Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Podręczniki dla wszystkich klas na rok szkolny 2022_2023

klasy II Liceum Ogólnokształcącego:

klasy 1 - pobierz 

klasy 2 - pobierz

klasy 3 - pobierz

klasy 4 - pobierz

klasy Technikum Nr 1:

klasy 1 - pobierz 

klasy 2 - pobierz

klasy 3 - pobierz

klasy 4 (po G) - pobierz

klasy 4 (po SP) - pobierz

klasy BS I Stopnia Nr 1:

klasy 1 - pobierz 

klasy 2 - pobierz

klasy 3 - pobierzObóz szkoleniowy w Chełmnie

W dniach od 06 do 10 czerwca br. uczniowie klas: 2 LW i 3LMp, łącznie 45 osób, pod opieką wychowawców, wzięło udział w obozie taktyczno-wojskowym zorganizowanym w 3. Batalionie Drogowo-Mostowym im. gen. Karola Sierakowskiego w Chełmnie.

Celem szkolenia było: wspieranie rozwoju zainteresowań wojskowych uczniów poprzez dostęp do sprzętu i wyposażenia wojskowego oraz wzmocnienie odporności psychofizycznej uczestników. Kierownikiem obozu,

odpowiadającym za współpracę z jednostką wojskową, był p. Piotr Żochowski. Opiekę nad młodzieżą pełnili: p. J. Awdejuk, p. A. Markowska oraz p. M. Mucha. 

Program obozu obejmował teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu obronności i taktyki wojskowej. Uczestnicy zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem prowizorycznych środków. Pracowali na radiostacjach przenośnych, strzelali z karabinka z użyciem UST, a także poznali budowę i zasady działania miny przeciwpancernej. Poza tym składali i rozkładali broń na czas, rzucali granatem z pozycji stojącej. Obozowicze wykorzystywali teren i obiekty terenowe do maskowania oraz maszerowali na azymut.  Uczniowie musieli wykazać się terenoznawstwem, budowali dla siebie schronienie, rozpalali ogniska, przygotowując posiłek na obcym terenie.

Uczestnicy, pod okiem instruktora, spędzili kilka godzin na strzelnicy.

Wszystkie zajęcia cieszyły się zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Młodzież wykazała się także sztuką przetrwania w trudnych warunkach, ponieważ ostatnią noc szkolenia wojskowego spędziła w terenie. Uczniowie musieli wykazać się zręcznością, kreatywnością, a przede wszystkich refleksem, ponieważ to, co zabrali ze sobą w ciągu pięciu minut, musiało im posłużyć do przetrwania kilku godzin w lesie.

Codziennie, w godzinach popołudniowych, uczestnicy mieli zorganizowane zajęcia rekreacyjno-wypoczynkowe, np. wyjazd nad jezioro, rozgrywki sportowe, czy zwiedzanie Chełmna.

Ostatni dzień szkolenia przybrał formę egzaminu, podczas którego uczniowie wykazali się wiedzą proobronną.

Na zakończenie obozu zaprzyjaźniony ze szkołą, ppłk Sylwester Drozd, podziękował zgromadzonej na placu młodzieży i zaprosił do wojska, do wyjątkowo odpowiedzialnej służby Ojczyźnie.

Zajęcia podczas obozu wojskowego prowadzone były przez specjalistów żołnierzy z jednostki, którzy dbali o to, aby podczas zajęć w terenie, zachować najwyższych standardów bezpieczeństwa.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę ppłk. Sylwestra Drozda, ale również koordynatora klas wojskowych- p. Piotra Żochowskiego.

Jeżeli ktoś jeszcze nie zapoznał się z relacją ze szkolenia wojskowego, zapraszamy do galerii zdjęć oraz na szkolnego Facebooka, gdzie zamieszczone są filmy edukacyjne prezentujące nagrania z zajęć szkoleniowych. Zapraszamy do obejrzenia i zachęcamy do zalajkowania.

 

Zdjęcia w galerii


Wycieczka do Opinogóry

23.06.2022r., tuż przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klas II LP i II LW wzięli udział w wycieczce do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić piękny park w stylu romantycznym, w którym usytuowane są m.in.: pomnik poety Zygmunta Krasińskiego oraz ławeczka Amelii Załuskiej, pierwszej miłości romantyka.

 

Uczniowie wspólnie z wychowawcami: p. Dorotą Gut- Pacuszką oraz p. Anną Markowską, a także p. Adrianną Osmycką wysłuchali wykładu na temat życia i twórczości Zygmunta Krasińskiego i zwiedzili zabudowania muzealne, a także ciekawe ekspozycje związane z epoką romantyzmu.

Fotorelacja zamieszczona jest w galerii zdjęć, zapraszamy do zapoznania się!

 

 

 

Zdjęcia w galeriiFilm dla absolwentów kl. 3LMg

Obrazy artykułów: certy.pngDrogi Abslolwencie,

Kliknij, obejrzyj i zachowaj w pamięci...

 

 

CERTYFIKATY 2022

 

 

 

 


20 czerwca – Dzień Uchodźcy

Konwencja Genewska z 1951 r., z późniejszymi zmianami z 1967 r., mówi nam, że uchodźcą jest osoba, która przebywa poza krajem swojego pochodzenia i posiada uzasadnioną obawę przed prześladowaniem w tym kraju ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne lub przynależność do określonej grupy społecznej.

Toczące się od 24 lutego 2022r. działania wojenne na terenie Ukrainy spowodowały, że wielu mieszkańców tego kraju musiało opuścić swoje domy, miejsca pracy, często również rodziny i szukać schronienia poza jego granicami.

Polska otworzyła swoje granice i serca dla wielu osób z terenu Ukrainy i dała im schronienie i szansę na bezpieczne życie.

Internat Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku utworzył 26 miejsc dla Uchodźców, a 11 marca 2022 r. przyjął pod swój dach pierwszych 11 Uchodźców z terenu Ukrainy. Otrzymali oni wsparcie, nie tylko materialne, ale również na miarę naszych możliwości, psychiczne i duchowe.
Działania wspierał Zarząd Powiatu Płońskiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu.

Pracownicy ZS1 i Internatu pomagali w załatwianiu spraw i zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu, np. wspierali w poszukiwaniu pracy, umówieniu wizyty do lekarza, czy poznaniu terenu miasta

Obecnie w internacie przebywa 14 Uchodźców z Ukrainy.

Nie byliśmy obojętni na problemy naszych gości z Ukrainy.
Czasami wystarczyła chwila rozmowy, kontaktu z drugim człowiekiem, pokazanie zdjęć i opowiedzenie o tym, co pozostawili w swoim kraju.

Pamiętajmy, że każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji. Nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka.

Wygenerowano w sekund: 0.05
13,239,939 unikalne wizyty