Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ,,W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck”

V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

,,W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck”

 

,,Człowiek w niewoli staje się jak ptak,

któremu połamano skrzydła (...) Taki ptak najczęściej umiera”.

M. Rutkowska- Kurcyusz, nr obozowy 12062

 

W dniach od 08 – 14.03 2019r. w Warszawie odbyły się eliminacje do V finału Konkursu Recytatorskiego poświęconego twórczości lagrowej. Organizatorami Konkursu są: Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie ,,Rodzina byłych więźniarek niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbruck oraz Ruda Śląska. Jego celem było popularyzowanie twórczości poetek obozowych oraz pracy poobozowej na bazie wspomnień byłych więźniarek, zapoznanie z losami więźniarek, aby pamięć o ich martyrologii przetrwała w pamięci kolejnych pokoleń, zwrócenie uwagi na związek pomiędzy literaturą, a życiem kraju i narodu oraz propagowanie wśród młodego pokolenia postawy miłości do Ojczyzny.

Zespół Szkół nr 1 w Płońsku reprezentowali: Katarzyna Osmańska z klasy II LP (opiekun artystyczny: p. D. Gut-Pacuszka) oraz Dawid Ziemnicki z klasy I TL (opiekun: p. A. Dobrowolska). czytaj więcej....

zdjęcia - zobacz


Uroczystość nadania stopni kadeckich

W dniu dzisiejszym tj. 6 marca 2019 r., w murach Zespołu Szkół nr 1,  uczniów I i II klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym uhonorowano awansami na stopnie kadetów. Nadanie stopni kadeckich odbyło się po raz kolejny i ma już swoje miejsce w kalendarzu uroczystości szkolnych. Akty mianowania wręczali uczniom: dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku - Marzanna Szacherska oraz Komendant Powiatowy Policji w Płońsku – ins. Jarosław Brzozowski. Ponadto w uroczystości wzięli udział: z-ca dyrektora Agnieszka Rykowska, nauczyciele przedmiotów policyjnych: Piotr Jaszczur i Grzegorz Osiński, który poprowadził całą uroczystość  oraz rodzice. Gratulujemy!

zobacz zdjęcia - facebook


Koncert dla Kobiet i o Kobietach

,,Kobieta jest w połowie małą prawdą,  w połowie kłamstwem, w całości niewiadomą”.

 

Matki, żony, kochanki, niewinne istoty, femme fatale- od zawsze płeć piękna była słabością mężczyzny. Nie bez powodu Szekspir napisał: ,,Słabości imię Twe – niewiasta”. Wielu starożytnych twórców określa kobietę mianem ,,bramy piekieł”, a jednak bez Was, Drogie Panie, nasz świat byłby pusty. To One motywują mężczyzn do działania i bez Nich dni byłyby monotonne, a nawet puste. Wątłe, niewinne istoty, a jednak silne, mądre, rozważne matrony.


Wycieczka historyczna do Muzeum Powstania Warszawskiego

W dniu 28.02.2019r uczniowie klas I LW i III TŻ wraz z opiekunami: p. Anną Gizińską, p. Ewą Litewką oraz p. Dagmarą Kawczyńską uczestniczyli w lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego.

 


Uroczystość poświęcona żołnierzom wyklętym

 

1 marca na dziedzińcu kościoła św. Michała Archanioła odbył się uroczysty apel poświęcony żołnierzom wyklętym. W uroczystości tej uczestniczyli uczniowie klasy Ilw wraz z pocztami sztandarowymi.

 

Wygenerowano w sekund: 0.06
4,815,775 unikalne wizyty