Nie masz jeszcze konta?

Witamy !

Witaj na stronie www Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica

Dzisiaj jest wtorek 23 Maja 2017.
Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

Nivo Slider

ul. Sienkiewicza 8
09-100 Płońsk
tel./fax (23) 662-29-87
e-mail: poczta@zs1plonsk.pl
Godziny pracy Dyrektora szkoły

Panorama szkoły
Zobacz film

Wyjazd do Teatru Roma [NOWY]

18 maja 2017r. uczniowie klasy II LW wspólnie z przedstawicielami klasy III TR wzięli udział w zorganizowanej wycieczce do Warszawy. Głównym celem było obejrzenie spektaklu, który bije rekordy oglądalności. Mowa o musicalu ,,Mamma Mia”.

,,Chrześcijański Horacy z Mazowsza” w wydaniu uczniów ZS nr 1

Na początku maja 2017r. zostanie rozstrzygnięty konkurs literacki na esej o Horacym jest Starostwo pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Do 15 kwietnia 2017r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przesyłali do komisji eseje, które miały być związane z tematem konkursu i miał dotyczyć twórczości Macieja Kazimierza Sarbiewskiego- jak również jego działalności publicznej i roli na dworze króla Władysława IV.

Zespół Szkół nr 1 reprezentowało trzech uczniów: Tomasz Goszczyński i Patryk Radomski z klasy III TR oraz Patryk Chrząszczewski i Joanna Krysiak z klasy I LW.

LICEALISTKA ZE ,,STASZICA” LAUREATKĄ KONKURSU POETYCKIEGO

Na przełomie kwietnia i maja 2017r. został rozstrzygnięty konkurs poetycki ,,Ciechanów- natchnienie i ostoja”. Konkurs był adresowany do osób, które ukończyły 15 lat. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przesłanie jednego zestawu utworów, składającego się z maksymalnie 5 wierszy, z czego 3 musiały dotyczyć Ziemi Ciechanowskiej. Mogły być inspirowane twórcami i artystami związanymi z Ciechanowem, wydarzeniami bądź fragmentami dzieł filmowych umiejscowionych w Ciechanowie.

UROCZYSTOŚCI 3 MAJA

3 maja obchodziliśmy 226 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy mundurowe wraz z dyrekcją szkoły i opiekunami wzięły udział w miejskich uroczystościach.

Zakończenia roku szkolnego klas maturalnych

28 kwietnia 2017 r. pożegnaliśmy kolejnych absolwentów Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego i szkoły. Następnie Pani Dyrektor- Marzanna Szacherska powitała zgromadzonych i po czym zwróciła się do maturzystów refleksją Paulo Coelho, życząc mądrych, dojrzałych wyborów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: p. Andrzej Stolpa- Starosta Powiatu Płońskiego, p. Agata Żulewska - Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Włodzimierz Pająk- dyrektor CKP oraz ks. Andrzej Żywiałowski, reprezentujący ks. proboszcza Zbigniewa Sajewskiego.