Widowisko artystyczne ,,Razem ku wolności”

9 listopada 2018r. w godzinach popołudniowych podsumowaliśmy 100- lecie Niepodległości. W myśl uchwały sejmowej wzorem Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego i Wincentego Witosa, płońszczanie wspólnie świętowali ten wyjątkowy Jubileusz w jedności i pojednaniu.

Dwie placówki oświatowe: Zespół Szkół nr 1 im. S. Staszica i Szkoła Podstawowa nr 3 im. St. Wyspiańskiego, przygotowały spektakularne i nowatorskie widowisko łączące ze sobą elementu sceniczne, fabularne i muzyczne skupiające się wokół losów zwykłej płońskiej rodziny ukazanych w kontekście historycznym pod hasłem: ,,Razem ku wolności”, zostało wyreżyserowane przez: p. Annę Dobrowolską i p.Dorotę Gut- Pacuszkę przy współpracy: p. A. Markowskiego, p. B. Śmigrodzkiego i p. L. Pareckiej-Łaszczyk.

POKAŻ SWOJĄ DOBRĄ STRONĘ

W dniu 31 pażdziernika na korytarzu szkolnym podczas dużej przerwy uczniowie klas gastronomicznych częstowali pyszną zupą dyniową z grzankami. Przy okazji wolontariusze naszej szkoły zachęcali do udziału w charytatywnej zbiórce w celu wsparcia chorego nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku Pana Mirka Zielenieckiego.

Światełko dla zapomnianych, zasłużonych, pamiątkowych...

W dniu 30 października wolontariuszez naszej szkoły wraz z nauczycielkami Panią Anną Jackiewicz-Ochidi i Panią Lucyną Parecką-Łaszczyk wyruszyli na cmentarz, zapalając znicze na opuszczonych, zasłużonych i pamiątkowych grobach.

Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję "Znicz" w naszej szkole.

Skąd się wziął nauczyciel na świecie?- Dzień Edukacji Narodowej w ZS nr 1

Dnia 15 października 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Edyty Kunkowskiej i p. Doroty-Gut-Pacuszki przygotował program artystyczny i scenkę teatralną pt. „Skąd się wziął nauczyciel na świecie?” Prowadzący (Katarzyna Osmańska i Dawid Ziemnicki) wprowadzili obecnych w atmosferę tego dnia wymownymi słowami: ,,...nauczyciel -to przewodnik, pośrednik, mistrz w swojej profesji, powołany do przekazywania wiedzy innym(...)To zawód, którego orientacja przebiega bezpośrednio ku osobie drugiego człowieka, obejmując jego życie psychiczne z całą tą nieuchwytną sferą osobowości, duchowości, intelektu, emocji, które są najistotniejszym składnikiem człowieczeństwa.

Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica.

W dniu 15 października w  Zespole Szkół Nr 1 obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica. Sylwetka tego wybitnego Polaka została przybliżona uczniom w wielorakiej formie. Jedną z nich była prezentacja multimedialna, podczas której, w bardzo ciekawy sposób, zostały przedstawione najważniejsze fakty z życia i działalności naszego patrona.