Witaj na stronie Zespołu Szkół nr w Płońsku

Dzisiaj jest poniedziałek 17 Stycznia 2022.
Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni

Warsztaty z doradztwa zawodowego [NOWY]

Obrazy artykułów: 20220112_114953_1.jpg

W dniach od 12 do 14 stycznia br. odbyły się warsztaty dla młodzieży z doradztwa edukacyjno- zawodowego zorganizowane przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Płońsku. W zajęciach prowadzonych przez pracownika PUP – panią Sylwię Bogucką, brali udział uczniowie klas: 2w, 3LMg, 2 LW, 2LP i 2 TŻ.

Celem spotkania było umożliwienie młodzieży nabycia umiejętności aktywnego planowania rozwoju zawodowego oraz zdobycie wiedzy umożliwiającej podniesienie własnej wartości na rynku pracy.
Inicjatorkami zajęć były: p. pedagog- Monika Gołębiowska – Łaska oraz p. Adriana Osmycka- nauczyciel doradztwa zawodowego.

Uwaga! Wścieklizna! [NOWY]

Obrazy artykułów: wscieklizna07.jpg

Po zapoznaniu się z pismem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w sprawie przypadków wścieklizny w województwie mazowieckim, w Zespole Szkół nr 1 przeprowadzono cykl lekcji profilaktycznych związanych z tym problemem. Zajęcia odbywały się w ramach godzin wychowawczych oraz lekcji biologii.

Ich celem było poinformowanie uczniów o drogach zakażenia wirusem wścieklizny, objawach choroby, zarówno u zwierząt, jak i u ludzi, a także czynnościach i postępowaniu w przypadku, gdy człowiek jest zaatakowany przez zwierzę zarażone wścieklizną. Prelegentki zaakcentowały konieczność szczepień ochronnych.

Podczas zajęć wykorzystano prezentacje i ulotki przesłane przez MKO.

Przeprowadzone spotkania z pewnością wzbogaciły wiedzę uczniów dotyczącą niebezpieczeństw związanych z rozprzestrzenianiem się wścieklizny oraz sposobach jej przeciwdziałania.

Powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r.

Obrazy artykułów:1460x616.jpg

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

WIęcej pod linkiem: powrót

Wesołe ZS1

Taniec pt.:"Wesołe ZS1" przygotowali uczniowie kl. 1LPSG pod opieką p. Lucyny Pareckiej-Łaszczyk, która zadbała o choreografię, stroje i rekwizyty. Efekty ich starań można zobaczyć poniżej.

Organizacja części pisemnej Egzaminu Potwierdzającego Kwalifikacje w Zawodzie – sesja zimowa styczeń 2022r. w dniu 11.01.2022r.

Obrazy artykułów: egzam-teor.pngWszyscy zdający wchodzą do szkoły wejściem głównym o wyznaczonych godzinach:

1)      Egzamin o godz. 10.00 (kwalifikacje TG.07 – 6 osób, AU.54 – 1 osoba, MG.19 –              1 osoba) – wejście do szkoły o godz. 9.20

2)      Egzamin o godz. 12.00 (kwalifikacje AU.32 – 20 osób, MG.44 – 13 osób) – wejście do szkoły o godz. 11.10

3)      Egzamin o godz. 12.00 (kwalifikacje TG.16 – 21 osób, MG.03 – 1 osoba) – wejście do szkoły o godz. 11.20

4)      Egzamin o godz. 14.00 (kwalifikacje MG.42 -11 osób, E.19 – 1 osoba) – wejście do szkoły o godz. 13.20

Przed przyjściem na egzamin każdy zdający ma obowiązek zapoznać się z obowiązującym na terenie szkoły Wewnętrznym regulaminem funkcjonowania ZS Nr 1 im. St. Staszica w Płońsku w czasie epidemii, Wytycznymi CKE, GIS i MEN obowiązującymi na terenie szkoły podczas egzaminu EPKwZ o oraz Procedurami obowiązującymi w szkole podczas egzaminu.

Więcej w rozwinięciu wiadomości