Witamy !

Dzisiaj jest sobota 15 Grudnia 2018.
Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Kiermasz ozdób świątecznych [NOWY]

W dniu 13 grudnia od 9.35 do 14.05  na dolnym holu w szkole odbędzie się

kiermasz ozdób świątecznych związanych

ze świętami Bożego Narodzenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

do zakupu oryginalnych bombek i choinek

wykonanych przez uczennice z IITF pod opieką pani Lucyny Pareckiej Łaszczyk.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka [NOWY]

10 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas długiej przerwy uczniowie przedstawili prezentację na temat praw człowieka oraz przypadków ich łamania na całym świecie.

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku wyróżniony w finale XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych. [NOWY]

W terminie 01.12.2018r.  do 08.12.2018r.  trzech uczniów ZS nr 1 im S. Staszica w Płońsku Radosław Białoskórski kl. II TR, Filip Czaicki kl. III TŻ i Jakub Wiśniewski kl. I TŻ przebywało w Moskwie w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina i brało udział w finale XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

Świąteczna paczka dla dzieci z polskich szkół na Łotwie i Litwie.

Z inicjatywy Zarządu Powiatu Płońskiego oraz przedstawicieli szkoły podstawowej w Radzikowie zachęcamy i prosimy wychowawców, nauczycieli oraz młodzież naszej szkoły do włączenia się w akcję świąteczną wykonania paczek dla dzieci z polskich szkół na Łotwie i Litwie. Organizatorem akcji jest już po raz drugi Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Radzikowie. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w organizacji i przygotowaniu paczek, które powędrują do polskich dzieci w szkołach na Litwie i Łotwie.
W pokoju nauczycielskim zostanie wywieszona kartka, na której wychowawcy będą mogli zgłosić klasę do udziału  w zbiórce.
Co możemy włożyć do paczki:
- słodycze,
- kartki świąteczne,
- materiały plastyczne (filce, brokaty, krepa, patyczki kreatywne, itd, itp) U nich materiały do robienia kreatywnych rzeczy są stosunkowo drogie i przy ich funduszach, niestety, nierealne do zdobycia.
- gry edukacyjne (dzieci często z językiem polskim stykają się tylko w szkole, a w domach język, niestety, zanika. Gdyby dostali na gwiazdkę grę do domu, mogliby sami bawiąc się uczyć, utrwalać i zachęcać do tego rodziców).
- książki dla dzieci
- symbole polskości
Z akcją ruszamy od dziś gdyż mamy ograniczony czas.

Uwaga!!! Dary przyjmujemy do dnia 12.12.2018 r.
Paczki składamy do pokoju pedagoga już od jutra.
Dołączmy do akcji już dziś!

#RazemNaŚwięta

Z pozdrowieniami,
Zespół wolontariacki w ZS nr 1

TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1

29 listopada br. po raz czwarty zorganizowano „Turniej Klas Policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku”. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas o profilu policyjnym reprezentujących: Liceum Ogólnokształcące Akademickiego Centrum Kształcenia przy PWSZ w Mławie, Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą, 1 Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie oraz dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku – gospodarza Turnieju.