Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Witamy !


Dzisiaj jest niedziela 24 Marca 2019.
Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Artykuły: Bieżące wydarzenia

VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Niech Wasze śpiewanie przekracza granice...” [NOWY]

W piątek 22 marca 2019 roku w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Niech Wasze śpiewanie przekracza granice...”

 

Wśród zaproszonych gości obecni byli Pan Paweł Dychto – Naczelnik Wydziału Oświaty w Płońsku oraz Pan Mariusz Wrzesiński – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku. Obaj życzyli wszystkim uczestnikom powodzenia, a publiczności niezapomnianych wrażeń.

 


Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина”. [NOWY]

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku na podium w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина”.


Uczeń klasy III TŻ w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku - Filip Czaicki zajął III MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина” (Moja Mała Ojczyzna). Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie,  a Patronat nad konkursem objął Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie.Dzień Wiosny na wesoło i kolorowo [NOWY]

Dzień pierwszego dnia wiosny 21.03.2019  zbiega się w czasie z obchodami

 

Światowego Dnia Osób Chorych na Zespół Downa.

 

Zachęcamy  wszystkich do spędzenia tego dnia na wesoło i jednocześnie

 

solidarnie z osobami dotkniętymi tą chorobą.

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do założenia skarpetek nie do pary,

w różnych kolorach, im bardziej kolorowe tym lepiej.

 

Uczniowie, którzy przyłączą się w ten sposób do akcji


NIE BĘDĄ ODPYTYWANI.


Zapraszamy również do wspólnego zdjęcia na dolnym korytarzu o godz. 10.25.

 

Szkolny Klub Wolontariusza


Smile Smile Smile Smile Smile Smile Wink

 V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ,,W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck” [NOWY]

V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

,,W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck”

 

,,Człowiek w niewoli staje się jak ptak,

któremu połamano skrzydła (...) Taki ptak najczęściej umiera”.

M. Rutkowska- Kurcyusz, nr obozowy 12062

 

W dniach od 08 – 14.03 2019r. w Warszawie odbyły się eliminacje do V finału Konkursu Recytatorskiego poświęconego twórczości lagrowej. Organizatorami Konkursu są: Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie ,,Rodzina byłych więźniarek niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbruck oraz Ruda Śląska. Jego celem było popularyzowanie twórczości poetek obozowych oraz pracy poobozowej na bazie wspomnień byłych więźniarek, zapoznanie z losami więźniarek, aby pamięć o ich martyrologii przetrwała w pamięci kolejnych pokoleń, zwrócenie uwagi na związek pomiędzy literaturą, a życiem kraju i narodu oraz propagowanie wśród młodego pokolenia postawy miłości do Ojczyzny.

Zespół Szkół nr 1 w Płońsku reprezentowali: Katarzyna Osmańska z klasy II LP (opiekun artystyczny: p. D. Gut-Pacuszka) oraz Dawid Ziemnicki z klasy I TL (opiekun: p. A. Dobrowolska). czytaj więcej....

zdjęcia - zobacz


Uroczystość nadania stopni kadeckich

W dniu dzisiejszym tj. 6 marca 2019 r., w murach Zespołu Szkół nr 1,  uczniów I i II klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym uhonorowano awansami na stopnie kadetów. Nadanie stopni kadeckich odbyło się po raz kolejny i ma już swoje miejsce w kalendarzu uroczystości szkolnych. Akty mianowania wręczali uczniom: dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku - Marzanna Szacherska oraz Komendant Powiatowy Policji w Płońsku – ins. Jarosław Brzozowski. Ponadto w uroczystości wzięli udział: z-ca dyrektora Agnieszka Rykowska, nauczyciele przedmiotów policyjnych: Piotr Jaszczur i Grzegorz Osiński, który poprowadził całą uroczystość  oraz rodzice. Gratulujemy!

zobacz zdjęcia - facebook

Wygenerowano w sekund: 0.04
4,690,876 unikalne wizyty