Uczniowie ZS nr 1 pomagają chorym dzieciom

W listopadzie Szkolny Klub Wolontariusza działający przy ZS nr 1 w Płońsku zorganizował zbiórkę artykułów papierniczych i zabawek dla dzieci z Zakładu Opieki Leczniczej w Kraszewie – Czubakach. Podopiecznymi zakładu są chore, cierpiące na poważne schorzenia i deformacje dzieci z całej Polski. Większość z nich zaraz po urodzeniu została porzucona przez swoich rodziców.

„PROFILAKTYKA UŻYWANIA DOPALACZY PRZEZ MŁODZIEŻ W WIEKU SZKOLNYM”- SZKOLENIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW ZS NR 1 W PŁOŃSKU

W dniu 25 listopada odbyło się szkolenie dla rodziców uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku. Spotkanie prowadzili p. Monika Drzewaszewska i p. Jarosław Trębski- funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Tematyka spotkania dotyczyła zagrożeń, jakie niesie za sobą używanie substancji psychoaktywnych nazywanych potocznie dopalaczami.

Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów

W dniu 19 listopada 2015r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Uczniowie Technikum nr 1 w Płońsku podczas ,,Marszu Milczenia”.

Już po raz ósmy uczniowie ZS nr 1 w Płońsku wzięli udział w tzw. ,,Marszu Milczenia”, który symbolizuje drogę przez mękę płońskich Żydów z dawnego dworca kolejowego do obozu w Auschwitzu.W listopadzie i grudniu 1942 r. Niemcy zlikwidowali płońskie getto, wywożąc Żydów w bydlęcych wagonach na śmierć.

„TOLERANCJA WIDZIANA OCZAMI MŁODYCH”

16 listopada 2015r. w ZS nr 1 w Płońsku odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie klasy I LP pod kierunkiem p. Agnieszki Witólskiej przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą zagadnienia tolerancji na świecie. Poszczególne klasy przygotowały wystawę plakatów klasowych pod hasłem: „Tolerancja widziana oczami młodych”. Swoje prace zaprezentowali uczniowie 21 klas.