Uczymy z pasją... Dokształcamy się zawodowo

Obrazy artykułów: received_507232991135052.jpegNauczyciele Zespołu Szkół świetnie wiedzą, że kształcenie zawodowe musi być zgodne z aktualną wiedzą oraz potrzebami rynku pracy.
Pani Karolina Grochowska i pan Jarosław Płuciennik, nauczyciele przedmiotów logistycznych, brali udział w szkoleniu zawodowym zorganizowanym przez pana Krzysztofa Kucińskiego - prezesa AMP Logistyka.
Spotkania miały na celu poszerzenie wiedzy nauczycieli o programach stosowanych w AMP Logistyka.
Celem szkolenia było zdobycie wiedzy, która umożliwi prowadzenie pracowni logistycznej w oparciu o programy stosowane w AMP Logistyka. Liczymy na to, że zajęcia w pracowni logistycznej znacznie, uatrakcyjnienią naukę oraz sprawią, że nasi uczniowie zdobędą praktyczną wiedzę.
Nauczyciele ZS1 mieli okazję poczuć się, jak pracownik firmy AMP.
Firma dołożyła wszelkich starać aby nasi uczniowie technikum logistycznego oraz BSI stopnia magazynier -logistyk mogli za naszym pośrednictwem poznać wszelkie możliwości, które dają systemy WMS
Serdecznie dziękujemy za możliwość odbycia cennego szkolenia
Jak mawiała Elizabeth Green: ,,Najzwyklejsze rzeczy mogą stać się niezwykłe, dzięki tworzeniu ich z właściwymi ludźmi…”

Dziękujemy!

Samorząd Uczniowski u Starosty Płońskiego
Obrazy artykułów: 285185807_3252476005033333_6389118617039877549_n.jpgPrzedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez Panią Starostę Powiatu Płońskiego Elżbietę Wiśniewską.
Brunch u Starosty był okazją do rozmowy na temat samorządności młodzieży, podejmowanych przez uczniów działań, planów, ale też trudności pojawiających się podczas prób ich wdrażania.

Uczestnicy spotkania wysluchali prelekcji Pana Mecenasa Rafała Dłuzniewskiego poświęconej prawnym aspektom funkcjonowania młodego człowieka w rodzinie i społeczeństwie, wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Katarzynę Ornarowicz, których celem była integracja uczniów reprezentujących wszystkie szkoły średnie powiatu płońskiego.
Pani Starosta z uwagą wysłuchała sugestii zgłaszanych przez młodzież, zachęcała do podejmowania działań służących rozwojowi samorządności w szkołach i na terenie Powiatu Płońskiego.
Mimo powagi poruszanych zagadnień, spotkanie miało charakter swobodnej rozmowy. Poczęstowani zostaliśmy kawą, owocami i rogalikami, a na zakończenie, każdy z uczestników spotkania z rąk pani Starosty otrzymał upominek.
Dziękujemy za zaproszenie, brunch zainspirował nas do nowych działań.

Parada Strzelecka Klas Mundurowych

Dziś pod patronatem Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku odbyła się I Parada Strzelecka Klas Mundurowych.
Zawody o randze Mistrzostw Powiatu Płońskiego w Strzelectwie, były zrealizowane przy wsparciu Banku Spółdzielczego w Płońsku, jako autorska impreza Stowarzyszenia Proobronnego Centrum Edukacji Wataha.
Nasza szkoła wystąpiła w roli współorganizatora.
Do zmagań w strzelaniu z karabinka sportowego z postawy stojąc, przystąpili uczniowie klas mundurowych z ZS im. Krolowej Jadwigi w Czerwińsku n. Wisłą, STO w Raciążu oraz płoński Staszic.
Po zaciętej rywalizacji w kategorii dziewcząt wygrała: Kinga Młodkowska z kl. 2 LP z ZS1 w Płońsku.
Druga była uczennica Julia Gryszpanowicz z STO w Raciążu, a trzecie miejsce zajęła Amelia Grzelak z kl. 1 PSG z naszej szkoły.
Na podkreślenie zasługuje występ Margarity Kretovej z klasy 1 PSG, która dołączyła do naszej szkoły ze wschodniej Ukrainy, uciekając przed wojną. Margarita, która nie miała możliwości pełnego cyklu edukacji osiągnęła wynik, który uplasował ją na 5. pozycji spośród 26 zawodniczek z trzech szkół
W kategorii chłopców wszystkie stopnie podium zajęli uczniowie ZS nr 1 w Płońsku w kolejności 1. miejsce Kacper Orłowski, a tuż za nim uplasował się Maciej Cajc z 3 LMP i trzecie miejsce na podium zajął Eugeniusz Konopski.
Z tej racji, że impreza zbiegła się z Dniem Dziecka, po zawodach uczniowie weszli w rolę nauczycieli i poprowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nagrody wręczyli podisnp. Stanisław Dybowski, pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku, pani Ewa Głuchowska - dyrektor ZS nr 1 w Płońsku i instruktorzy Watahy

Niespodzianka od Samorządu Uczniowskiego

Obrazy artykułów: dzien-dziec-sam.jpegSłodkie świętowanie...01.06.w związku z obchodami Międzynarodiwego Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski ZS1 przygotował miłą niespodziankę dla wszystkich ,,dzieciaków" naszej szkoły. Podczas długiej przerwy młodzież została obdarowana słodyczami oraz miała okazję skosztować lemoniady, którą dla swoich kolegów sporządzili uczniowie klasy I TŻ.
Ponadto, z inicjatywy pani Lucyny Pareckiej - Łaszczyk zorganizowano wystawę prac plastycznych, dzięki której młodzież mogła je zaprezentować szerszej publiczności.

Zdjęcia w galerii

Janusz Korczak powiedział, że ,,Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”-słusznie!

Wszystkim Dzieciom- małym i większym...Tym, którzy mają uczucia i szczerość dziecięcą w sercu, ślemy najserdeczniejsze życzenia: pogody ducha, radości i uśmiechu na twarzy.
Wszystkiego najlepszego!
A teraz podzielmy się radością dzisiejszego dnia.

Prace plastyczne wykonali uczniowie:
Maja Marzęcka, Krystian Kowalski, Ola Chodorska, Kasia Baranowska