Nie masz jeszcze konta?

Narodowe Czytanie ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Narodowe Czytanie to akcja Prezydenta RP Andrzeja Dudy zainaugurowana w 2012 roku. Jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości przez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

W tym roku Narodowe Czytanie obejmowało fragmenty dramatu S. Wyspiańskiego. O godzinie 12.00 w Ogrodzie Saskim zainaugurował wspólną akcję prezydent Andrzej Duda, a w naszym malowniczym miasteczku nad Płonką o tej samej porze dołączyli do narodowego czytania miłośnicy literatury, którzy spotkali się w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku.

„Wyprawka szkolna 2017”

DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych „Wyprawka szkolna 2017”.

ZASIŁEK SZKOLNY

UCZNIOWIE ZAMIESZKALI NA TERENIE PŁOŃSKA, MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ O ZASIŁEK SZKOLNY

Zasiłek szkolny stanowi pomoc incydentalną, nadzwyczajną inną niż stypendium szkolne. Podstawową okolicznością uzasadniającą ubieganie się o świadczenie w postaci zasiłku szkolnego jest wystąpienia zdarzenia losowego.

STYPENDIUM SOCJALNE

UCZNIOWIE ZAMIESZKALI NA TERENIE PŁOŃSKA,

U KTÓRYCH DOCHÓD NA OSOBĘ (NETTO) NIE PRZEKRACZA

514 ZŁ MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ O STYPENDIUM SOCJALNE.

WYPEŁNIONE WNIOSKI Z DOKUMENTACJĄ O DOCHODACH ZA SIERPIEŃ 2017r. (w tym także zasiłki, alimenty, etc.)

NALEŻY SKŁADAĆ DO PEDAGOGA DO DNIA 15 WRZEŚNIA 2017r. (PIĄTEK)

Na wydrukowanym ( w załączeniu: pobierz str. 1, pobierz str. 2, pobierz str. 3) lub pobranym od pedagoga wniosku (3 strony) należy wpisać datę, nazwę banku i numer rachunku oraz czytelnie się podpisać.

Nie wliczamy dochodu z tytułu 500+.

W razie wątpliwości proszę o kontakt.

Monika Gołębiowska – Łaska- pedagog

Uczniowie ZS nr 1 pamiętają o 78.rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dnia 1.09.2017r uczniowie klas II i III liceum ogólnokształcącego wspólnie z dyrekcją i wychowawcami wzięli udział w obchodach upamiętniających 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej.