„TOLERANCJA WIDZIANA OCZAMI MŁODYCH”

16 listopada 2015r. w ZS nr 1 w Płońsku odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie klasy I LP pod kierunkiem p. Agnieszki Witólskiej przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą zagadnienia tolerancji na świecie. Poszczególne klasy przygotowały wystawę plakatów klasowych pod hasłem: „Tolerancja widziana oczami młodych”. Swoje prace zaprezentowali uczniowie 21 klas.

„Po latach niewoli wstaje Polska…”

W historii powszechnej dzień 11 listopada 1918 roku zapisał się  jako data zakończenia I Wojny Światowej. Polacy natomiast kojarzą go w pierwszym rzędzie z odzyskaniem niepodległości po długim okresie zaborów oraz  wydarzeniami, o których  marszałek Józef Piłsudski powiedział: Nie chciałem pozwolić by w czasie, gdy na żywym ciele naszej ojczyzny miano wyrąbać mieczami nowe granice państw i narodów, samych tylko Polaków przy tem brakowało. […], by zabrakło szabli polskiej.

Dziś Narodowe Święto Niepodległości staje się okazją do okazania patriotyzmu i wyrażenia szacunku dla polskiego żołnierza oraz historii polskiego narodu.

Spotkanie inicjujące powstanie grupy PaTPORTOWEJ

W dniu 18 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia grupy PaTPORTOWEJ. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie deklarujący chęć realizacji działań z zakresu twórczej profilaktyki w szkole i środowisku lokalnym oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, Wolontariatu i kierownictwa szkoły.Inicjatywa uczniów, reprezentowanych przez Samorząd Uczniowski, wsparta została przez przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Płońsku i doradcę Starosty do spraw bezpieczeństwa młodzieży – pana Dariusza Sady oraz Przewodniczącą Rady Rodziców panią Agatę Żulewską. Wsparcia merytorycznego udzieliła pani Anna Mika- ekspert Pat w powiecie płońskim i koordynator do spraw profilaktyki w Urzędzie Miejskim w Raciążu.

Wyjątkowy Pedagog

,,Wyjątkowy Pedagog”- tak o jednym z nauczycieli – pasjonatów mówią absolwenci Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, mając na uwadze Pana płk. Grzegorza Kopra. Ten niezwykle skromny człowiek, znany jest młodzieży głównie ze swojego zaangażowania w oprawę uroczystości upamiętniających ważne narodowe rocznice, msze za Ojczyznę.

„Smak życia, czyli debata o dopalaczach”- zajęcia warsztatowe w ZS nr 1

„Smak życia, czyli debata o dopalaczach” to program profilaktyczny autorstwa Krzysztofa Wojcieszka, twórcy wielu znanych programów profilaktycznych, który został przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Jest to instrument profilaktyki uniwersalnej bazujący na metodach aktywizujących, adresowany do młodzieży szkolnej w wieku 15-18 lat.