Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Pożegnania nadszedł czas…

Pożegnania nadszedł czas…

 

,,Ostatni raz z moją klasą…
Już pożegnać czas
mych Przyjaciół…

 

Tego rocznika nikt z nas nie zapomni. Trwająca od miesięcy pandemia koronawirusa spowodowała, że tegoroczni maturzyści odbierają swoje świadectwa ukończenia szkoły średniej klasami w 10 minutowych odstępach czadowych, z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.


Zwykle ten dzień był jednym z najpiękniejszych, zarówno dla uczniów, którzy mogli otrzymać świadectwo w uroczystej atmosferze, jak i dla dyrekcji, wychowawców i pedagogów obserwujących dojrzewanie swoich podopiecznych. Pomimo pandemii, która nie pozwala na wyjątkową uroczystość, przychodzą chwile refleksji. Jest to czas wspomnień, wzruszeń i symboliczne uściśnięcie dłoni, chociaż w rękawiczkach.


Serdecznie dziękujemy Rodzicom klas maturalnych za wspieranie naszych szkolnych inicjatyw i działań wychowawczych. Jesteśmy wdzięczni, że byliście  Państwo częścią naszej szkolnej społeczności.

 

Kochani Maturzyści,


wszystko ma swój początek i koniec. I chociaż ten koniec wcale nie jest dla nas łatwiejszy, mamy nadzieję, że wkrótce będziecie mieli możliwość zrealizowania swoich życiowych marzeń i planów. Sięgajcie po to, co w życiu najważniejsze i najpiękniejsze, opuszczając mury tej szkoły, ocalcie od zapomnienia to, co staraliśmy się w Was ukształtować.


Wychowawcy klas maturalnych

 

Harmonogram odbioru świadectw maturalnych:


poniedziałek: klasy 4 TŻ, 4 TMGS - zobacz zdjęcia kl. IV TŻ, klasa IV TMGS

wtorek: klasa 4TR - zobacz zdjecia ...

środa: klasa 3 LP - zobacz zdjęcia

czwartek: klasa 3 LW


Do Maturzystów Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

Drodzy Maturzyści Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

 

Kiedy układany był kalendarz roku szkolnego 2019/2020, nikomu nie przyszło do głowy, że zaplanowane na dzień 24 kwietnia 2020r. zakończenie roku szkolnego dla maturzystów,  będzie tak wyglądać. Któż mógłby pomyśleć, że „dosięgnie” nas koronawirus. Jak się okazuje, im dłużej żyjemy, tym bardziej możemy dziwić się temu, czego doświadczamy. Chociaż tak z drugiej strony, życie skłania nas do tego, aby w trudnych sytuacjach uczyć się żyć na nowo.

Ale nie o tym chciałam  pisać. Wszystkie moje dzisiejsze myśli, uczucia, refleksje związane są z Wami - Drodzy Maturzyści, Absolwenci klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego i klas czwartych Technikum nr 1 w Płońsku.

„Nic dwa razy się nie zdarza” jak mówi Wisława Szymborska, nawiązując do maksymy Heraklita - niczego nie można przeżyć na nowo.  Niemożliwością jest przeżyć coś dwa razy w identyczny sposób. Nie przeżyjecie na nowo tego, co wydarzyło się w murach naszej szkoły… to już jest za Wami, Drodzy Absolwenci.

Chociaż rozstanie jest zazwyczaj powodem smutnych emocji i wrażeń, to dzisiejsze pożegnanie takie być nie musi, ponieważ radością były wszystkie chwile, które tutaj razem spędziliśmy z Wami…. czytaj więcej


Informacja dla Rodziców /Opiekunów wychowanków internatu.

Informacja dla Rodziców /Opiekunów wychowanków internatu.

Kierownik Internatu zwraca się z prośbą do Rodziców/Opiekunów wychowanków, którzy dokonali opłat za zakwaterowanie i wyżywienie za miesiąc - marzec 2020 r.... 

 

czytaj całość:


Na prośbę Mazowieckiej Policji publikujemy komunikaty do rodziców i uczniów

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się,... 

 

czytaj całość:


Drodzy Rodzice i Uczniowie

Wiadomość dla Rodziców i Uczniów

Drodzy Rodzice i Uczniowie,zapraszamy do kontaktu z pedagogiem i psychologiem przez dziennik elektroniczny lub pocztę służbową: m.golebiowska-laska@zs1plonsk.pl oraz Dagmara.Biernacka-Wilomska@365.loplonsk.pl

Przydatne informacje dla uczniów i rodziców zamieszczane będą na stronie internetowej szkoły: zs1plonsk.pl w zakładce PEDAGOG.

Wygenerowano w sekund: 0.04
8,029,236 unikalne wizyty