Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klas pierwszych

Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klas pierwszych:

 

II Liceum Ogólnokształcące - pobierz

Technikum nr 1 - pobierz

Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 - pobierz


Egzaminy poprawkowe

Pisemne Egzaminy poprawkowe – 25 sierpnia 2020 r. (wtorek)

 

Przedmiot

Godzina

Ilość osób

Sala

Język polski

9.00

15

Aula A

matematyka

10.30

7

Sala nr 3

Język angielski

9.00

12

Aula C

Informatyka

9.00

2

Sala nr 17

Rysunek techniczny

9.00

2

Sala nr 1

Gospodarka magazynowa

9.00

1

Sala nr 18

Historia

10.30

4

Sala nr 20

Maszyny rolnicze

pojazdy rolnicze

9.00

5

Sala nr 7

Elektryczne i elektroniczne wyposażenie pojazdów samochodowych

10.30

2

Sala nr 6

 

Ustne Egzaminy poprawkowe – 26 sierpnia 2020 r. (środa)

 

Przedmiot

Godzina

Ilość osób

Sala

Język polski

9.00

15

Sala nr 8 i sala nr 16

matematyka

10.30

7

Sala nr 3

Język angielski

9.00

12

Sala nr 9 i sala nr 10

Rysunek techniczny

9.00

2

Sala nr 1

Gospodarka magazynowa

9.00

1

Sala nr 18

Historia

10.30

4

Sala nr 20

Maszyny rolnicze

pojazdy rolnicze

9.00

5

Sala nr 7

Elektryczne i elektroniczne wyposażenie pojazdów samochodowych

10.30

2

Sala nr 6


Podręczniki na rok szkolny 2020_2021 dla wszystkich klas

Podręczniki na rok szkolny 2020_2021 dla wszystkich klas

 

Podręczniki dla klas II Liceum Ogólnokształcącego 

klasa 1 - pobierz

klasa 2 (po SP) - pobierz

klasa 2 (po Gim)- pobierz

Klasa 3- pobierz

 

Podręczniki dla klas Technikum nr 1 

klasa 1 - pobierz

klasa 2 (po SP) - pobierz

klasa 2 (po Gim)- pobierz

Klasa 3- pobierz

klasa 4 - pobierz

 

Podręczniki dla klas Branżowej szkoły I stopnia nr 1 

klasa 1 - pobierz

klasa 2 (po SP) - pobierz

klasa 2 (po Gim)- pobierz

Klasa 3- pobierz

 Zakończenie roku szkolnego

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Szanowni Rodzice, Pracownicy Szkoły i Partnerzy…

Rok 2019/2020 nie był zwyczajnym rokiem szkolnym i mam nadzieję, że taki okres już się nie powtórzy. Szkoła – zgodnie ze swoją nazwą, jest instytucją z założenia: skuteczną w nauczaniu i wychowaniu. Na odległość jest to trochę trudne, ale ma być również BEZPIECZNA! Stąd też zdalne rozwiązania na naszą edukację, które wdrażaliśmy w tym roku.

Żeby w pełni „rozwinąć skrzydła”, tj. rozwijać naszą młodzież i przygotowywać do dalszego życia i nauki, zabrakło nam trochę przestrzeni na te działania. COVID okazał się silniejszy od najbardziej zdeterminowanego pedagoga. Ogłoszenie pandemii ograniczyło dotychczas twórczą i otwartą współpracę z instytucjami służącymi rozwojowi Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku. Jednak na to nie mieliśmy wpływu w tym roku.

Mimo wszystko byliśmy i jesteśmy Szkołą z klimatem, z własną tradycją, otwartą na nowoczesność. Zdalna nauka nie sprawiła większych kłopotów, rozwijaliśmy swoje kompetencje informatyczne. Były instytucje, które nas wsparły w realizacji nauczania na odległość. Dziękujemy za laptopy Starostwu Powiatowemu w Płońsku, za komputery przekazane przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. H.Chodkowskiej w Warszawie. Sprzęt ten dotarł do najbardziej potrzebujących. Cenne wskazówki wizytatorów Delegatury w Ciechanowie, telefony wsparcia, pozwoliły spokojnie wykonywać nasze zadania.

