Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

,,Bo razem dobrze wiesz
Zaufaj mi i ze mną chodź…”

(Pectus)

Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele usłyszeli pierwszy dzwonek. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, inny niż dotychczas, bo w reżimie sanitarnym. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, w oficjalnych uroczystościach inauguracyjnych wzięli udział jedynie uczniowie klas pierwszych i ich wychowawcy. Młodzież ze starszych klas przybyła do szkoły tylko na spotkanie organizacyjne.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, oddano głos pani Ewie Głuchowskiej, która z dniem 1 września 2020 r. objęła stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku. Pani dyrektor podkreśliła wyjątkowość roku 2020, przypominając o setnych rocznicach: urodzin Papieża Jana Pawła II, zwycięskiej Bitwy Warszawskiej oraz jubileuszu powstania NSZZ ,,Solidarność”. Znajomość tych rocznic, jak wspomniała p. Ewa Głuchowska, jest kluczowa dla pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Dyrektor zakończyła swoje przemówienie słowami: ,,Drodzy Uczniowie, naszym celem na ten rok, niech stanie się bycie coraz lepszym obywatelem i dobrym człowiekiem, ponieważ (…) żeglarz, który nie wie dokąd płynie, nie ma nigdy pomyślnych wiatrów”.

Ciepłe słowa i życzenia na nowy rok szkolny skierował również do młodzieży i nauczycieli proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku – ks. Zbigniew Sajewski, przypominając o wieloletniej współpracy szkoły z parafią.

Po oficjalnych uroczystościach, przy dźwiękach piosenki Pectus pt. ,,Szkoła marzeń”, pierwszoklasiści udali się do sal na spotkanie organizacyjne z wychowawcami.

Komisja ds.promocji szkoły

Wewnętrzne regulaminy funkcjonowania placówek Zespołu Szkół nr 1 w czasie epidemii

Wewnętrzny regulamin funkcjonowania Zespołu Szkół Nr 1 w czasie epidemii - zobacz

Wewnętrzny regulamin organizacji pracy internatu oraz postepowania w razie zagrożenia (aspekty COVID-19) - zobacz

STYPENDIUM SOCJALNE

UCZNIOWIE ZAMIESZKALI NA TERENIE PŁOŃSKA,

U KTÓRYCH DOCHÓD NA OSOBĘ (NETTO)

NIE PRZEKRACZA 528 ZŁ

MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ

O STYPENDIUM SOCJALNE.

WYPEŁNIONE WNIOSKI (pobrane ze strony szkoły lub od pedagoga)

Z DOKUMENTACJĄ O DOCHODACH ZA SIERPIEŃ 2020r.

(w tym także zasiłki, alimenty, etc.)

NALEŻY SKŁADAĆ DO PEDAGOGA

DO DNIA 15 WRZEŚNIA 2020r. (wtorek)

Ponadto, przyznaje się zasiłek szkolny uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego, po złożeniu wniosku o przyznanie zasiłku szkolnego wraz z udokumentowaniem okoliczności opisanych we wniosku.

Wniosek do stypendium - pobierz

Wniosek o zasiłek szkolny (losowy) - pobierz

Pracownicy Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku dziękują Pani Marzannie Szacherskiej

W dniu 31 sierpnia 2020 r. nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi podziękowali dyrektor Marzannie Szacherskiej za 5 lat pracy. To wzruszające spotkanie było znakomitą okazją do podsumowania kilku lat wspólnych działań na rzecz szkoły.

Wicedyrektorzy w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowali Pani Dyrektor za zaangażowaniei wkład pracy, o czym świadczą słowa: ,,Nieustannie dążyła Pani do tego, by poziom nauczania i wychowania młodzieży oraz współpracy z rodzicami był na najwyższym poziomie. W tym celu podjęła Pani wiele działań, budując pozytywny wizerunek szkoły. Cenimy Panią za oddanie i profesjonalizm…”.

Życząc dalszych sukcesów i satysfakcji na nowym stanowisku, wręczono bukiety kwiatów, symboliczny upominek, podkreślając, że dyrektor Marzanna Szacherska na zawsze już zapisze się na kartach historii Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, bo„w życiu są chwile i ludzie, o których nie można zapomnieć…”

Przydział sal na spotkania z wychowawcami

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - aktualizacja

Rozpoczęcie roku dla klas I odbędzie się w budynku szkoły na holu głównym o godz. 9. Nastepnie uczniowie klas piewszych przejdą do klas na spotkania z wychowawcami według przydziału - zobacz