako nieszczęśliwy poeta tęskniący za ukochanym krajem i zmagający się z zakazanym uczuciem do Delfiny Potockiej oraz Patrycja Kwasiborska (również z klasy III LW), która została wyróżniona przez komisję konkursową za oryginalność pracy.

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,757,666 unikalne wizyty