Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

LICEALISTKA ZE ,,STASZICA” LAUREATKĄ KONKURSU POETYCKIEGO

Na przełomie kwietnia i maja 2017r. został rozstrzygnięty konkurs poetycki ,,Ciechanów- natchnienie i ostoja”. Konkurs był adresowany do osób, które ukończyły 15 lat. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przesłanie jednego zestawu utworów, składającego się z maksymalnie 5 wierszy, z czego 3 musiały dotyczyć Ziemi Ciechanowskiej. Mogły być inspirowane twórcami i artystami związanymi z Ciechanowem, wydarzeniami bądź fragmentami dzieł filmowych umiejscowionych w Ciechanowie.


UROCZYSTOŚCI 3 MAJA

3 maja obchodziliśmy 226 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy mundurowe wraz z dyrekcją szkoły i opiekunami wzięły udział w miejskich uroczystościach.


Zakończenia roku szkolnego klas maturalnych

28 kwietnia 2017 r. pożegnaliśmy kolejnych absolwentów Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego i szkoły. Następnie Pani Dyrektor- Marzanna Szacherska powitała zgromadzonych i po czym zwróciła się do maturzystów refleksją Paulo Coelho, życząc mądrych, dojrzałych wyborów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: p. Andrzej Stolpa- Starosta Powiatu Płońskiego, p. Agata Żulewska - Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Włodzimierz Pająk- dyrektor CKP oraz ks. Andrzej Żywiałowski, reprezentujący ks. proboszcza Zbigniewa Sajewskiego.


Warsztaty teatralne z aktorem S. Górką

Społeczność szkolna ZS nr 1 w Płońsku miała okazję już po raz drugi podziwiać talent Stanisława Górki podczas koncertu 26 kwietnia 2017r. Tym razem aktor filmowy i telewizyjny przeniósł  licznie zgromadzoną publiczność  w świat ballad Brassensa. „Ballady Brassensa” to kameralny recital piosenek francuskiego barda Georgesa Brassensa, które Stanisław Górka włączył do monodramu „Colas Breugnon” Romain Rollanda.  


Ojczyzna- pieśnią, wierszem, szańcem malowana...

W dniu 25.04.2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku odbył się I Koncert Patriotyczny. W przedsięwzięciu tym uczestniczyli  uczniowie klas mundurowych wraz z opiekunami –p. Piotrem Żochowskim i p. Grzegorzem Koprem. Taka uroczystość nie mogła się obejść bez udziału młodzieży z klas wojskowych. Koncert uświetnił pokaz musztry paradnej uczniów I i II klasy wojskowej. Pokaz przygotował pan Grzegorz Koper.

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,457,027 unikalne wizyty