Młodzież z ZS nr 1 w Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcji historii

W dniu 15 lutego 2016 r. młodzież z klasy  III TR/M i II TF, wraz z opiekunami p. Anną Gizińską, p. Edytą Kunkowską i p. Ewą Litewką, uczestniczyła w lekcji historii, zorganizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Patriotyzm klas mundurowych

21 stycznia 2016r.już po raz czwarty uczniowie klas mundurowych ZS nr 1 wPłońsku uczestniczyli we  Mszy Świętej za Ojczyznę. W tym miesiącu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I LP oraz poczet sztandarowy z klasy II LW wraz z opiekunami: p. A. Witólską i p. płk. G. Koprem.

71 rocznica zbrodni na Piaskach

Dnia 19 stycznia 2016 r. uczniowie klas mundurowych: I i II LW oraz I LP z opiekunami: p. płk G. Koprem, p. A. Dobrowolską, p. A. Witólską oraz p. M. Zielińską - Nosarzewską, wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 71. rocznicę wyzwolenia Płońska spod okupacji hitlerowskiej.

Spektakl profilaktyczny

08 stycznia 2016r. uczniowie klasy II LP ZS nr 1 w Płońsku pod kierunkiem p. Doroty Gut-Pacuszki przygotowali wzruszający spektakl, pt.,, Złodziej marzeń”. Dzięki życzliwości proboszcza parafii, księdza Zbigniewa Sajewskiego, spektakl wystawiony został w sali teatralnej Kościoła św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku. Adresowany był szczególnie do uczniów klas III gimnazjum. Scenariusz spektaklu został oparty na wspomnieniach dzieci wychowujących się w rodzinie z problemem alkoholowym. To opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy, z brakiem miłości i poczucia własnej wartości. To spektakl o emocjach, które towarzyszą rodzinom dysfunkcyjnym, gdzie świat widziany jest przez pryzmat butelki

i dźwięku szkła.

13 grudnia 1981r - Pamiętamy!

11 grudnia 2015r. uczniowie klas mundurowychZS nr 1 pod kierunkiem p. Anny Dobrowolskiej i p. Lucyny Pareckiej - Łaszczyk przygotowali program artystyczny pod hasłem: ,,13 grudnia  1981 r.- można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć”.

Młodzież prezentowała fragmenty wspomnień uczestników wydarzeń, recytowała wiersze S. Barańczaka, R. Krynickiego i Z. Herberta. Teksty literackie zostały wzbogacone artystycznym wykonaniem znanych piosenek upamiętniających grudzień 1981r.. ,,Mury” Jacka Kaczmarskiego i ,,Ojczyzno ma” perfekcyjnie zaśpiewała Klaudia Ceglarz z klasy II LW, natomiast w klimat wydarzeń wprowadziła słuchaczy Magda Matuszewska z klasy I LW, która wykonała balladę ,,13 grudnia roku pamiętnego”.