Jadłospis 24-28 października 2022 r.

Obrazy artykułów: stolowka-jadlospis.png

W rozwinięciu wiadomości zamieszczmy jadłospis szkolnej stołówki oraz informacje dotyczące opłat w Internacie w miesiącu październiku.

Kończę szkołę i co dalej?

Obrazy artykułów: spot-psych.jpg20 października 2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z psychologiem, panią Barbarą Makrenek. Specjalista opowiadał młodzieży o pracy psychologa, tajemnicy zawodowej i wyjątkach z nią związanych. Charakteryzował współpracę z opiekunami młodych podopiecznych oraz wyjaśniał zasady korzystania z pomocy psychologicznej.

W warsztatach uczestniczyły klasy: 2 TRM/TR/TMT, 1 TR, 1TMT, 1w1, 1w2, 1 l,1 r, 2 r.
Zajęcia zorganizowano w ramach współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy w Płońsku.

Kształcimy z pasją

Obrazy artykułów: wieprzowina-foto.jpgPaździernik- miesiąc, w którym w Przasnyszu odbywały się dni promowania polskiej wieprzowiny. Nasi uczniowie w ramach innowacji pedagogicznej autorstwa: p. Lidii Bak oraz p. Lucyny Pareckiej- Łaszczyk nt.: ,, Dobra kuchnia" i współpracy z przedsiębiorcami, wzięli udział w akcji: ,,Smak polskiej  wieprzowiny".
Uczniowie byli w pełni zaangażowani. Zdobyli nowe doświadczenia w zakresie produkcji wyrobów garmażeryjnych.
Sami zobaczcie w naszym FB.

Za pan brat z kulturą

Obrazy artykułów: wyciecz-ka.jpeg18 października uczniowie klas mundurowych: II LP/SG i III LW,

w ramach programu ,,Kulturalna szkoła na Mazowszu”, po raz kolejny wzięli udział w wycieczce, tym razem był to wyjazd do Płocka. Głównym celem wyprawy był odbiór sztuki teatralnej.

,,Miarka za miarkę” to sztuka wyreżyserowana na podstawie dzieła W. Szekspira zaliczanego do tzw. ,,gorzkiej komedii”. Utwór, podobnie jak inne sztuki angielskiego dramaturga, niesie ponadczasowe przesłanie. Jak wspomniał reżyser spektaklu, p. Bogdan Kokotek, ,,Miarka za miarkę” to utwór o kondycji człowieka, który uzbrojony w dobre chęci, szczere zamiary, chce naprawiać świat, ale jest tylko człowiekiem i ma swoje słabości”.

Drugim punktem wycieczki była lekcja języka polskiego dotycząca życia i twórczości Władysława Broniewskiego, autora cyklu trenów ,,Anka”. Uczniowie mieli okazję poznać biografię poety pochodzącego z Płocka i zapoznać się z cyklem utworów poświęconych jedynej córce- Joannie, zwanej przez ojca Anką. Nie mogło zabraknąć spaceru po magicznych uliczkach mazowieckiego grodu. Humory dopisywały uczestnikom wyjazdu, co wyraźnie oddawały śpiewy w czasie drogi powrotnej. Niebawem kolejna wyprawa. Organizatorem dzisiejszego wyjazdu była p. Anna Markowska, której towarzyszyły: p. Małgorzata Mioduszewska i p. Magdalena Staniszewska.

Zapraszamy do fotorelacji na naszym FB.