Inicjatywa kobiet aktywnych

20 czerwca 2022r młodzież naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez p. Mikołaja Muchę - aplikanta radcowskiego. Spotkanie odbyło się w ramach projektu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu płońskiego realizowanego przez fundację Inicjatywa Kobiet Aktywnych.

Spotkanie dotyczyło:
- odpowiedzialności prawnej nieletnich
- podstawowych informacji o zawodach prawniczych
- informacji o nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
To były niezwykle cenne wskazówki!
Dziękujemy!

Konkurs Wiedzy o Konstytucji RP rozstrzygnięty.

Obrazy artykułów: fotoi050.jpg15 czerwca 2022r. w Olsztynie odbył się finał Konkursu Wiedzy o Konstytucji RP pod honorowym patronatem Posłanki na Sejm Moniki Falej. Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych i miał charakter ogólnopolski. W eliminacjach wzięło udział ponad 100 osób. Do finału zakwalifikowało się 16 uczniów. W gronie finalistów znalazł się uczeń klasy 1 LPG Bartłomiej Chmielewski, który zajął 4 miejsce.
Bartka do udziału w konkursie przygotowała p. Małgorzata Mucha - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do konkursowych zmagań.

Youtuber

12 czerwca uczniowie 1kw mieli okazję poznać oraz porozmawiać z Adamem Pomorynem, który tworzy na YouTube jako Asasyn08. Konsekwentnie dążył do celu, sam, bez wsparcia, protekcji i niczyjej pomocy w ciągu 9 lat zdobył 100 tysięcy subsrybentów, za co otrzymał srebrny przycisk. Uczniowie mogli dowiedzieć się, na czym polega działalność Youtubera, czy warto być aktywnym w Social mediach, jakie korzyści to za sobą niesie oraz czy jest to takie proste jakby wielu mogło się wydawać.

Nasz gość wielokrotnie podkreślał to, jak ważna jest edukacja i zdobycie zawodu. Zachęcał młodzież do dzielenia się w internecie swoją pasją, zdobytą wiedzą czy umiejętnościami, ponieważ jest tam jeszcze wiele przestrzeni na wiele treści.

Zaznaczył również, że montowane i publikowane przez nich materiały mogą im służyć jako reklama własnej działalności, wytarczy ciekawy pomysł, coś co będzie oryginalne i przyciągnie wielu odwiedzających kanał.
Podkreślił, że jeśli chcemy utrzymywać się z „pracy” w internecie, to zawsze priorytetem jest skończenie szkoły i zawód, bez tego nawet jeśli nie uda się w internecie, to można wrócić do normalnej pracy w profesji którą się skończyło.

Zdjęcia w galerii

DZIEŃ MŁODEGO ROLNIKA

13 czerwca uczniowie klasy 3 TRg oraz 2 TRg wraz z opiekunami p. Magdaleną Staniszewską i p. Agnieszką Pyrzyńską wzięli udział w Krajowych Dniach Pola - Dzień Młodego Rolnika. Spotkanie odbyło się w POŚWIĘTNEM, w Płońsku
Uczniowie uczestniczyli w lekcjach na temat bioróżnorodności, nowoczesnych narzędzi do zarządzania stadem. Brali udział w licznych pokazach firm i hodowców, jak również konkursach.
Nie zabrakło też chwili relaksu przy stoisku Diamant

zdjęcia w galerii

TERMIN REKRUTACJI DO BRANŻOWEJ SZKOŁY II STOPNIA

Drodzy uczniowie, absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia

Uprzejmie informujemy, że podania do Branżowej Szkoły II stopnia można skladać do 20 czerwca 2022 r. Przypominamy, że oferujemy kształcenie w dwóch zawodach: technik pojazdów samochodowych i technik żywienia i usług gastronomicznych. Zapraszamy.