Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

,KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wkład w budowanie pokoju na świecie"

W związku ze śmiercią królowej Elżbiety II, Komisja Języków Obcych postanowiła zorganizować konkurs tematyczny, którego głównym celem było złożenie hołdu najdłużej panującej w historii  kobiecie i  głowie państwa. 

Przedmiotem przedsięwzięcia było wykonanie prezentacji multimedialnej w języku angielskim w  programie Power Point na temat: ,,KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wkład w budowanie pokoju na świecie”.

Komisja Języków Obcych, złożona z nauczycieli języka angielskiego, przyznawała od 1 do10 punktów za prezentację. W ocenie prezentacji były brane pod uwagę materiały, które: charakteryzowały się oryginalnym ujęciem tematu i ciekawymi przemyśleniami, były poprawne językowo, prezentowały temat w sposób interesujący i przyciągający uwagę, miały ciekawą grafikę i wykonane były zgodnie z zasadami tworzenia prezentacji.

Za udział w konkursie uczeń otrzymał ocenę za aktywność, a najwyżej ocenione prace zostały zamieszczone na FB ZS1.

Jury ogłosiło wyniki! Za najlepszą pracę uznano jednogłośnie prezentację uczennicy Oliwii Jankowskiej z klasy 1LSG – 50 punktów. Ta praca miała najwięcej treści związanych z tematyką konkursu i bardzo ciekawą grafikę. Przyznano jej pierwsze miejsce!

Kolejne dwa miejsca zajęli kolejno:

- 2 miejsce -    Kacper Gałczyński z klasy 3TL – 45 punktów,

- 3 miejsce -  Wiktoria Lewandowska z klasy 1LSG 40 punktów.

Komisja wzięła pod uwagę: oryginalność ujęcia tematu, poprawność językową, ciekawą grafikę oraz wkład pracy.

DZIĘKUJEMY UCZNIOM ZA ZAANGAŻOWANIE!

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!  VII Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

Obrazy artykułów: olimpiada-log.jpgTransport, Spedycja, Logistyka - wiedzą z tych dziedzin musieli się wykazać uczestnicy pierwszego etapu VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański.

Prawie czterdziestu uczniów naszej szkoły rozwiązywało zadania i odpowiadało na pytania związane z branżą logistyczną.

Zadania przygotowywał Komitet Główny Olimpiady skupiający ekspertów z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Najlepsi uczniowie będą mogli powalczyć o indeksy Uniwersytetu Gdańskiego, oraz staże i atrakcyjne nagrody. Trzymamy kciuki za naszych uczniów ponieważ przejście do kolejnych etapów to nie tylko naukowa rywalizacja, ale i wizyta studyjna w terminalu kontenerowym DCT oraz wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności.

Koordynatorem Olimpiady z ramienia szkoły jest nauczyciel przedmiotów logistycznych Anna Nowak-Kroczewska


Odpowiadamy na globalne wyzwania - Tydzień Edukacji Globalnej 2022

Nasz szkolny zespół Nakręceni na ekologię w ramach realizacji programu Ekologiczna szkoła brał udział w festiwalu internetowym ”Świat w szkole, szkoła w świecie” Tydzień Edukacji Globalnej.
Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej Rady Europy.
Tegoroczna edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbywała się pod hasłem: Solidarnie ponad granicami! Razem uczyńmy szkoły jeszcze bardziej otwarte, solidarne i świadome globalnie.

W tym roku festiwal trwał 3 dni, od 15 do 17.11.2022 (wtorek-czwartek). Młodzież tworzyła zespoły szkolne, brała udział w webinarach i warsztatach oraz wykonywała zadania, działając na terenie swojej szkoły.
Dzień 2 i 3 Festiwalu były poświęcone na realizację zadań w formie gry szkolnej.
Nasz szkolny zespól reprezentowały bardzo aktywnie pracując uczennice klasy 3LW Oliwia Rasińska i Wioleta Kupecka.
W szkolnej grze korytarzowej brali udział uczniowie: Aleksandra Ziemkiewicz, Sebastian Dziergowski, Sylwia Ślepowrońska , Alicja Przybek, Alicja Szcześniak, Jakub Brudzyński, Kamil Dębski, Natalia Kaczmarczyk oraz Maksymilian Kaczmarczyk.
Udział w festiwalu dał uczniom naszej szkoły możliwość włączenia się do globalnej akcji, współpracy i wymiany doświadczeń z kolegami i koleżankami z innych szkół.
Młodzież w ramach akcji wspólnie dyskutowała nt. bioróżnorodności, zmian klimatu i podawała pomysły jak zmienić świat na lepszy.
Już nie możemy się doczekać kolejnych takich wyzwań.

 

Zaswiadczenie o realizacji


WYCIECZKA DO GDAŃSKA W RAMACH PROJEKTU „POZNAJ POLSKĘ 2022 EDYCJA JESIENNA”

Obrazy artykułów: wyciecz-gdansk.jpgObrazy artykułów: polskilad.jpegDnia 1 grudnia 2022 r. uczniowie klas 1TL, 2TRM i 4TLp wraz z opiekunami p. Honoratą Baniak, p. Ewą Makowską, p. Edytą Kunkowską i p. Agnieszką Pyrzyńską wybrali się na całodzienną wycieczkę do Gdańska zorganizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Westerplatte. Licencjonowany przewodnik zaznajomił uczestników z historią historycznego miejsca, dokładnie przedstawił wydarzenia na mapie i zainteresował tragicznymi wydarzeniami z 1939r. Przed pomnikiem, symbolem walki o wolność, młodzież wraz z opiekunami, zrobiliła pamiątkowe zdjęcie.
Kolejnym punktem wyprawy było podziwianie falochronów oraz widok na krajobraz morski i pływające statki.

Uczniowie zwiedzili gdańską Starówkę - miasto w zasięgu obwarowań XVII w.
W czasie spaceru przewodnik opowiedział o: nabrzeżu Motławy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego, urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach. Oprócz tego młodzież zobaczyła reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska, czyli Fontanną Neptuna, typowy dla wielkich dawnych miast kupieckich Dwór Artusa, gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta, XVI-wieczny Dom Schumannów oraz manierystyczną Zieloną Bramę.
Uczestnicy wycieczki dotarli do “Korony Gdańska ,czyli Bazyliki Mariackiej, największej ceglanej budowli sakralnej w Europie. Podczas krótkiej przerwy znalazł się czas na zwiedzanie Jarmarku Świątecznego, który odbywał się w tym czasie.
Głównym punktem zwiedzania było Muzeum Gdańska. Wszystkie założone cele wycieczki, w ramach programu Poznaj Polskę zostały zrealizowane.

Zachęcamy innych do podejmowania podobnych działań.

Wygenerowano w sekund: 0.06
15,199,654 unikalne wizyty