Nie masz jeszcze konta?

Witamy !

Dzisiaj jest poniedziałek 21 Maja 2018.
Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Dzień otwarty w Powiatowej Komendzie Policji w Płońsku [NOWY]

We czwartek 17 maja młodzież z klas I r i I TG pod opieką wicedyrektora Edwarda Prusaka i p. Anny Fijałkowskiej wzięła udział w dniu otwartym w Powiatowej Komendzie Policji w Płońsku. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami rekrutacji do służby oraz z codzienną pracą policjantów. Mieli również możliwość zobaczenia z bliska elementów wyposażenia takich jak: ubiory taktyczne i inne używane w codziennej pracy przez funkcjonariuszy różnych pionów.

Przemysław Białoskórski: „Rodzice stanowią grunt, podstawę…” [ROZMOWA] [NOWY]
Rozmowa z Przemysławem Białoskórskim – absolwentem ZS nr 1 w Płońsku, który osiągnął najwyższe wyniki w nauce w ciągu czterech lat i średnią ocen 5,14.

Przemysław Białoskórski zapisał się na kartach historii Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, jako uczeń wyjątkowy, uzdolniony w wielu dziedzinach, który osiągnął najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018 spośród wszystkich uczniów i uzyskał średnią 5,14. Jak sam przyznaje, nie potrafi oddać się jednej pasji, czy jednemu zawodowi… W życiu ceni sobie pracę i podróże, a w ludziach szczerość. W rozmowie z EXTRA Płońskiem przyznaje, że to rodzice  i wychowanie stanowią dla niego solidną podstawę do życia i rozwoju.

Gimnazjaliści w płońskim Staszicu

W dniu 11.05.2018r. ZS nr 1 gościł płońskich gimnazjalistów. Młodzież klas trzecich przybyła wspólnie z nauczycielami na zaproszenie koordynatora wystawy- p. A. Dobrowolskiej. Nauczyciel języka polskiego razem z przedstawicielami klas mundurowych oraz historykiem – p. A. Gizinską wprowadził zainteresowanych w tematykę wystawy ,,Polonia Restituta. Polskie drogi do Niepodległości”.

227 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja, odbyły się w Płońsku miejsko-powiatowe obchody 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji, w których, jak co roku, uczestniczyła młodzież z klas mundurowych: I LP, II LP, I LW, II LW pod opieką dyrekcji- p. Marzanny Szacherskiej, p. Agnieszki Rykowskiej i p. Stanisława Urbana oraz wychowawców: p. Doroty Gut-Pacuszki, p. Anny Nowakowskiej i p. Małgorzaty Zielińskiej-Nosarzewskiej.

Pożegnanie maturzystów

W piątek 27 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów. Dyrekcja, zaproszeni goście, nauczyciele oraz cała społeczność szkolna pożegnała 160 uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum.

Świadectwo ukończenia szkoły otrzymali abiturienci klas: III LP – wychowawca Agnieszka Witólska , III LW –Małgorzata Zielińska- Nosarzewska, IV TR – Magdalena Jeżak, IV TMT – Agnieszka Rykowska, IV TSM – Stanisław Urban, IV TF – Edyta Kunkowska, IV TŻ – Anna Gizińska.