Gratuluję uczniom, którzy poradzili sobie z pokonaniem trudności i osiągnęli sukces w procesie klasyfikacji. Mówię tu o każdym indywidualnym sukcesie, nie zawsze spektakularnym na miarę województwa czy kraju….myślę również o takim, który pozwolił dobrze funkcjonować Wam w klasie czy szkole. Gratuluję uczestnikom projektu Erasmus+, udało nam się zrealizować program mobilności, wiele nauczyć, zobaczyć i pełni nowych doświadczeń wrócić do swojej szkoły. Teraz z perspektywy trudnego czasu uważam, że to nasz sukces.

Dziękuję Rodzicom za cierpliwość, wyrozumiałość, za Państwa partnerstwo i otwartość. Za to, że jesteście blisko nas, a przede wszystkim, blisko swoich dzieci.

Bez odwagi, determinacji, kreatywności Nauczycieli, naprawdę nie wiem jak wyglądałaby szkoła. Dla Państwa nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego jesteście tak wartościowi! Dziękuję Wszystkim Nauczycielom, Wicedyrektorom, Kierownikom i Pracownikom ZS nr1 oraz CKZ nr2 w Płońsku.

Szanowni Przedsiębiorcy, składam podziękowania za współpracę z Zespołem Szkół nr 1, która skutkuje kształceniem osób poszukiwanych i pożądanych na rynku pracy. To Państwo wspólnie z nami kształtujecie oblicze powiatowej, branżowej edukacji, której efekty są na miarę współczesnej Europy. Dziękuję!

Bez duchowego wsparcia parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbe w Płońsku, na czele z jej Proboszczem, byłoby nam trudno. Dziękujemy.

Przed nami wakacyjna przerwa, urlopy, czas relaksu, odpoczynku, również od komputera! Życzę Wszystkim zdrowych, słonecznych, bezpiecznych wakacji, które dadzą nam siłę i energię na powrót do naszego Staszica…

W. Edwards Deming powiedział: „Szkoła to miejsce, w którym uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy i inni mogą cieszyć się swoją pracą i być z niej dumni.” My mówimy: Nasza szkoła to miejsce, w którym uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy Cieszą się swoją pracą i Są z Niej Dumni.

Dyrektor szkoły: Marzanna Szacherska

 

zobacz zdjęcia ....

Uczniowie nagrodzeni za wyniki w nauce – II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

Kl. I LMg

  1. Biernacka Aleksandra
  2. Domańska Julia

czytaj więcej...


PILNY KOMUNIKAT z MEN

Dziś drogą mailową otrzymaliśmy komunikat z Ministerstwa Edukacji Narodowej, który publikujemy poniżej:

 

Dyrektorzy Branżowych Szkół I stopnia
Szanowni Państwo Dyrektorzy !
informujemy, że od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami.
Oznacza to, że uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek od najbliższego poniedziałku, tj. od 29 czerwca br., realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Biorąc pod uwagę, że udział w zajęciach praktycznych u pracodawców dla ucznia będącego młodocianym pracownikiem jest obowiązkiem, uprzejmie proszę o pilne poinformowanie wszystkich uczniów Państwa szkoły będących młodocianymi pracownikami o tym obowiązku.
Przypominamy jednocześnie, że podobnie jak w latach ubiegłych uczniowi będącemu młodocianym pracownikiem w okresie ferii szkolnych przysługuje urlop wypoczynkowy oraz urlop bezpłatny, zgodnie z przepisami Kodeksu pracy.
 
Z wyrazami szacunku
Urszula Martynowicz
Dyrektor Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego 
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Wygenerowano w sekund: 0.04
8,937,707 unikalne wizyty