Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Piknik z okazji 15.rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Moja Europa

20 maja 2019 roku zorganizowany został piknik z okazji  15.rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. ”Zjednoczona w różnorodności” to, użyte po raz pierwszy w 2000 roku, motto Unii Europejskiej. Oznacza ono, że  aby chronić bogactwo kultur, tradycji i języków w Europie, powinniśmy działać wspólnie. W duchu integracji spotkały się zatem trzy szkoły ponadgimnazjalne. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Płońsku.

Wszystkich zebranych powitała p. Elżbieta  Wiśniewska, Starosta Powiatu Płońskiego.  Podkreśliła, że inspiracją do organizacji Dnia Europy była 15.rocznica  przystąpienia  Polski do Unii Europejskiej , by w ten sposób pokazać młodzieży  ideę zjednoczonej Europy, która łączy, a nie dzieli.

czytaj więcej...

zobacz zdjęcia...


Obóz policyjny

W dniach od 13 do 17 maja 2019 r. uczniowie klas policyjnych, pod opieką wychowawców i nauczycieli, wzięli udział w obozie policyjnym zorganizowanym w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Bachotku Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Celem szkolenia  było poznanie warunków i zasad koszarowego zakwaterowania oraz szkolenia adeptów służby  w Policji.  Opiekę nad młodzieżą pełnili: p. A. Markowski, p. A. Witólska,  D.Gut- Pacuszka, A. Nowakowska, R. Osmański. Nauczycielem przedmiotów policyjnych  odpowiedzialnym za koordynację i przeprowadzenie zadań taktycznych był P. Jaszczur.

 

Program obozu opracowany został w oparciu o treści programowe zawarte w innowacjach pedagogicznych, tworzących klasy licealne o profilu policyjnym  w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku. Obejmował teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu wiedzy policyjnej. Pogoda trochę spłatała figla , ale nie przeszkodziło to w realizacji wcześniej zaplanowanych zadań.

czytaj więcej...

zobacz zdjęcia...


Program klas wojskowych

"Szanowni Państwo,
Z upoważnienia Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych Waldemara ZUBKA, mam zaszczyt poinformować, iż w Kierownictwie Ministerstwa Obrony Narodowej zapadła decyzja o zakwalifikowaniu Naszej  szkoły (II LO) do III edycji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”, która prowadzona będzie w latach szkolnych 2019/2020 oraz 2020/2021."


Spotkanie z pracodawcami

W dniu 17 maja 2019r. w Zespole Szkół nr 1 odbyło się spotkanie Pracodawców z dyrekcją szkoły. Spotkanie miało charakter „roboczy”.

Jego tematem były:

  • współpraca z Pracodawcami w planowaniu i realizacji kształcenia branżowego, w tym organizacji praktycznej nauki zawodu;
  • podpisanie Porozumienia o współpracy w procesie kształcenia branżowego uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku;
  • zmiany w kształceniu branżowym;
  • podsumowanie spotkania, dyskusja, wnioski.

Dzięki współpracy z wieloma instytucjami i zakładami pracy, uczniowie mają możliwość odbywania zajęć praktycznych w naturalnych warunkach pracy. Jak wynika z opinii przedsiębiorców, rynek pracy jest w stanie „wchłonąć” wszystkich absolwentów szkoły. Najbardziej poszukiwani są: mechanicy, mechatronicy, logistycy, chociaż branża żywieniowa również cieszy się zainteresowaniem pracodawców.

Z uwagi na konieczność organizacji roku szkolnego 2019/2020 dobra współpraca szkoły z miejscowymi oraz innymi firmami, zapewni płynność nauczania w klasach technikum i szkoły branżowej. zobacz zdjęcia 


Współpraca z Instytutem Rusycystyki i Studiów Wschodnich Uniwersytetu Gdańskiego!

Od roku szkolnego 2018/2019 Zespół Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku współpracuje z Instytutem Rusycystyki i Studiów Wschodnich Uniwersytetu Gdańskiego.

Uczniowie korzystają na lekcjach języka rosyjskiego z podręcznika dydaktycznego wydawnictwa UG Расскажи мне обо всём autorstwa dr Joanny Mampe – starszego wykładowcy Katedry Pragmatyki Komunikacji i Akwizycji Języka Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie, uczący się języka rosyjskiego w szkole korespondują po rosyjsku ze studentami filologii rosyjskiej Uniwersytetu Gdańskiego – odręcznie piszą do siebie listy.  czytaj więcej....


 


Wygenerowano w sekund: 0.05
5,186,476 unikalne wizyty