Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Obóz szkoleniowy klas policyjnych w Wałdowie koło Ostródy

Obóz szkoleniowy klas policyjnych w Wałdowie koło Ostródy – 07.09.2020r. – 13.09.2020r.

 

 

W terminie od 7 do 13 września 2020 roku młodzież z klas policyjnych ZS nr 1 im. S. Staszica  w Płońsku - II LMg, II LMp i III LP w ramach realizacji podstawy programowej przebywała na obozie szkoleniowym w Ośrodku Wypoczynkowym „Bajka” położonym nad jeziorem Drwęckim w miejscowości Wałdowo koło Ostródy...

 

czytaj całość:

zdjęcia


laureaci trzeciej edycji konkursu na "Opiekuna Stypendysty Roku 2019/2020"

Laureaci trzeciej edycji konkursu na "Opiekuna Stypendysty Roku 2019/2020"

Gratulujemy Nauczycielom Zespołu Szkół NR1 w Płońsku Pani Ewie Joannie Borawskiej oraz Panu Andrzejowi Kraszewskiemu, którzy zostali laureatami trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza konkursu na "Opiekuna Stypendysty Roku 2019/2020"... 

 

czytaj całość:

zdjęcia


Wręczenie certyfikatów Europass - Mobilność

WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW EUROPASS – MOBILNOŚĆ

uczniom z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 1 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna...

 

czytaj całość:

zdjęcia


Narodowe Czytanie 2020

Płońskie Spotkania z Literaturą i Historią, czyli wszyscy czytamy ,,Balladynę” Juliusza Słowackiego 

Narodowe Czytanie to akcja Prezydenta RP Andrzeja Dudy zainaugurowana w 2012 roku. Jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości przez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

W tym roku cała Polska czytała ,,Balladynę” Juliusza Słowackiego. W sobotę- 5 września 2020r. o godzinie 12.00  samorządowcy, dyrektorzy, nauczyciele płońskich szkół, ich uczniowie, a także osobistości ziemi płońskiej spotkali się w Poświętnem, przed Oficyną, tuż przy Sienkiewiczówce, żeby wspólnie wysłuchać fragmentów romantycznego dramatu
w interpretacji miłośników literatury. Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Miasta Płońska, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku oraz Miejskie  Centrum Kultury w Płońsku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP.

Druga część Płońskich Spotkań z Literaturą i Historią powiązana była z odsłonięciem pamiątkowej tablicy pani Zofii Malickiej, która w latach 1941 – 1944 podczas okupacji hitlerowskiej  prowadziła tajne nauczanie dzieciz Poświętnego i okolic.

Zespół Szkół nr 1 w Płońsku podczas tej uroczystości był reprezentowany przez uczennicę kl. I LP KarolinęBłaszczyk oraz polonistki - p. Annę Markowską i p. Dorotę Gut-Pacuszkę.

https://plonskwsieci.pl/pl/fotorelacje/kultura/balladyna-na-ustach-plonszczan/666,61


Matura poprawkowa

Matura poprawkowa - 8 września
Drodzy absolwenci zdający egzaminy sesji poprawkowej
Informujemy, iż egzamin maturalny w sesji poprawkowej odbędzie się 8 września o godz. 14 (prosimy o obecność w szkole o godz. 13.30 z dowodem tożsamości).

HARMONOGRAM WEJŚĆ DO SZKOŁY DLA ZDAJĄCYCH:
* absolwenci LO zdający matematykę - egzamin na auli A - wchodzą do szkoły wejściem przy sali gimnastycznej
* absolwenci technikum zdający język polski i matematykę - egzamin na auli C - wchodzą wejściem głównym
* absolwenci LO i T zdający język angielski - egzamin w sali 23 - wchodzą wejściem głównym
* absolwenci LO zdający język rosyjski - egzamin w sali 22 - wchodzą wejściem głównym
UWAGA: Ze względów bezpieczeństwa, tak jak to było w czerwcu prosimy o przybycie w maseczkach, zachowywanie bezpiecznej odległości i dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły.

Wygenerowano w sekund: 0.04
9,165,830 unikalne wizyty