Maraton egzaminów zawodowych

Obrazy artykułów: konkk47.jpgPiękna wiosna za oknem, czuć początek ciepłego lata, a w naszej szkole maraton egzaminów zawodowych.
Rok szkolny 2021/2022 jest pierwszym, w którym przystąpienie do egzaminu zawodowego jest obowiązkowe.
Jednocześnie podwójny rocznik uczniów klas trzecich po szkole podstawowej i po gimnazjum przystępuje do EZ.
Również nową dla nas sytuacją jest przystąpienie do egzaminu pisemnego na komputerze.

Przypomnijmy, że warunkiem zdania EZ jest uzyskanie co najmniej 50% punktów z części pisemnej oraz co najmniej 75% punktów z części praktycznej.

Przed nami długie dni z egzaminami, które rozpoczynają się od godziny 8.00 i trwają do godziny 20.00

Ten weekend z egzaminami zawodowymi zaplanowany jest dla uczniów z ROL.02 oraz HGT.02
W sobotę z testami egzaminacyjnymi mierzą się uczniowie klasy 3rp i 3rg, specjalizacja ROL.02, czyli Eksploatacja pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie
ROLNICY ZE STASZICA- liczymy na Was!!!!
Powodzenia!

Wyjątkowe Święto Placówki Straży Granicznej

,,Kto Ojczyźnie służy, sam sobie służy” (ks. Piotr Skarga)
31 maja 2022 r p. Ewa Głuchowska dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku wraz z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego o profilu Straż Graniczna i wychowawcą p. Agnieszką Witólską, reprezentowała całą społeczność szkolną na zaszczytnej uroczystości związanej z Obchodami Święta Straży Granicznej i Jubileuszem 10-lecia powstania Placówki Straży Granicznej Warszawa- Modlin.

W uroczystości brał udział pan gen. SG Robert Bagan, Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży w Warszawie. Uczniowie mieli niebywałą okazję z Nim porozmawiać.

Dowódcą patriotycznej uroczystości był mjr T. Zdzienicki, który jest również nauczycielem w naszej szkole, w klasie 1SG
Zacny Jubileusz był właściwą okazją do wręczenia podziękowań tym wszystkim, którzy współpracują z Jednostką, w związku z czym ppłk Krzysztof Jurkowski wręczył pani dyrektor – Ewie Głuchowskiej - Pamiątkową Monetę z okazji 10 –lecia placówki.
Serdecznie dziękujemy ppłk. Krzysztofowi Jurkowskiemu za zaproszenie nas na to wyjątkowe wydarzenie oraz podejmowanie działań edukacyjnych mających na celu wychowanie młodzieży w duchu patriotycznym. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy, mając w pamięci słowa Jana Zamoyskiego ,,Takie Rzeczpospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie!”

Koniecznie zobacz galerię zdjęć!

XVII Międzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego

Dnia 03.06.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu literackim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Płońsku z okazji XVII Międzynarodowego Festiwalu ks. M.K. Sarbiewskiego. Odbyło się ono w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Podczas spotkania młodzież wysłuchała wykładu ks. dra Krzysztofa Dorosza: ,,O poezji M.K. Sarbiewskiego z perspektywy chrześcijańskiej ekologii’’. Dzięki prelekcji uczniowie mieli okazję poznać ciekawe szczegóły dotyczące biografii jednego z najwybitniejszych poetów barokowych oraz obejrzeć zdjęcia miejsc, które stanowiły dla niego źródło inspiracji.

Wybrane utwory ,,Chrześcijańskiego Horacego z Mazowsza’’ zostały odczytane przez uczniów płońskich szkół podstawowych i średnich, wśród których znalazła się również reprezentantka naszej szkoły– Karolina Ziółkowska z kl. II LW

Wydarzenie, na prośbę p. Bożeny Kaliściak – dyrektor MBP w Płońsku, podsumowali zaproszeni goście: prof. Aleksander Wojciech Mikołajczak, prof. dr hab. Rafał Dymczyk z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz pani wiceburmistrz – Teresa Kozera.

Zdjęcia w galerii

I miejsce Wiktorii Wachockiej w „Pochodach Patriotycznych”

W dniu 3 czerwca b.r. w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Podchody Patriotyczne". Naszą Szkołę reprezentowały: Natalia Krakowiak z klasy 1 LP z wierszem Zbigniewa Herberta:„ Nike , która się waha”, Maja Ryzińska z klasy 2 LP prezentująca „ Modlitwę” Mariana Hemara oraz Wiktoria Wachocka z klasy 2 LP, która pod opieką p. D. Gut –Pacuszki przygotowała wiersz Jonasza Kofty pt. ,,W moim domu”.
Dzięki mistrzowskiej interpretacji recytowanego wiersza jury konkursowe przyznało Wiktorii pierwsze miejsce w kategorii uczniów szkół średnich.
Brawa!!!

Konkurs ,,Patriotyczne Podchody" wpisany jest w tradycję ZS nr 2 w Płońsku. Jego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych i uwrażliwienie na słowo poetyckie.
W tegorocznej, VIII już edycji tego przedsięwzięcia, wzięło udział trzydziestu uczestników , przygotowywanych przez szesnastu nauczycieli, m.in. p Annę Markowską i p. D .Gut – Pacuszkę.

Zapraszamy do fotorelacji

Uczestnikom i opiekunom - GRATULUJEMY

EGZAMIN ZAWODOWY 2022

Obrazy artykułów: egzam-zaw2022.jpeg1 czerwca 2022 r. rozpoczął się EGZAMIN ZAWODOWY 2022 dla uczniów klas III Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia. Łącznie przystępuje 272 uczniów.
Z klas III Technikum - 86 uczniów, a z Branżowej Szkoły I Stopnia - 186.

ŻYCZYMY POWODZENIA