Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Inwentaryzacja zwierzyny z udziałem młodzieży z ZS nr 1

W dniach od 04 do 06 marca, uczniowie klas ITR, ITF/TS oraz IR Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, w ramach współpracy z Nadleśnictwem Płońsk, uczestniczyli w inwentaryzacji zwierzyny. Podczas akcji uczniowie klas Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej (nie tylko o profilu rolniczym) mieli okazję bezpośrednio obcować z naturą i poznać gatunki zwierząt zamieszkujące pobliskie leśne tereny.


Pierwszy dzień rekolekcji za nami…

7 marca 2016r. uczniowie ZS nr 1 w Płońsku rozpoczęli przygotowania do właściwego przeżywania Świąt Wielkanocnych.

O godzinie 8.30 młodzież uczestniczyła w Nabożeństwie Wielkopostnym w Kościele św. Maksymiliana Kolbe. Podczas Mszy uczennice klasy II LW były odpowiedzialne za oprawę liturgiczną. Były to: Małgorzata Małecka, Aleksandra Piłatowicz, Ewelina Klósak, Anita Kowalkowska, Marta Pikora. Ponadto grupa młodzieży pod kierunkiem p. A. Dobrowolskiej, jak co roku, zaangażowała się w przygotowanie oprawy muzycznej Mszy Świętej. Byli to następujący uczniowie: Milena Krakowiak, Katarzyna Mariańska, Julia Lukowska, Natalia Skrzyńska, Natalia Krajewska, Dawid Kanigowski z klasy III LW, Adam Krzywnicki z klasy III TS, Przemysław Białoskórski, Kamil Zieliński z klasy II TR oraz uczennice z klasy II LW: Paulina Branczewska, Klaudia Kępińska, Ilona Cymmer, Aleksandra Piłatowicz, Nina Żulewska i Klaudia Ceglarz.


Prace młodych fryzjerów z ZS 1 w Płońsku w Ogólnopolskim Magazynie Ślubnym

Dnia 2 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się zorganizowana przez Panią Lucynę Parecką-Łaszczyk sesja zdjęciowa do branżowych magazynów ślubnych. Tematem sesji była stylizacja fryzur i makijaży ślubnych

Efekty pracy naszych uczniów opublikowano w wiosennym wydaniuogólnopolskiego magazynu „Fryzury i makijaże do ślubu”w lutym 2016r.


zobacz zdjęcia...


Udział grupy PATPORT w debacie społecznej na temat bezpieczeństwa w powiecie płońskim.

W dniu 24 lutego 2016r. liderzy grupy PaTPORT z Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku oraz uczniowie klasy I i II liceum policyjnego, wzięli udział w debacie zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Płońsku, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta. Młodzieży towarzyszyły: p. Marzanna Szacherska - Dyrektor Szkoły i p. Moniką Gołębiowską – Łaska, pedagog a zarazem opiekun grupy. Celem debaty było zebranie opinii i uwag o miejscach występowania zagrożeń.


Projekt „PEACE” ponownie w ZS Nr 1 w Płońsku

W dniach od 07.03.2016 do 13.03.2016 Zespół Szkół Nr 1 im.Stanisława Staszica
w Płońsku
bierze udział w projekcie „PEACE Cross-cultural Understanding”. Przez siedem dni szkoła będzie gościć troje studentów wolontariuszy z różnych krajów: Catrin Meier (Ukraina), Sukhneek Singh (Indie), Shamshad Ahmed (Bangladesz, od 2 lat studiuje w Kanadzie).

 

czytaj więcej...

Wygenerowano w sekund: 0.03
3,444,243 unikalne wizyty