Uczniowie ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku finalistami XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego.

1 grudnia 2018 roku trzech uczniów ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku: Radosław Białoskórski kl. II TR, Jakub Wiśniewski kl. ITŻ i Filip Czaicki kl. III TŻ wyjedzie do Moskwy na finał XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

MUNDUROWI W KOMENDZIE GŁÓWNEJ

i Mechanoskopii. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć i zapoznać się ze sposobem i możliwościami przeprowadzanych badań różnego rodzaju broni na stanowisku balistycznym. Ponadto, największym zainteresowaniem dla kadetów cieszyło się oglądanie „zbiorów wzorców broni”. Uczniowie mieli możliwość nie tylko zobaczyć różne jednostki broni palnej będących w zbirze, ale także wziąć je do reki i poznać historie ich pochodzenia.

Pomiędzy pobytem w CLKP, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili także Łazienki Królewskie. Mieli możliwość zwiedzenia Starej Oranżerii z Teatrem Królewskim, Pałacu na Wyspie oraz Pałacu Myślewickiego.  Łazienki Królewskie przyłączyło się do akcji wspólnego śpiewania hymnu z okazji odzyskania niepodległości. Dostaliśmy propozycję wspólnego zaśpiewania z pracownikami Łazienek Królewskich hymnu przed Pałacem na Wyspie, świętując w ten sposób 100-lecie odzyskania niepodległości. To historyczne wydarzenie było wyemitowane w telewizji Polsat oraz w polskim radiu w dniu 11.11.2018r.

"Rekord dla Niepodległej"

9 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 społeczność szkolna odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego", przyłączając się do akcji MEN "Rekord dla Niepodległej". Uczniowie ZS nr 1 obejrzeli krótką prezentację dotyczącą odzyskania przez Polskę Niepodległości, przypomnieli sobie  historię ustanowienia "Mazurka Dąbrowskiego" hymnem narodowym.

,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" (C.K. Norwid)

W dniu 11 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich mundurowych wraz z dyrekcją i wychowawcami: p. A. Dobrowolska, p. A. Gizińską, p. D. Gut Pacuszką, p. A. Witólską, p. M. Szadkowskim  i p. P. Żochowskim uczestniczyli w miejsko-powiatowych odchodach upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wycieczka do Teatru Kwadrat

W dniu 30.10.2018r. młodzież klas drugich technikum i liceum wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym kraju, a także kształtowanie wrażliwości estetycznej młodzieży poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej (Teatr Kwadrat - ,,Okno na parlament"). W odniesieniu do podstawy programowej uczniowie  zapoznali się z wyznacznikami kultury sarmackiej, ponieważ organizator wyjazdu- p. Anna Dobrowolska zaplanowała młodzieży lekcję języka polskiego w Muzeum w Wilanowie.