Spotkanie profilaktyczne "WOLNI-BEZWOLNI"

W dniu 08 października 2015 r. odbyło się spotkanie profilaktyczne pod nazwą "WOLNI-BEZWOLNI" z panem Łukaszem Gizińskim – bohaterem cyklu programu "ZALEŻNI-NIEZALEŻNI”, zaangażowanym w promowanie postaw przeciw uzależnieniom.

Między innymi o różach, co „kwitną i słodycz ślą woni”.

Wyjątkowo pięknego 1 października obcowanie z rodzimą i egzotyczną naturą Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie stało się udziałem równie pięknych i nie mniej egzotycznych młodych ludzi z klas 1 TF oraz IV TŻ/F ZS nr 1 w Płońsku. Kontemplującą przyrodę starszyznę szkolną reprezentowała siła pedagogiczna w postaci p. D. Kawczyńskiej, p. D. Rapusty, p. A. Chylińskiej i p. M. Mioduszewskiej.

Dzień Patrona 2.10.2015

,,Prawdziwy patriotyzm nie polega na mówieniu o nim, ale na służbie”. prof. W. Bartoszewski.

W dniu 02.10.2015 w ZS nr 1 w Płońsku odbyła się uroczystość Dnia Patrona połączona z rozdaniem certyfikatów uczniom klas III mundurowych.

Uczniowie ZS nr 1 powitali Matkę Bożą

W sobotę 03.10.2015 r. na ulicach naszego miasta, nie mogło zabraknąć uczniów klas mundurowych, którzy wspólnie ze swoimi wychowawcami oraz Panią Marzanną Szacherską- Dyrektorem Szkoły i Panią Wicedyrektor Agnieszką Rykowską, powitali Matkę Bożą w Parafii Świętego Maksymiliana Kolbe. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Roman Marcinkowski.

Młodzież ZS nr 1 podczas przygotowań do ŚDM.

Dnia 7 września 2015 r. w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku, nastąpiła peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Boskiej, darów ofiarowanych młodzieży przez Papieża Jana Pawła II. To wydarzenie jest jednym z pierwszych etapów przygotowujących nas do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 r. w Krakowie.