Nie masz jeszcze konta?

Pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

8 grudnia 2017 r.  w ZS nr 2 w Płońsku została zorganizowana  IV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. 21 uczestników reprezentowało  gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Płońskiego.  Jury (p. Bożena Kaliściak – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Płońsku, p. Renata Grabowska – dyrektor  Biblioteki  Pedagogicznej w Płońsku, p. Anna Goliasz – przedstawicielka Starostwa Powiatu w Płońsku, p. Bogumiła Siuda- nauczyciel historii w ZS nr 2 w Płońsku ) oceniało poziom artystyczny, dobór tekstów, dykcję oraz zaangażowanie emocjonalne uczestników.

Konferencja „Zadbaj o zdrowie z Doktorem Hausem”

W dniu 5 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyła się konferencja „Zadbaj o zdrowie z Doktorem Hausem” zorganizowana przez dyrekcję powiatowego szpitala w Płońsku.

zobacz relację w TV MAZOVIA

Targi Książki Historycznej

1 grudnia 2017 r.  uczniowie klasy I TG pod opieką p. Sylwestra Kapuścińskiego     i p. Adam Skibińskiego  zwiedzali XXVI  Targi Książki Historycznej, zorganizowane w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.  Młodzież miała  możliwość zapoznania się z bogatą ofertą  publikacji, zaprezentowaną przez ponad 220 wystawców – oficyn wydawniczych, wydawnictw muzealnych i uniwersyteckich, antykwariatów oraz  instytucji kultury.

Następnie uczniowie zwiedzali X Pawilon Cytadeli Warszawskiej.   Uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat XIX – wiecznych zesłańców syberyjskich, przeprowadzonej przez pracowników dydaktycznych Muzeum Niepodległości     w Warszawie.

zobacz zdjęcia...

Przygotował A. Skibiński

Otwarcie pracowni gastronomicznej

Dnia 5.12.2017 r odbyło się oficjalne, uroczyste otwarcie pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku. Przecięcie wstęgi zostało dokonane przez Starostę Andrzeja Stolpę, Wicestarostę Annę Dumińską -Kierską,przewodniczącego Rady Powiatu Jana Mączewskiego, przedstawicieli Rady Rodziców i Panią Dyrektor Marzannę Szacherską. Pracownia gastronomiczna została wyposażona w nowoczesny sprzęt i narzędzia gastronomiczne  spełniając  wymogi niezbędne do przeprowadzania egzaminów z kwalifikacji zawodowych.