Nie masz jeszcze konta?

Witamy !

Witaj na stronie www Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica

Dzisiaj jest niedziela 4 Grudnia 2016.
Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Nivo Slider

ul. Sienkiewicza 8
09-100 Płońsk
tel./fax (23) 662-29-87
e-mail: poczta@zs1plonsk.pl
Godziny pracy Dyrektora szkoły

Panorama szkoły
Zobacz film

"Tydzień profilaktyki" w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku [NOWY]

Ostatni tydzień listopada, za sprawą grupy PaTPORT- owej z płońskiej "Jedynki", stał się "Tygodniem Profilaktyki". Członkowie grupy, wraz z opiekunami (p. Moniką Gołębiowską – Łaska, p. Honoratą Baniak, p. Agnieszką Witólską, p. Joanną Kierszak, p. Jarosławem Płuciennikiem), zaprezentowali wystawę plastyczną uczniów, poświęconą tematyce profilaktycznej. Prace, przedstawiające negatywne skutki zażywania substancji psychoaktywnych i plakaty zachęcające młodzież do wartościowego spędzania wolnego czasu, wypełniły szkolne korytarze. Każdy dzień dedykowany był innym "współczesnym zagrożeniom".

Wywiad ze stypendystkami ZS nr 1 w Płońsku [NOWY]

17 listopada 2016r. w oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016. Stypendium może zdobyć tylko jeden uczeń z danej szkoły, który w roku poprzedzającym jego przyznanie musi mieć wysoką średnią ocen na świadectwie - co najmniej 4,75 oraz ocenę wzorową lub bardzo dobrą z zachowania. ZS nr 1 podczas uroczystości w Opinogórze reprezentowały dwie uczennice: Patrycja Kwasiborska z klasy II LW oraz Kinga Robakiewicz z klasy IV TŻ/F. Ciekawa zainteresowań i pasji, poprosiłam uczennice o rozmowę.

TYDZIEŃ KUNDELKA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PŁOŃSKU [NOWY]

W dniach 07-14.11.2016 r. Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie.

Zarówno uczniowie klas pierwszych jak starsza młodzież z klas maturalnych zaangażowali się w akcję na rzecz bezdomnych zwierzaków. Zebrano pokaźne ilości karmy dla psów(240 kg), koce, suchą i mokrą karmę w puszkach i folii oraz spożywcze artykuły zbożowe do zagęszczenia typu: makarony i kasza. Przyniesione rzeczy zostały posegregowane, zapakowane i przewiezione do schroniska. Wszystkie klasy, które włączyły się do akcji, otrzymały dyplomy z podziękowaniami za okazane serce wobec bezdomnych zwierząt. Dodatkowo została wyróżniona klasa maturalna - 4 TMR/TMT, która zebrała największą ilość produktów dla zwierząt. Przedstawiciele klasy wybrali się z opiekunami do schroniska, aby towarzyszyć nam w przekazaniu zebranych rzeczy i pokarmu.

PROGRAM EDUKACYJNO-EKOLOGICZNY ,,WEŹ ODDECH” [NOWY]

W dniu 23 listopada 2016 r., w Zespole Szkól nr 1 w Płońsku, odbyło się spotkanie informacyjne, dotyczące programu edukacyjno – ekologicznego WEŹ ODDECH. Uczniowie z klasy ITŻ zaprezentowali swoje badania i poinformowali słuchaczy, co kryje w sobie powietrze, którym na co dzień oddychamy.

STYPENDIA PREMIERA