Nie masz jeszcze konta?

Uczniowie ZS nr 1 podczas warsztatów kulinarnych w Hotelu Narvil

W dniu 6 marca 2018r. uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZS nr 1 w Płońsku wraz z nauczycielami zawodu wzięli udział  w ” Dniu dualnego kształcenia w dziale gastronomii  Hotelu Narvil w Serocku”.

Po szkoleniu z zasad BHP i HACCP, obowiązujących w zakładzie, uczestnicy zostali zapoznani z układem funkcjonalnym działu oraz z wyposażeniem i organizacją pracy. Następnie, pod czujnym okiem kucharzy, na czele z szefem kuchni p. Adamem Kotomskim, cukierników oraz nauczycieli, przystąpili do poznawania tajników pracy na właściwych stanowiskach. Wspólnie z profesjonalistami uczestnicy warsztatów uczyli się dokonywać  obróbki wstępnej nawet mało znanych surowców, przygotowywali wyborne dania, potrawy a przede wszystkim poznawali klimat gastronomii hotelowej.

,,Pączek dla Afryki”

Zamiast samemu zajadać się pączkami czy słodyczami w ostatnie dni karnawału, grupa dziewcząt z klasy IV TŻ ( Magdalena Łepkowska, Katarzyna Szostak, Julita Sobolewska, Klaudia Wolska i Paulina Stefanowska) zorganizowała charytatywną akcję „Pączek dla Afryki”.

Upieczone przez siebie wykwintne ciasta, faworki i babeczki były w dniu 12 lutego sprzedawane na terenie szkoły, a dochód ze sprzedaży został przekazany na akcję ,,Pączek dla Afryki”. W ten sposób każdy z nas mógł pomóc głodnym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.

Magia lat 20. w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

W poniedziałkowy wieczór mieszkańcy Płońska i okolic mieli okazję przenieść się do czasów przedwojennych i poczuć magię lat 20. Wszystko za sprawą występu aktorki Teatru Polskiego - p. Ewy Makomaskiej oraz kompozytora – Zbigniewa Rymarza, którzy zostali zaproszeni do Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku przez p. K. Zalewską – nauczyciela języka niemieckiego i podstaw przedsiębiorczości.

Rocznica zbrodni na Piaskach

18 STYCZNIA, jak co roku, delegacje z płońskich szkół, przedstawiciele parlamentu i samorządu, kombatanci oraz mieszkańcy oddali hołd ofiarom brutalnie zamordowanym przez Niemców w 1945r.

Uroczystości na Piaskach, miejscu kaźni zgotowanej przez niemieckich oprawców, przypominają o tych tragicznych wydarzeniach. ,,Niemcy zabijali ich z zimną krwią, strzałami w tył głowy. Spadali prosto do dołu, nie wszyscy ginęli od razu...”- mówiła p. Mirosława Krysiak, kierownik Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska.

STUDNIÓWKA 2018

Tegoroczny bal studniówkowy uczniów klas maturalnych ZS nr1 odbył się 06.01.2018r. w dworku ,,Marzenie’’.  Tradycyjnie uczestniczyli w nim również: dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy, reprezentanci władz samorządowych i instytucji współpracujących ze szkołą.

Część oficjalną balu otworzyła Pani Dyrektor – Marzanna Szacherska, życząc młodzieży udanej zabawy oraz sukcesów podczas egzaminów maturalnych, z którymi uczniowie zmierzą się za symboliczne 100 dni. Równie ciepłe życzenia złożyli zaproszeni goście: przedstawiciele miasta i powiatu, wśród nich:  Pan Andrzej Stolpa – starosta Powiatu Płońskiego, Pan Andrzej Pietrasik – burmistrz Miasta Płońska, a także ks. kan. Zbigniew Sajewski – proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Płońsku oraz Pan Aleksander Jarosławski- wójt gminy Płońsk.