Stypendyści Prezesa Rady Ministrów z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

W dniu 23 listopada 2018r. w nastrojowej scenerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2017/18.

Wśród nagrodzonych znalazło się dwoje szczególnie uzdolnionych uczniów Zespołu Szkół nr 1:

Marta Żółtowska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego (kl. III LP – kierunek policyjny);

Piotr Kamiński – uczeń Technikum nr 1 (kl. III TM – kierunek - technik mechatronik).

Wyróżnionym reprezentantom naszej szkoły podczas uroczystości, zorganizowanej przez ciechanowską delegaturę Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, towarzyszyli rodzice oraz pani Marzanna Szacherska - dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku.

Gratulujemy Marcie i Piotrowi imponujących wyników w nauce, a jednocześnie życzymy dalszych sukcesów.

zobacz zdjęcia...

Konkurs ,,Świadkowie Niepodległej”

W dniu 17 listopada 2018r. został rozstrzygnięty Konkurs Literacki organizowany przez Wydział Katechetyczny w Płocku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Honorowy patronat nad konkursem objął J.E. Biskup Płocki Piotr Libera. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw i inicjatyw patriotycznych w rodzinie i społeczeństwie, kształtowanie postaw społecznych, moralnych i kulturowych wśród młodzieży oraz umiejętność wykorzystania dostępnej literatury dotyczącej bogactwa nauczania Kościoła Katolickiego zgodnie z tematyką konkursu.

XI Marsz Milczenia

W poniedziałek 26 listopada uczniowie klas Iw i I k pod opieką nauczycieli: p. E. Kraszewskiej, p. D. Rapusty, p. A. Fijałkowskiej oraz p. M. Kon uczestniczyli w XI Marszu Milczenia upamiętniającym 76. rocznicę likwidacji getta żydowskiego w Płońsku. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane pod honorowym patronatem Ambasady Izraela w Polsce.

W dniu 21.11.2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbył się Dzień Otwarty Wydziału Uczelni Techniczno – Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyły klasy I i II mundurowe naszej Szkoły. Program zrealizowany był w formie wykładów prowadzonych przez pracowników i funkcjonariuszy Administracji Skarbowej w Warszawie.

„Działalność innowacyjna w sektorze rolno- spożywczym”

Uczniowie  naszej szkoły w ramach lekcji przedsiębiorczości pod opieką Katarzyny Zalewskiej wzięli udział w seminarium pt. „Działalność innowacyjna w sektorze rolno- spożywczym” , które odbyło się w dniu 14 listopada 2018r. w Centrum Edukacyjno- Konferencyjnym MODR/O Poświętne w Płońsku w ramach projektu pt. „Wzmocnienie Klastra Bezpieczna Żywność- rozwój współpracy poprzez transfer wiedzy i doświadczeń”.