Nie masz jeszcze konta?

Witamy !

Witaj na stronie www Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica

Dzisiaj jest sobota 24 Lutego 2018.
Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Nivo Slider

ul. Sienkiewicza 8
09-100 Płońsk
tel./fax (23) 662-29-87
e-mail: poczta@zs1plonsk.pl
Godziny pracy Dyrektora szkoły

Panorama szkoły
Zobacz film

,,Pączek dla Afryki”

Zamiast samemu zajadać się pączkami czy słodyczami w ostatnie dni karnawału, grupa dziewcząt z klasy IV TŻ ( Magdalena Łepkowska, Katarzyna Szostak, Julita Sobolewska, Klaudia Wolska i Paulina Stefanowska) zorganizowała charytatywną akcję „Pączek dla Afryki”.

Upieczone przez siebie wykwintne ciasta, faworki i babeczki były w dniu 12 lutego sprzedawane na terenie szkoły, a dochód ze sprzedaży został przekazany na akcję ,,Pączek dla Afryki”. W ten sposób każdy z nas mógł pomóc głodnym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.

Magia lat 20. w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

W poniedziałkowy wieczór mieszkańcy Płońska i okolic mieli okazję przenieść się do czasów przedwojennych i poczuć magię lat 20. Wszystko za sprawą występu aktorki Teatru Polskiego - p. Ewy Makomaskiej oraz kompozytora – Zbigniewa Rymarza, którzy zostali zaproszeni do Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku przez p. K. Zalewską – nauczyciela języka niemieckiego i podstaw przedsiębiorczości.

Rocznica zbrodni na Piaskach

18 STYCZNIA, jak co roku, delegacje z płońskich szkół, przedstawiciele parlamentu i samorządu, kombatanci oraz mieszkańcy oddali hołd ofiarom brutalnie zamordowanym przez Niemców w 1945r.

Uroczystości na Piaskach, miejscu kaźni zgotowanej przez niemieckich oprawców, przypominają o tych tragicznych wydarzeniach. ,,Niemcy zabijali ich z zimną krwią, strzałami w tył głowy. Spadali prosto do dołu, nie wszyscy ginęli od razu...”- mówiła p. Mirosława Krysiak, kierownik Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska.

STUDNIÓWKA 2018

Tegoroczny bal studniówkowy uczniów klas maturalnych ZS nr1 odbył się 06.01.2018r. w dworku ,,Marzenie’’.  Tradycyjnie uczestniczyli w nim również: dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy, reprezentanci władz samorządowych i instytucji współpracujących ze szkołą.

Część oficjalną balu otworzyła Pani Dyrektor – Marzanna Szacherska, życząc młodzieży udanej zabawy oraz sukcesów podczas egzaminów maturalnych, z którymi uczniowie zmierzą się za symboliczne 100 dni. Równie ciepłe życzenia złożyli zaproszeni goście: przedstawiciele miasta i powiatu, wśród nich:  Pan Andrzej Stolpa – starosta Powiatu Płońskiego, Pan Andrzej Pietrasik – burmistrz Miasta Płońska, a także ks. kan. Zbigniew Sajewski – proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Płońsku oraz Pan Aleksander Jarosławski- wójt gminy Płońsk.

Orszak Trzech Króli

6 stycznia uczniowie ZS nr 1 z katechetami oraz p.Agnieszką Skręciak wzięli czynny udział w organizacji Orszaku Trzech Króli. Niosąc transparent, reprezentowali i promowali nasza szkołę. Uczniowie klas: I LW, II TMG, II LP i III TF/Ż włączyli się również w organizację orszaku przez rozdawanie gadżetów (koron, śpiewników, baloników, gazet) uczestnikom marszu.