PODZIĘKOWANIA

„Nasze szkolne rekolekcje wielkopostne 2015 r. to dobrze przeżyty czas, który pozwoli nam bardziej doświadczyć radości ze świąt Zmartwychwstania Pańskiego”.

PATRIOTYCZNA WYCIECZKA do Warszawy – 23.03.15

W dniu 23 marca 2015 r. młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku wzięła udział w autokarowej wycieczce do Warszawy. Patriotyczna wyprawa została powiązana z rocznicą Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Szkło - spektakl 17/03/2015

W dniu 17 marca podczas rekolekcji wielkopostnych uczniowie naszej szkoły wystawili spektakl pt. ,,Szkło''. To opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, winy i braku poczucia własnej wartości. To świat widziany przez pryzmat butelki i dźwięku szkła.

Żołnierze Wyklęci – uroczysty apel 1/03/15

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony w Polsce od 2011 roku. Z tej okazji 4 marca 2015 r. uczniowie klas mundurowych: 3 LP, 3LW, 2LW oraz technikum 2TI/S, 2TŻ, 1TR przygotowali uroczysty apel – montaż słowno-muzyczny.

GORĄCZKA ZŁOTA W ZS NR 1!!! 17/11/2014
Jednym ze statutowych działań Polskiego Czerwonego Krzyża jest m.in. organizacja pomocy charytatywnej dla najuboższych dzieci i ich rodzin. Każdego roku Polski Czerwony Krzyż organizuje ogólnopolską akcję "Gorączka złota", która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki uliczne, zbiórki w sklepach, szkołach, firmach, a także w wielu innych miejscach. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji społecznej organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Płońsku. W terminie od 17 listopada do 15 grudnia 2014 zbierano na terenie szkoły monety 1, 2 i 5-groszowe. Głównym celem przedsięwzięcia było pozyskanie funduszy na zakup paczek świątecznych dla najbiedniejszych dzieci z powiatu płońskiego.