Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Witamy !


Dzisiaj jest piątek 19 Kwietnia 2019.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Drodzy Maturzyści, [NOWY]

Drodzy Maturzyści,

W związku ze zbliżającym się zakończeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w klasach programowo najwyższych liceów ogólnokształcących i techników, informujemy, że w szkołach podejmowane są, zgodnie z harmonogramem, wszystkie czynności wynikające z organizacji roku szkolnego, w tym działania zmierzające do ustalenia ocen klasyfikacyjnych.

Rozumiemy, że przedłużająca się sytuacja strajkowa w szkołach powoduje zaniepokojenie co do klasyfikacji końcowej uczniów klas maturalnych.

Jako dyrektorzy szkół będziemy podejmować stosowne kroki, aby klasyfikacja uczniów została przeprowadzona i odbyły się egzaminy maturalne.

Głęboko wierzymy, iż zapowiedziane na czwartek rozmowy rządu ze strajkującymi doprowadzą do rozwiązania konfliktu, a sytuacja w szkołach wróci do normy.

Bądźcie dobrej myśli, uczcie się i przygotowujcie do matury.

 

Dyrektorzy szkół średnich:

Marzanna Szacherska - Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku,

Wiesława Junczak - Zespół Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku,

Karina Kmiecińska - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Płońsku.


Dominika Zamara, Dante Roberto Muro i Michał Karol Szymanowski w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku

8 kwietnia 2019r. o godzinie 18.00 w Miejskim Centrum Kultury odbył się  koncert pieśni operowych  i operetkowych w wykonaniu światowej sławy artystki Dominiki Zamary w towarzystwie Michała Karola Szymanowskiego oraz gościa specjalnego z Włoch - Dante Roberto Muro . Organizatorem był Zespół Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku. zobacz zdjęcia


III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku na podium w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина”.

Uczeń klasy III TŻ w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku - Filip Czaicki zajął III MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина” (Moja Mała Ojczyzna). Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie,  a Patronat nad konkursem objął Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie. ..czytaj więcej  ...zobacz zdjęcia


Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne

Nasze szkolne rekolekcje wielkopostne trwały od 1 do 3 kwietnia br. Codziennie rano spotykaliśmy się na nabożeństwie pokutnym. Słowa naszego rekolekcjonisty zapadały nam głęboko w sercach. Wielu z nas zapragnęło spotkać się z Chrystusem w sakramencie spowiedzi i Eucharystii. Napełnieni łaską wróciliśmy do szkoły, by spotkać się z p. Barkiem Krakowiakiem, który w bardzo emocjonalny sposób opowiedział nam o  swojej trudnej drodze  do   Boga. To świadectwo wiary poruszyło chyba każdego. Wyjątkowo pięknie mówił o tym, jak chwili obecnej ważny jest dla niego Chrystus, którego traktuje jak najlepszego, realnie istniejącego, przyjaciela. Możemy lepiej  poznać  jego historię czytając bloga: „Z buta do Maryi” ....czytaj więcej   zobacz zdjęcia


Dzień Otwarty

6 kwietnia 2019 roku odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku. Dla uczestników przygotowano nie tylko informacje o ofercie edukacyjnej szkoły, ale także pokazy m.in. tańca towarzyskiego, musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych. Klasy gastronomiczne przygotowały pokaz przyrządzania koktajli i zdrowych przekąsek, a uczniowie z klasy technikum grafiki i poligrafii cyfrowej prezentowali swoje umiejętności graficzne oraz retuszu fotografii.

W obchody Dnia Otwartego zaangażowały się instytucje na co dzień współpracujące ze szkołą: II Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu oraz Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, którzy zaprezentowali wyposażenie i umundurowanie specjalne jak również pokaz taktyk antyterrorystycznych, sztuk walki, tresury psa służbowego. 
Podczas obchodów Dnia Otwartego młodzież zainteresowana nauką z Zespole Szkół nr 1 uzyskała możliwość spotkania z przedstawicielami różnych zakładów pracy zainteresowanych zatrudnieniem absolwentów techników i szkoły branżowej m.in. FABA S.A., ELANDERS Sp. zo.o., AMP LOGISTYKA, AUTOPOL- MICHALSKI MOTORS, INTERCARS S.A., Reckitt Benckiser.
Przewidziano również konsultacje z doradcami zawodowymi. Młodzież mogła wypełnić on-line test umożliwiający określenie predyspozycji zawodowych.
Uczestnikom Dnia Otwartego udostępnione zostały do zwiedzania pracownie w Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie odbywają się zajęcia praktycznej nauki zawodu- m.in. pracownia kontroli pojazdów, mechatroniczna, gastronomiczna i inne.
Dodatkową atrakcją była możliwość uczestnictwa w zajęciach na placu manewrowym dla samochodów osobowych i ciągników.

zobacz zdjęcia

Wygenerowano w sekund: 0.05
4,815,923 unikalne wizyty