Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

facebook


Dzisiaj jest wtorek 7 Lipca 2020.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

Hymn Erasmus+

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Zakończenie roku szkolnego

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Szanowni Rodzice, Pracownicy Szkoły i Partnerzy…

Rok 2019/2020 nie był zwyczajnym rokiem szkolnym i mam nadzieję, że taki okres już się nie powtórzy. Szkoła – zgodnie ze swoją nazwą, jest instytucją z założenia: skuteczną w nauczaniu i wychowaniu. Na odległość jest to trochę trudne, ale ma być również BEZPIECZNA! Stąd też zdalne rozwiązania na naszą edukację, które wdrażaliśmy w tym roku.

Żeby w pełni „rozwinąć skrzydła”, tj. rozwijać naszą młodzież i przygotowywać do dalszego życia i nauki, zabrakło nam trochę przestrzeni na te działania. COVID okazał się silniejszy od najbardziej zdeterminowanego pedagoga. Ogłoszenie pandemii ograniczyło dotychczas twórczą i otwartą współpracę z instytucjami służącymi rozwojowi Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku. Jednak na to nie mieliśmy wpływu w tym roku.

Mimo wszystko byliśmy i jesteśmy Szkołą z klimatem, z własną tradycją, otwartą na nowoczesność. Zdalna nauka nie sprawiła większych kłopotów, rozwijaliśmy swoje kompetencje informatyczne. Były instytucje, które nas wsparły w realizacji nauczania na odległość. Dziękujemy za laptopy Starostwu Powiatowemu w Płońsku, za komputery przekazane przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. H.Chodkowskiej w Warszawie. Sprzęt ten dotarł do najbardziej potrzebujących. Cenne wskazówki wizytatorów Delegatury w Ciechanowie, telefony wsparcia, pozwoliły spokojnie wykonywać nasze zadania.

Gratuluję uczniom, którzy poradzili sobie z pokonaniem trudności i osiągnęli sukces w procesie klasyfikacji. Mówię tu o każdym indywidualnym sukcesie, nie zawsze spektakularnym na miarę województwa czy kraju….myślę również o takim, który pozwolił dobrze funkcjonować Wam w klasie czy szkole. Gratuluję uczestnikom projektu Erasmus+, udało nam się zrealizować program mobilności, wiele nauczyć, zobaczyć i pełni nowych doświadczeń wrócić do swojej szkoły. Teraz z perspektywy trudnego czasu uważam, że to nasz sukces.

Dziękuję Rodzicom za cierpliwość, wyrozumiałość, za Państwa partnerstwo i otwartość. Za to, że jesteście blisko nas, a przede wszystkim, blisko swoich dzieci.

Bez odwagi, determinacji, kreatywności Nauczycieli, naprawdę nie wiem jak wyglądałaby szkoła. Dla Państwa nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego jesteście tak wartościowi! Dziękuję Wszystkim Nauczycielom, Wicedyrektorom, Kierownikom i Pracownikom ZS nr1 oraz CKZ nr2 w Płońsku.

Szanowni Przedsiębiorcy, składam podziękowania za współpracę z Zespołem Szkół nr 1, która skutkuje kształceniem osób poszukiwanych i pożądanych na rynku pracy. To Państwo wspólnie z nami kształtujecie oblicze powiatowej, branżowej edukacji, której efekty są na miarę współczesnej Europy. Dziękuję!

Bez duchowego wsparcia parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbe w Płońsku, na czele z jej Proboszczem, byłoby nam trudno. Dziękujemy.

Przed nami wakacyjna przerwa, urlopy, czas relaksu, odpoczynku, również od komputera! Życzę Wszystkim zdrowych, słonecznych, bezpiecznych wakacji, które dadzą nam siłę i energię na powrót do naszego Staszica…

W. Edwards Deming powiedział: „Szkoła to miejsce, w którym uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy i inni mogą cieszyć się swoją pracą i być z niej dumni.” My mówimy: Nasza szkoła to miejsce, w którym uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy Cieszą się swoją pracą i Są z Niej Dumni.

Dyrektor szkoły: Marzanna Szacherska

 

zobacz zdjęcia ....

Uczniowie nagrodzeni za wyniki w nauce – II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

Kl. I LMg

  1. Biernacka Aleksandra
  2. Domańska Julia

czytaj więcej...


PILNY KOMUNIKAT z MEN

Dziś drogą mailową otrzymaliśmy komunikat z Ministerstwa Edukacji Narodowej, który publikujemy poniżej:

 

Dyrektorzy Branżowych Szkół I stopnia
Szanowni Państwo Dyrektorzy !
informujemy, że od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami.
Oznacza to, że uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek od najbliższego poniedziałku, tj. od 29 czerwca br., realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Biorąc pod uwagę, że udział w zajęciach praktycznych u pracodawców dla ucznia będącego młodocianym pracownikiem jest obowiązkiem, uprzejmie proszę o pilne poinformowanie wszystkich uczniów Państwa szkoły będących młodocianymi pracownikami o tym obowiązku.
Przypominamy jednocześnie, że podobnie jak w latach ubiegłych uczniowi będącemu młodocianym pracownikiem w okresie ferii szkolnych przysługuje urlop wypoczynkowy oraz urlop bezpłatny, zgodnie z przepisami Kodeksu pracy.
 
Z wyrazami szacunku
Urszula Martynowicz
Dyrektor Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego 
Ministerstwo Edukacji Narodowej


Ankieta

Na prośbę naszej tegorocznej absolwentki Weroniki Wasiak umieszczmy ankietę, której wyniki będą  jej potrzebne do realizacji projektu "Mazowsze- stypendia zawodowe dla uczniów szkół zawodowych ". Oto prośba Weroniki:

 

"Witam koleżanki i kolegów, 
mam gorącą prośbę do Was abyście poświęcili chwilkę i wypełnili ankietę, która znajduje poniżej w linku. Jest ona anonimowa, a jej wyniki potrzebne mi będą do projektu "Mazowsze- stypendia zawodowe dla uczniów szkół zawodowych ""

 


Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych nt. "100 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920r. Człowiek, miejsce, zdarzenie"

UWAGA!!! Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych nt.
"100 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920r. Człowiek, miejsce, zdarzenie"
 

 

Regulamin na konkurs ogłoszony przez resort obrony narodowej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych - pobierz


Ankiety na temat frekwencji w ramach ewaluacji wewnętrznej

Szanowni Rodzice i Uczniowie. Zespół do spraw ewaluacji zaprasza do wypełnienia ankiety na temat frekwencji. Ankieta jest anonimowa i znajduje się pod poniższym linkiem.
Liceum Ogólnokształcące
ankieta dla uczniów:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
ankieta dla rodziców:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
Technikum
ankieta dla uczniów:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
ankieta dla rodziców:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
Szkoła Branżowa
ankieta dla uczniów:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
ankieta dla rodziców:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
Dziękujemy.

Wygenerowano w sekund: 0.10
8,029,783 unikalne wizyty