Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

,,...A mury runą...”- 36.rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 2017r. w 36.rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce uczniowie klas: I LW, I TRM oraz II TŻ pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego, przygotowali inscenizację przybliżającą działalność członków Solidarności w czasie stanu wojennego.

Młodzież zainscenizowała scenkę dotyczącą rozmów studentów, nauczycieli, aktorów i dziennikarzy na temat życia społeczno-kulturalnego w Polsce w roku 1981. Pokazali swoim rówieśnikom, jak stan wojenny złamał życie zawodowe tysiącom działaczy Solidarności, m.in. Jackowi Kuroniowi. Uczniowie wcielili się również w role ZOMOwców. Na potrzeby inscenizacji młodzież z klasy I LW oraz I TRM gromadziła przedmioty, stroje, meble związane z okresem PRL-u. Pomagali im w tym nauczyciele przygotowujący spektakl oraz rodzice, którzy chętnie włączyli się w realizację pomysłu dotyczącego odtworzenia realiów z lat 80-tych.


Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia

20 grudnia 2017r. uczniowie ZS nr 1 wzięli udział w Rekolekcjach Adwentowych. Dziewczęta z klasy I LW oraz przedstawiciele technikum przygotowali oprawę muzyczno-liturgiczną. Pieśni adwentowe opracowała z uczennicami p. L. Parecka- Łaszczyk. Nad całością czuwał ks. Waldemar Dziewulski.


Jasełka Bożonarodzeniowe

W dniu 19 grudnia w naszej szkole odbyła się inscenizacja słowno - muzyczna związana z tradycją Bożego Narodzenia. Inscenizację pod tytułem "Puste miejsce" przygotowali katecheci: p. Zbigniew Bieńkowski i p. Mieczysław Szadkowski oraz p. Lucyna Parecka- Łaszczyk. Nad oprawą techniczną czuwał - p. Arkadiusz Markowski.


Konkurs - ,,Kochasz dzieci nie pal śmieci’’

28 listopada 2017r. rozstrzygnięto konkurs powiatowy na mem i krótką formę filmową o tematyce ekologicznej - ,, Kochasz dzieci nie pal śmieci’’. Prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych oceniane były przez jury, któremu przewodniczyła pani Anna Dumińska – Kierska – Wicestarosta Powiatu Płońskiego. Oceniający brali pod uwagę możliwość wykorzystania filmów lub memów w kampanii społecznej na rzecz edukacji proekologicznej.

Uczennicom naszej szkoły  – Magdalenie Woźniak, Marii Kępczyńskiej i Magdalenie Obrębskiej (kl. II TMG) - przyznano wyróżnienia w kategorii mem. Uczestniczki konkursu wykonały swoje prace w ramach zajęć z zakresu projektów multimedialnych prowadzonych przez pana Bogdana Śmigrodzkiego.

 14 grudnia 2017 br. dziewczęta zostały zaproszone na Sesję Rady Powiatu Płońskiego, podczas której wręczono im cenne nagrody rzeczowe.

                                                                                                                                   Gratulujemy!

 

opracowała: M. Staniszewska     


Międzynarodowa Olimpiada Języka Rosyjskiego

W dniach 4- 8 grudnia 2017 w Instytucie Puszkina w Moskwie odbył się finał XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla Uczniów Szkół Zagranicznych.

Do zadań konkursowych stanęło 150 wyłonionych z 3000 uczestników z 28 krajów świata.

Wśród uczestników finału z Polski znalazł się również uczeń klasy 4 technikum Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku Przemysław Białoskórski. Oprócz trzech egzaminów uczestnicy finału mieli również możliwość zwiedzenia Moskwy za sprawą bogatego programu towarzyszącego olimpiadzie. Wyjazd był niesamowitą okazją do międzynarodowej integracji i poznawania nowych kultur za sprawą języka rosyjskiego, umożliwiającego porozumiewanie się mieszkańców różnych stron świata.

zobacz zdjęcia...

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,979,957 unikalne wizyty