11 listopada – Święto Niepodległości

Dnia 11.11.2015r.uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku wspólnie z Dyrekcją, nauczycielami historii: p. A. Gizińską i p. M. Mucha oraz wychowawcami: p. A. Witólską, p. Małgorzatą Zielińską- Nosarzewską, p. A. Dobrowolską, p. D. Gut-Pacuszką i płk. G. Koprem wzięli udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

X Płońskie Zaduszki ,,Pamięć za serce”

08 listopada 2015 r. o godzinie 16.00 uczniowie ZS nr 1 w Płońsku, współpracując z Miejską Biblioteką Publiczną w Płońsku, wzięli udział w X Płońskich Zaduszkach ,,Pamięć za serce”. Byli to: Paulina Branczewska i Aleksandra Piłatowicz z klasy II LW oraz Przemysław Białoskórski z klasy II TR. Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowała p. Anna Dobrowolska.

Uczniowie II k biorą udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”

Dnia 22.10.2015 r. uczniowie klasy II k z opiekunem - p. Moniką Kon, wzięli udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkanie odbyło się w Niepublicznym Przedszkolu Artystycznym „Świat Odkrywców” przy ulicy Wieczorków w Płońsku.

Uczniowie klasy II zawodowej, o kierunku kucharz, czytali dziecięcą literaturę, wcielając się w role znanych bajkowych postaci. Następnie, w nieoficjalnej części spotkania, dziewczęta uczyły dzieci układu tanecznego. Spotkaniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.

Warsztaty profilaktyczne

W dniu 28.10.2015 r. odbyły się zajęcia w ramach programu profilaktycznego „ Bliżej siebie - dalej od narkotyków, alkoholu” dla dwóch klas pierwszych Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku (1 r i 1w) z zakresu zapobiegania uzależnieniom. Warsztaty poprowadzili pracownicy Punktu Profilaktyki Uzależnień w Płońsku: pani Elwira Konopka - koordynator działań profilaktycznych i pan Krzysztof Fabisiak - terapeuta uzależnień.

„ GIMNAZJALIŚCI U STASZICA „

Dnia 21.10.2015 w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyło się promocyjne spotkanie skierowane do uczniów klas III gimnazjum. Było to pierwsze z cyklu zaplanowanych spotkań, podczas którego młodzież gimnazjalna miała możliwość zapoznać się z kierunkami kształcenia proponowanymi w roku bieżącym przez ZS 1.