Rewizyta młodzieży z Ukrainy 12-15.06.2014

Od 12-15 czerwca gościliśmy 15 – osobową delegację z naszego partnerskiego Rejonu Kovelskiego na Ukrainie. Wizyta odbyła się w ramach podpisanej 21 czerwca 2013r umowy międzynarodowej o współpracy Powiatu Płońskiego z Rejonem Kovelskim na Ukrainie.

Rowerowy Rajd Wolności 04.06.2014

04 czerwca uczniowie ZS nr 1 w Płońsku uczcili 25. rocznicę wolnych wyborów, organizując rajd rowerowy. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem, biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy uczniowie musieli przebyć rowerem dodatkową drogę np. z Baboszewa, Gumina lub Baboszewa (miejsc swojego zamieszkania).

Dzień Dziecka i 25-lecie Demokracji w Polsce 04.06.14

W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy łącznie z 25-rocznicą Wolnych Wyborów do sejmu i senatu w Polsce. Z tej okazji odbył się krótki program pokazowy dotyczący działań policji KPP w Płońsku oraz pokaz sztuk walki i musztry w wykonaniu klasy II klasy liceum o profilu policyjnym. Opieka pani Agnieszka Witólska. Cześć młodzieży z nauczycielami wzięła udział w rajdzie rowerowym, który zorganizował pan Marek Karolak i Małgorzata Mucha.

„Młodzi z pasją - młodzi bezpieczni”

Uczniowie ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku pod opieką organizatorek: Moniki Gołębiowskiej-Łaska, Anny Nowakowskiej, Anny Jackiewicz - Ochidi i Małgorzaty Zielińskiej - Nosarzewskiej przygotowali artystyczną wystawę prac przedstawiając jednocześnie swoje pasje, zainteresowania, hobby w oryginalny sposób. Młodzi artyści składali prace do 25 marca 2014 roku.

RAKOOBRONA - badanie wiedzy na temat choroby nowotworowej

Uczniowie klasy II i III TFŻ wzięły udział w badaniach ankietowych związanych z chorobami nowotworowymi. Celem przeprowadzenia tych badań jest wzrost świadomości tej choroby u młodzieży oraz zwiększenie wiedzy na temat możliwości jej zapobiegania.