Nie masz jeszcze konta?

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

8 grudnia 2017 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w  Zespole Szkół nr 1: Mateusz Piętka z kl. I LP, Monika Witaszek z kl. II LW i Rafał Brzeziński z kl. III LW uczestniczyli w II etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Razem z 90 uczniami z województwa mazowieckiego pisali test obejmujący wiedzę z zakresu bezpieczeństwa narodowego, zagrożeń dla bezpieczeństwa w czasie pokoju i wojny. W tym roku dodatkowym zagadnieniem było NATO w systemie bezpieczeństwa narodowego.

Olimpiadę zorganizował Uniwersytet Warszawski.

Uczniowi klasy I LP, Mateuszowi Piętce, zabrakło niewiele (2 punkty), aby znaleźć się wśród wyróżnionych finalistów.

Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Anna Dobrowolska i Dorota Gut-Pacuszka.

Uniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zobacz zdjęcia...

Akcja wolontariuszy z klasy IIIk w ZS nr 1 w Płońsku

Wolontariuszki z klasy IIIk  Patrycja Szczycińska, Patrycja Kopeć, Monika Matczenia, Monika Bień, Aleksandra  Jakubowska pod opieką wychowawczyni Katarzyny Zalewskiej  zorganizowały  w listopadzie w ZS nr 1 w Płońsku zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych i porzuconych dzieci.

Konferencja podsumowująca projekt „ Wspólna Sprawa”

7 grudnia 2017 r uczniowie klasy IIIk wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Zalewską  uczestniczyli w konferencji  Podsumowującej projekt „ Wspólna Sprawa”, zorganizowanej przez Lokalną Grupę Działania Przyjazne Mazowsze w Centrum Edukacyjno Konferencyjnym w Płońsku we współpracy z mieszkańcami powiatu płońskiego.

SZLACHETNA PACZKA

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi”  -  Jan Paweł II

Już po raz szósty nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Tym razem wspólnie przygotowaliśmy prezent dla wybranej rodziny o wartości 2000 zł. Paczka zawierała produkty żywnościowe, artykuły chemiczne, kosmetyki, kurtki zimowe, obuwie, pościel, koc, ręczniki, artykuły papiernicze, domek dla lalek w także nową wersalkę. W zbiórkę zaangażowały się 33 klasy wraz z wychowawcami oraz pojedynczy darczyńcy.

,,Więzienie- stracony czas”

W ramach dni profilaktyki  i działalności grupy PATPORT w listopadzie i na początku grudnia b.r.  uczniowie z klas: I r, I s, I TG, II TR, I LP  oraz II LW odwiedzili Areszt Śledczy w Płońsku. Młodzież uczestniczyła w niezwykle ciekawym programie " Więzienie- stracony czas ". Organizatorem cyklu zajęć była- p. A. Witólska.