Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Awans na wyższe stopnie kadetów

26 marca 2018r. w Muzeum Katyńskim w Warszawie, uczniów I i II klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, uhonorowano awansami na stopnie kadetów. Nadanie stopni kadeckich miało miejsce po raz drugi w historii szkoły. W uroczystości wzięli udział: wieloletni kierownik i współtwórca Muzeum Katyńskiego - pan Sławomir Frątczak, starosta powiatu płońskiego - pan Andrzej Stolpa, Zastępca Naczelnika Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego KGP - kom. Artur Duszak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku - Marzanna Szacherska, z-ca dyrektora Agnieszka Rykowska, nauczyciele przedmiotów policyjnych Grzegorz Osiński i Piotr Jaszczur, wychowawcy klas Dorota Gut-Pacuszka i Anna Nowakowska.

czytaj więcej...

zobacz zdjęcia ("fot. G. Jakubczyk / MK")

info na stronie Muzeum Katyńskiego - zobacz...


Dzień Otwarty Szkoły 2018

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska szkolnego, głównie uczniów stających przed koniecznością dokonania wyboru kolejnej ścieżki kształcenia, w przyszłości wykonywanego zawodu,  Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku przedstawia ofertę realizacji działań z zakresu przygotowania uczniów do wyboru drogi zawodowej i roli pracownika.               

Ponieważ wśród priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok 2017/18 znalazło się wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek, proponujemy  udział uczniów klas III gimnazjum w FESTIWALU  ZAWODÓW, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 14 kwietnia o godzinie 10.00. Taką formę przyjęliśmy dla tegorocznego Dnia Otwartego Szkoły...czytaj więcej


Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

W piątek - 16 marca, 130 uczniów naszej szkoły, którzy przystąpią w tym roku do egzaminu maturalnego wraz z nauczycielami, wzięło udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Nasza młodzież razem z maturzystami z całej diecezji uczestniczyła we Mszy Świętej, Drodze Krzyżowej i Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której miała możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach od 12.03-14.03. 2018 r uczniowie i nauczyciele ZS nr 1 w Płońsku brali udział w rekolekcjach wielkopostnych. Podczas spotkań młodzież nie tylko uczestniczyła w Mszy Świętej lub Nabożeństwie Pokutnym, ale także miała możliwość wysłuchania świadectwa p. Krzysztofa Sowińskiego ze wspólnoty ,,Głos Pana”, obejrzeć ciekawy film ,,Chata” oraz przeżyć autorski spektakl ,,Wieża Babel” przygotowany przez kolegów i koleżanki z klasy I LP pod kierunkiem: p. D. Gut (nauczyciela języka polskiego) i p. M. Szadkowskiego (katechety).

 


XV Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 14 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 3 w Płocku odbył się półfinał XV edycji Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Młodzi przyszłością Europy” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.


Wygenerowano w sekund: 0.01
3,206,891 unikalne wizyty