Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu.

Obrazy artykułów: wybory.jpg17 października 2022 roku odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu.
Zadanie pn. „Młodzieżowy Rel – powołanie Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego” współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego” .
Już wkrótce opublikujemy wyniki głosowania.

#Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka #powiatpłoński
@Starostwo Powiatowe w Płońsku

@Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 

Podróże kształcą…

Obrazy artykułów: 311418716_607138914410943_3396042566299293294_n.jpgW ramach przedsięwzięcia ,,Poznaj Polskę 2022-Edycja Jesienna" w dniach od 11 do 13 października 2022 r. uczniowie klas czwartych i drugiej technikum uczestniczyli w trzydniowej wycieczce wycieczka do Oświęcimia, Zakopanego i  Krakowa. Skorzystaliśmy z dofinansowania Ministerstwa Edukacji i Nauki i zwiedzaliśmy piękne zakątki naszej Ojczyzny.

Jako szkoła z tradycjami wzięliśmy czynny udział w edukacji patriotycznej, poznając polską kulturę i dziedzictwo narodowe oraz istotne miejsca i wydarzenia związane z historią kraju. Uczestnicy wycieczki  mogli bezpośrednio doświadczać przeszłości i odkrywać ją w ciekawy sposób, wzięli  też udział w wyjątkowej lekcji historii, dzięki której z pewnością poszerzyli  swoją wiedzę, by w
przyszłości osiągnąć sukces na egzaminie maturalnym.
Uczniowie wraz z opiekunami, podczas wycieczki, zwiedzili następujące punkty edukacyjne:
✔️Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau, czyli były nazistowski obóz koncentracyjny i miejsce zagłady,
✔️Zakopane,
✔️ Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałbińskiego w Zakopanem,
✔️ Muzeum Narodowe w Krakowie,
✔️Kraków historyczny, czyli Stare Miasto,
✔️ Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
Bogaty program, zwiedzanie licznych zabytków, muzeów, miejsc pamięci narodowej i tych związanych z polską kulturą ludową, a przede wszystkim możliwość wspólnego spędzenia czasu ,to największe atuty tej wycieczki.
Dodatkowo, poza programem obowiązkowym, miało miejsce ognisko integracyjne połączone z pieczeniem kiełbasek.
Dla wszystkich uczestników wycieczki był to bardzo udany wyjazd i dlatego  już nie możemy się doczekać kolejnej podróży.
W wycieczce uczestniczyła młodzież z klas: IVTŻp, IVTLp  i IITL z wychowawcami: p. Honoratą Baniak (kierownik wycieczki).
p. Danutą Rapustą. Opiekę nas uczniami sprawowali również: p, Agnieszka Pyrzyńska i p. Jacek Awdejuk.
Gratulujemy inicjatywy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na FB.

Wycieczka edukacyjna młodzieży z klasy 2LP/SG

Obrazy artykułów: wyciecz-sg.jpgW dniu 12 października młodzież z klasy 2 LP/SG wyjechała na wycieczkę do Warszawy.

Uczniowie odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich - Polin, uczestnicząc w lekcji historii, nt. ,,Odkryj historię polskich Żydów". Wychowankowie zapoznali się z legendą dotyczącą przybycia Żydów, a mianowicie uzyskali informację, że 1000 lat historiiŻydów rozpoczęło się od słowa ,,Polin”, co w języku hebrajskim oznacza ,,tutaj odpoczniesz". Pojęcie to odnosi się także do Polski.
Młodzież mundurowa rozpoczęła podróż po historii od przybliżenia dziejów pierwszych żydowskich kupców, którzy byli założycielami narodu żydowskiego, przemierzającymi polskie ziemie. Dalej czasy Rzeczpospolitej Obojga Narodów, kiedy rozwijała się społeczność żydowska i jej kultura.
Uczestnicy lekcji poznali życie małego miasteczka, odbyli spacer przedwojenną ulicą i zaobserwowali bogate życie polityczne i kulturalne narodu żydowskiego.
Lekcję historiizakończył czas zagłady, deportacji, emigracji i odrodzenia życia żydowskiego w Polsce.
Oczywiście nie mogło zabraknąć spaceru po jesiennych Powązkach.
Złota polska jesień skłoniła uczestników wyjazdu do refleksji nad przemijaniem i losem polskich bohaterów, nie tylko czasu II wojny, ale okresu stanu wojennego, komunizmu czy ostatnich lat.
To piękny dzień obfitujący w wiele odniesień do historii, bo jak na klasę mundurową przystało, powinnością młodego człowieka, jest ,,utrwalanie pamięci o przeszłości, która staje się częścią teraźniejszości” (prof. T. Kotarbiński).
Organizatorem wyjazdu była wychowawczyni – p. Agnieszka Witólska, opiekę nad uczniami sprawowała również p. Dagmara Kawczyńska, nauczyciel biologii w klasie 2 LP/SG.
Zapraszamy do fotorelacji na naszym FB.

INTEGRACJA w Warszawie

Obrazy artykułów: warszawa-ntegr.jpgW dniu 11 października uczniowie klas: 1TMT i 2 LW, w ramach integracji klasowej, wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Młodzież odwiedziła Żydowski Instytut Historyczny i uczestniczyła w lekcji historii, oglądając m.in.: wystawę ,,Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu" poświęconą grupie konspiracyjnej działającej w Getcie Warszawskim. Uczniowie zobaczyli Synagogę, miejsce modlitwy i zgromadzeń religijnych ludności żydowskiej.
Ostatnim punktem integracji był spacer ulicami Warszawy, podczas którego młodzież obejrzała pozostałości i granice Getta Warszawskiego.
To był naprawdę miłe spędzony ciepły, jesienny dzień!!!
Organizatorem tej wspaniałej wyprawy była p. Anna Gizińska, miłośniczka historii.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali również: p. Ewa Litewka, wychowawca klasy 1 TMT oraz p. Arkadiusz Markowski, nauczyciel wychowania fizycznego.

 

Zapraszamy do fotorelacji na FB.

 

 


Klasa wojskowa i co dalej?

Obrazy artykułów: wojskowa.jpgW dniu 11.10.2022r., w szkolnej auli, odbyło się spotkanie klas maturalnych i drugich wojskowych z por. Marcinem Karczewskim. przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ciechanowie.
Uczniowie mogli zaznajomić się z kryteriami i sposobem rekrutacji do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej
oraz uzyskali informacje, jak zostać zawodowym żołnierzem.
 W spotkaniu tym uczestniczyli również przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu Młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem i naborem do szkół oficerskich oraz z kierunkami kształcenia.

 

 

Zapraszamy do fotorelacji na naszym FB.

Wygenerowano w sekund: 0.06
14,421,747 unikalne wizyty