Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Zakończenie roku Szkolnego 2017/ 2018

„Zła wiadomość jest taka, że czas leci. Dobra wiadomość jest taka, że ty jesteś pilotem.”

 

Punktualnie 22 czerwca 2018r. o godzinie 9.00  wszyscy nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku zebrali się na boisku szkolnym na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2017/2018.

 

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała p. dyrektor Marzanna Szacherska, która przywitała gości przybyłych na dzisiejszą uroczystość: p. Annę Dumińską- Kierską- wicestarostę Powiatu Płońskiego, ks. kan. Zbigniewa Sajewskiego- proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku i Panią Agatę Żulewską – Przewodniczącą Rady Rodziców. Pani dyrektor zwróciła uwagę na osiągnięcia uczniów i ich opiekunów, m.in. mówiła o podsumowaniu dwóch projektów: ,,Czas na zdrowie” i projekcie kulturowym związanym z Rokiem Niepodległości: ,,Serca, które nie przestają bić dla Ciebie, Polsko”. Poza tym wspomniała o laureatach olimpiad i konkursów, m.in. konkursu ,,Policjanci w służbie historii” i XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

 

Po przemówieniach okolicznościowych przyszła pora na wręczenie nagród uczniom, którzy zasługiwali na szczególne wyróżnienie.


Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii”

Dnia 15.06.2018 roku został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs skierowany do uczniów klas policyjnych zatytułowany: „Policjanci w służbie historii”. Do konkursu zgłosiło się 113 drużyn z całego kraju, ale tylko 57 dokończyło zadanie zgodnie  z regulaminem. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku znaleźli się na liście laureatów II edycji konkursu. To ogromny sukces szkoły, ale przede wszystkim uczniów: Marty Żółtowskiej, Dominika Parulskiego i Huberta Bihuniaka z klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym, którzy przygotowywali się do zadania pod czujnym okiem Pani Doroty Gut-Pacuszki, nauczyciela języka polskiego.


Informacja dotycząca stypendium socjalnego

Informacja dotycząca stypendium socjalnego:

Uczniowie zamieszkali w Płońsku, którym przyznano stypendium socjalne proszeni są o dostarczenie rachunków, faktur (potwierdzających ponisione wydatki ) do ZOPO ul. Płocka 19 do dnia 20 czerwca 2018 r.


Laureat i finalista XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W roku szkolnym 2017/2018 dwaj uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku, tegoroczni maturzyści: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki, odnieśli sukces w XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przemek uzyskał tytuł laureata, osiągnięty przez ucznia wynik uplasował go na 8 pozycji. Laureat, oprócz odebranej nagrody rzeczowej, przez najbliższe 9 miesięcy będzie otrzymał stypendium Banku BGŻ. Drugi spośród uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadzie – Łukasz Wierzbicki zakwalifikował się w 3 dziesiątce, uzyskując tytuł finalisty. Uczniowie otrzymali indeksy na wybrane kierunki z zakresu mechanizacji rolnictwa.

 


VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - ,,Wyśpiewaj swój talent”

Dnia 07.06.2018r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: ,,Wyśpiewaj swój talent”. Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, motywowanie do nauki języków obcych, wspieranie najzdolniejszej wokalnie młodzieży, a także umożliwienie prezentacji umiejętności uczniów klas ponadgimnazjalnych z powiatu płońskiego.

Wygenerowano w sekund: 0.03
3,986,705 unikalne wizyty