Nie masz jeszcze konta?

Witamy !

Witaj na stronie www Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica

Dzisiaj jest wtorek 28 Lutego 2017.
Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Nivo Slider

ul. Sienkiewicza 8
09-100 Płońsk
tel./fax (23) 662-29-87
e-mail: poczta@zs1plonsk.pl
Godziny pracy Dyrektora szkoły

Panorama szkoły
Zobacz film

Studniówka 2017 [NOWY]

Zespół Szkół nr 1 w Płońsku 28 stycznia 2017r. rozpoczął w powiecie płońskim czas studniówkowy. Była to 53. Studniówka wychowanków ,,Staszica”. Uroczystość prowadzili: Natalia Sobczyńska z klasy III LP oraz Radosław Kowalski z klasy III LW. Prowadzący rozpoczęli miły wieczór słowami wiersza Leopolda Staffa: ,,Bo coś w szaleństwach jest z młodości (…) Co jest mądrzejsze od mądrości / I rozumniejsze od rozumu…” Następnie głos oddano p. dyrektor Marzannie Szacherskiej, która powitała zgromadzonych gości: Burmistrza Miasta Płońska, Starostę Powiatu Płońskiego, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Płońsku i reprezentantów Jednostki Wojskowej z Kazunia, a także ks. dziekana Zbigniewa Sajewskiego. Dyrekcja powitała rodziców, których reprezentowały panie: przewodnicząca Rady Rodziców – Agata Żulewska i Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego- Iwona Rembiewska, a przede wszystkim tych, do których należał ten magiczny wieczór- maturzystów. Pani dyrektor zwróciła się do uczniów klas maturalnych słowami Demokryta: ,, Darem młodości jest piękno i siła”, życząc wszystkim wspaniałej zabawy do białego rana, a potem w maju połamania piór.

BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH [NOWY]

TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W dniu 26 lutego 2017 r. o godz. 12 odbył się " Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych", w którym wzięła udział młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i dyrekcji szkoły. Organizatorem biegu było Starostwo Powiatowe w Płońsku. Zespół Szkół nr 1 był współorganizatorem biegu.

zobacz zdjęcia...

15 litrów krwi dla Zuzi !!!

W środę 8 lutego, na terenie naszej szkoły zorganizowana została akcja oddawania krwi dla 6-letniej Zuzi Piekarskiej,  która cierpi na białaczkę. Mała Zuzia trafiła do Szpitala w listopadzie ubiegłego roku z wysoką gorączką, wkrótce okazało się, że to białaczka. Dziewczynce przetoczono krew, ale to nie pomogło. Zuzia dziś jest po chemioterapii, ale i ten zabieg organizm odrzucił. Potrzebna jest olbrzymia ilość krwi każdej grupy.

Walentynki na MAxxxa w ZS nr 1!

W poniedziałek 30.01.2017 r. naszą szkołę odwiedził  zaprzyjaźniony reporter radia RMF Maxxx Ciechanów, pan Kamil Puternicki, który przybył do nas z walentynkową misją. Reporter zaprosił uczniów do podzielenia się ze słuchaczami radia walentynkowymi życzeniami dla drugiej połówki, pozdrowieniami dla ulubionych profesorów, a także zachęcił do wyznania skrywanych uczuć dla tajemniczych sympatii.

PŁOŃSK ZIELONYM MIASTEM

Chcesz mieć wpływ na poprawę

powietrza w PŁOŃSKU?

Złóż swój podpis pod