Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie to akcja Prezydenta RP Andrzeja Dudy zainaugurowana w 2012 roku. Jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości przez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

 

W tym roku Narodowe Czytanie obejmowało polską nowelistykę. 7 września 2019r. o godzinie 12.00 miłośnicy literatury, parlamentarzyści, samorządowcy, osobistości ziemi płońskiej oraz reprezentanci płońskich szkół spotkali się w Miejskim Centrum Kultury
w Płońsku, by wspólnie wysłuchać etiudy teatralne oparte na fragmentach wybranych nowel i etiudy muzyczne znanych polskich kompozytorów. Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Miasta Płońska, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku
oraz Miejskie  Centrum Kultury w Płońsku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP.

info w prasie  - zobacz

zobacz zdjęcia ...


Wspomnienia z Petersburga.

W terminie od 1 do 14 lipca uczeń kl. II TR w ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku Radosław Białoskórski przebywał na kursie języka rosyjskiego w Państwowym Uniwersytecie w Petersburgu. Oto jego wspomnienia z tego wyjazdu:

 

Radosław Białoskórski:

 

Podczas tegorocznych wakacji spotkał mnie wielki zaszczyt . Od 1 do 14 lipca brałem udział w letniej szkole językowej, dzięki której miałem możliwość rozwijania swojej pasji dotyczącej języka rosyjskiego. 

 

czytaj dalej


LISTY UCZESTNIKÓW WYJAZDU DO GRECJI

 

Ogłoszenie

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 1 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1,

 

         W dniu 4 września 2019 Zespól Rekrutacyjny dokonał weryfikacji dokumentów oraz listy rankingowej uczniów w zawodach technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki,  technik żywienia i usług gastronomicznych na zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji.

 

       Prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły w celu zapoznania się z ostateczną listą uczestników wyjazdu oraz lista rezerwową.

 

 

*okres odwoławczy trwa 7 dni od 6/09-13/09/2019.

 

** ważne informacje dla uczniów – patrz zakładka Erazmus+

 

  Agnieszka Urban

Koordynator projektu Erasmus +


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 02.09.2018r. o godzinie 9.00 młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, po wakacyjnej przerwie, usłyszała pierwszy dzwonek. Uroczystość inaugurującą nowy rok szkolny prowadziła nauczycielka języka polskiego- p. Anna Dobrowolska. Uczniowie zostali powitani dźwiękami i słowami piosenki zespołu Pectus ,,Szkoła marzeń”, w tle widoczne były  słowa ks. prof. Michała Hellera ,,Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania”.

 

Pani dyrektor Marzanna Szacherska powitała serdecznie zaproszonych gości: starostę powiatu płońskiego – Elżbietę Wiśniewską, ks. kan. Zbigniewa Sajewskiego, dyrektora CKP – pana Włodzimierza Pająka, kierownik internatu- panią Małgorzatę Muniowską, przedstawiciela Rady Rodziców- panią Katarzynę Gizińską, a także gościa specjalnego, panią Hannę Woźnicką- przedstawiciela wojennego pokolenia. Powitano nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów Zespołu Szkól nr 1 w Płońsku. W sposób szczególny zwrócono uwagę na pierwszoklasistów, którzy w bieżącym roku szkolnym rozpoczynają naukę w naszej szkole, a są to absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej.


Stypendium socjalne

UCZNIOWIE ZAMIESZKALI NA TERENIE PŁOŃSKA,

U KTÓRYCH DOCHÓD NA OSOBĘ (NETTO) NIE PRZEKRACZA 528 ZŁ

MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ O STYPENDIUM SOCJALNE.

WYPEŁNIONE WNIOSKI (pobrane od pedagoga) Z DOKUMENTACJĄ O DOCHODACH

ZA SIERPIEŃ 2019r.

(w tym także zasiłki, alimenty, etc.)

NALEŻY SKŁADAĆ DO PEDAGOGA 

 DO DNIA 13 WRZEŚNIA 2019r. (piątek)

 

Wygenerowano w sekund: 0.04
5,900,135 unikalne wizyty