Wręczenie certyfikatów Europass - Mobilność

WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW EUROPASS – MOBILNOŚĆ

uczniom z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 1 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna...

czytaj całość:

Narodowe Czytanie 2020

Płońskie Spotkania z Literaturą i Historią, czyli wszyscy czytamy ,,Balladynę” Juliusza Słowackiego

Narodowe Czytanie to akcja Prezydenta RP Andrzeja Dudy zainaugurowana w 2012 roku. Jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości przez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

W tym roku cała Polska czytała ,,Balladynę” Juliusza Słowackiego. W sobotę- 5 września 2020r. o godzinie 12.00  samorządowcy, dyrektorzy, nauczyciele płońskich szkół, ich uczniowie, a także osobistości ziemi płońskiej spotkali się w Poświętnem, przed Oficyną, tuż przy Sienkiewiczówce, żeby wspólnie wysłuchać fragmentów romantycznego dramatu
w interpretacji miłośników literatury. Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Miasta Płońska, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku oraz Miejskie  Centrum Kultury w Płońsku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP.

Druga część Płońskich Spotkań z Literaturą i Historią powiązana była z odsłonięciem pamiątkowej tablicy pani Zofii Malickiej, która w latach 1941 – 1944 podczas okupacji hitlerowskiej  prowadziła tajne nauczanie dzieciz Poświętnego i okolic.

Zespół Szkół nr 1 w Płońsku podczas tej uroczystości był reprezentowany przez uczennicę kl. I LP KarolinęBłaszczyk oraz polonistki - p. Annę Markowską i p. Dorotę Gut-Pacuszkę.

Matura poprawkowa

Matura poprawkowa - 8 września
Drodzy absolwenci zdający egzaminy sesji poprawkowej
Informujemy, iż egzamin maturalny w sesji poprawkowej odbędzie się 8 września o godz. 14 (prosimy o obecność w szkole o godz. 13.30 z dowodem tożsamości).

HARMONOGRAM WEJŚĆ DO SZKOŁY DLA ZDAJĄCYCH:
* absolwenci LO zdający matematykę - egzamin na auli A - wchodzą do szkoły wejściem przy sali gimnastycznej
* absolwenci technikum zdający język polski i matematykę - egzamin na auli C - wchodzą wejściem głównym
* absolwenci LO i T zdający język angielski - egzamin w sali 23 - wchodzą wejściem głównym
* absolwenci LO zdający język rosyjski - egzamin w sali 22 - wchodzą wejściem głównym
UWAGA: Ze względów bezpieczeństwa, tak jak to było w czerwcu prosimy o przybycie w maseczkach, zachowywanie bezpiecznej odległości i dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły.

Multimedialne Centrum Informacyjne

Multimedialne Centrum Informacyjne tymczasowo będzie funkcjonować w sali nr 17 lub 17a

Godziny pracy MCI:

Poniedziełek: 13.45 - 16.30

Czwartek:13.45 - 16.30

Piątek: 12.00 - 16.30

Informacja dla uczestników kursu Fryzjer III ° ( 07.09 – 02.10.2020 )

Kwaterowanie uczestników kursu w Internacie odbędzie się w dniu 06.09.2020 roku od godz. 18.00. Prosimy zabrać ze sobą powleczenie na pościel, prześcieradło, maseczki. Do pokoju wychowawców wchodzimy pojedynczo, w maseczkach i po zdezynfekowaniu dłoni (wejście do internatu).  W związku z zaistniałą sytuacją (zagrożenie COVID-19) wymagane jest podpisanie stosownych oświadczeń, dlatego z każdym uczniem powinien zgłosić się rodzic/opiekun prawny, w celu podpisania niezbędnych dokumentów. Uczestników kursu obowiązuje wewnętrzny regulamin organizacji pracy internatu oraz postępowania w razie zagrożenia COVID-19 – zobacz

Opłata za pobyt i wyżywienie przyjmowana będzie w poniedziałek 07.09.2020 roku u intendenta. Całkowity koszt pobytu 408,00 zł (w tym wyżywienie 226,00 zł, zakwaterowanie 182,00 zł ).