Nie masz jeszcze konta?

,,Podchody patriotyczne”

Dnia 27.11.2015 r. w ZS nr 2 w Płońsku odbyła się II edycja Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: „Podchody patriotyczne”. W niezwykle wyrównanej rywalizacji wzięli udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu płońskiego. Wśród nich znalazło się dziewięcioro reprezentantów ZS nr 1: Damian Caban (IV TR), Julita Jankowska (III LPS), Stanisław Niedźwiecki (II TMT), Piotr Jędrzejak (III k), Milena Podlecka(II LP), Klaudia Jędrzejewska (II LP), Anita Kalinowska (I LW), Aleksandra Piłatowicz (II LW), Ewelina Klósak(II LW). Uczniowie ci zostali przygotowani przez nauczycieli języka polskiego: A. Dobrowolską, D. Gut-Pacuszkę, M. Lelińską-Tobolską i M. Staniszewską.

Po raz kolejny ,,Szlachetna Paczka”

Uczniowie i nauczyciele ZS nr 1 w Płońsku po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka", by wspomóc potrzebujących.

Zajęcia otwarte na temat profilaktyki zażywania dopalaczy

W dniu 09 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbyły się zajęcia otwarte poświęcone tematyce profilaktycznej. Warsztaty dla uczniów klasy 2 technikum fryzjerskiego poprowadziła pedagog Monika Gołębiowska – Łaska.

Wywiad ze stypendystami Katarzyną Mariańską i Dawidem Krynickim

W listopadzie 2015 r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szczególnie uzdolnionych.  Do tego wyróżnienia pretendowali przedstawiciele ZS nr 1: Dawid Krynicki – uczeń Technikum nr 1 z klasy 4 TI i Katarzyna Mariańska – uczennica klasy III LW II Liceum Ogólnokształcącego. Poproszeni o wywiad, udzielili obszernych wypowiedzi…

Młodzież z ZS nr 1 w Centrum Edukacyjnym IPN na lekcji historii

W dniu 19 listopada 2015 r. młodzież z klasy  IV TR/M , III TR/M i II TŻ, wraz z opiekunami p. Anną Gizińską, p. Małgorzatą Mioduszewską i p. Ewą Litewką, uczestniczyła w lekcji historii, zorganizowanej przez Centrum Edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Poprzez udział w lekcji, której tematem była „Zbrodnia Katyńska”, młodzież pogłębiła wiedzę na temat II wojny światowej, bliżej poznała okoliczności dokonania zbrodni katyńskiej, a także losy polskich jeńców wojennych w ZSRR.