Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

„Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”

W dniu 24 maja na lotnisku wojskowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w m. Leźnica Wielka odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono  przedstawicielom szkół certyfikaty uczestnictwa w III edycji programu  „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” (CWKM) . W imieniu dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku, pani Marzanny Szacherskiej certyfikat odebrała p. Agnieszka Rykowska - wicedyrektor oraz  p. Krzysztof Lewandowski, nauczyciel w klasach wojskowych. Przed apelem odbyło się spotkanie dyrektorów szkół z dyrektorem Biura do Spraw Proobronnych -  p. Waldemarem Zubkiem oraz kadrą Biura, na którym krótko omówiono przebieg programu CWKM.

zobacz zdjęcia ....

info na stronie Biura do Spraw Proobronnych - zobacz


Warsztaty z doradztwa zawodowego

W dniach 21, 23 i 24.05.2019r. odbyły sie warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów naszej szkoły. Celem spotkań było umożliwienie młodzieży nabycia umiejętności aktywnego planowania rozwoju zawodowego oraz zdobycie wiedzy umożliwiającej podniesienie własnej wartości na rynku pracy.


Piknik z okazji 15.rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Moja Europa

20 maja 2019 roku zorganizowany został piknik z okazji  15.rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. ”Zjednoczona w różnorodności” to, użyte po raz pierwszy w 2000 roku, motto Unii Europejskiej. Oznacza ono, że  aby chronić bogactwo kultur, tradycji i języków w Europie, powinniśmy działać wspólnie. W duchu integracji spotkały się zatem trzy szkoły ponadgimnazjalne. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Płońsku.

Wszystkich zebranych powitała p. Elżbieta  Wiśniewska, Starosta Powiatu Płońskiego.  Podkreśliła, że inspiracją do organizacji Dnia Europy była 15.rocznica  przystąpienia  Polski do Unii Europejskiej , by w ten sposób pokazać młodzieży  ideę zjednoczonej Europy, która łączy, a nie dzieli.

czytaj więcej...

zobacz zdjęcia...


Obóz policyjny

W dniach od 13 do 17 maja 2019 r. uczniowie klas policyjnych, pod opieką wychowawców i nauczycieli, wzięli udział w obozie policyjnym zorganizowanym w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Bachotku Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Celem szkolenia  było poznanie warunków i zasad koszarowego zakwaterowania oraz szkolenia adeptów służby  w Policji.  Opiekę nad młodzieżą pełnili: p. A. Markowski, p. A. Witólska,  D.Gut- Pacuszka, A. Nowakowska, R. Osmański. Nauczycielem przedmiotów policyjnych  odpowiedzialnym za koordynację i przeprowadzenie zadań taktycznych był P. Jaszczur.

 

Program obozu opracowany został w oparciu o treści programowe zawarte w innowacjach pedagogicznych, tworzących klasy licealne o profilu policyjnym  w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku. Obejmował teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu wiedzy policyjnej. Pogoda trochę spłatała figla , ale nie przeszkodziło to w realizacji wcześniej zaplanowanych zadań.

czytaj więcej...

zobacz zdjęcia...


Program klas wojskowych

"Szanowni Państwo,
Z upoważnienia Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych Waldemara ZUBKA, mam zaszczyt poinformować, iż w Kierownictwie Ministerstwa Obrony Narodowej zapadła decyzja o zakwalifikowaniu Naszej  szkoły (II LO) do III edycji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”, która prowadzona będzie w latach szkolnych 2019/2020 oraz 2020/2021."

Wygenerowano w sekund: 0.05
5,562,097 unikalne wizyty