Nie masz jeszcze konta?

Witamy !

Witaj na stronie www Zespolu Szkol nr 1 im. Stanislawa Staszica

Dzisiaj jest sroda 26 Kwietnia 2017.
Imieniny obchodza: Maria, Marcelina, Marzena

Nivo Slider

Zespół Szkół nr 1 Płońsk

Artykuły » Aktualności

Artykuły: Aktualności

II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW. [NOWY]

W dniu 19.04.2017r. na boisku „Orlik” w Płońsku rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu chłopców w piłce nożnej 10 osobowej.  W turnieju wystąpiły  drużyny: ZS Nr 1 Płońsk, ZS Raciąż, ZSO Płońsk oraz STO  Raciąż. Reprezentacja naszej Szkoły zajęła  II miejsce i awansowała do Finału Mistrzostw Rejonu Ciechanów, które odbędą się dnia 24.04. 2017 r w Płońsku.

HARMONOGRAM REKRUTACJI [NOWY]

HARMONOGRAM REKRUTACJI - strona naboru: https://nabor.progman.pl/plonsk

od 8 maja 2017 roku od godz. 10.00 do 19 maja 2017 roku do godz. 15.00 - składanie wniosków o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym - to formalne potwierdzenie Twojego wyboru. (ww. dokumenty przynosisz do szkoły pierwszego  wyboru – szkoły z pierwszego miejsca na liście preferencji).

od 16 czerwca 2017 roku od godz. 10.00 do 19 czerwca 2017 roku do godz. 16.00. – możesz dokonać zmiany listy preferencji: jeżeli zdecydowałeś się na zmiany na liście preferencji, musisz zgłosić się do szkoły pierwszego wyboru i odebrać dokumenty, które tam złożyłeś (potwierdzasz odbiór dokumentów na podaniu i pozostawiasz je w szkole), następnie wypełniasz podanie ponownie, podając nową listę preferencji i dostarczasz wraz z kompletem pozostałych dokumentów do nowej szkoły pierwszego wyboru; w tych dniach możesz również złożyć podanie do szkoły, jeśli w pierwszym terminie z uzasadnionych powodów losowych tego nie uczyniłeś.

od 23 czerwca 2017 roku od godz. 12.00 do 28 czerwca 2017 roku do godz. 16.00. - dostarczenie kopii świadectwa i zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego do szkoły pierwszego wyboru – wraz ze świadectwem otrzymasz potwierdzone za zgodność z oryginałem kopie świadectwa i zaświadczenia OKE o wynikach egzaminu; do szkoły pierwszego wyboru zanieś tylko jedną kopię świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu.

Jeżeli na świadectwie ukończenia gimnazjum masz wpisane dodatkowe osiągnięcia, które mają wpływ na wynik rekrutacji przynieś po jednej kopii zaświadczeń i dyplomów konkursów.

Jeżeli jesteś laureatem olimpiady lub konkursu, który gwarantuje Ci automatyczne przyjęcie do szkoły, koniecznie przynieś odpowiednie zaświadczenie.

5 lipca 2017 roku do godz. 16.00 – podanie do wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych zawierające imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata, a także najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.

Na podstawie Twojej listy preferencji oraz liczby punktów system dokona przydziału. Informację o tym, do której klasy się dostałeś, znajdziesz w Internecie oraz w Twojej szkole pierwszego wyboru.

Gdy dostałeś się do jednej z wybranych przez siebie szkół, koniecznie jak najszybciej zanieś właśnie do niej oryginał świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu. W ten sposób potwierdzisz swoją wolę podjęcia nauki w tej szkole.

od 6 lipca 2017 roku od godz. 10.00 do 7 lipca 2017 roku do godz. 16.00 - wydanie przez  szkoły prowadzące kształcenie zawodowe skierowania na badanie lekarskie kandydatowi z listy kandydatów zakwalifikowanych, który dokonał wyboru kształcenia w danym zawodzie w jednej szkole, w przypadku złożenia przez kandydata oświadczenia o wyborze tej szkoły;

od 6 lipca 2017 roku od godz. 10.00 do 14 lipca 2017 roku do godz. 12.00 - potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginałów dokumentów oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe

Nieprzedłożenie w terminie oryginałów jest jednoznaczne z rezygnacją z nauki w szkole.

Ogłoszenie listy przyjętych do szkoły – 14 lipca 2017 roku do godz. 16.00.

Po wywiązaniu się ze zobowiązań wobec Twojej nowej szkoły, możesz poczuć się uczniem szkoły ponadgimnazjalnej.

Nabór uzupełniający ..... czytaj więcej

Sukces uczniów Technikum Mechatronicznego z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku na konkursach w Płocku i Ciechanowie.

W dniach 23-24 marca 2017 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w finale X Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego w Płocku, na którym jako drużyna zajęliśmy 10 miejsce w kraju.

W dniu 10 kwietnia 2017 r.  uczniowie klasy III technikum mechatronicznego: Cezary Gut, Stanisław Niedźwiecki i Tomasz Załoga wzięli udział i zajęli II miejsce w Konkursie Wiedzy i Umiejętności Technicznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu był Zakład Mechaniki i Budowy Maszyn Wydziału Inżynierii i Ekonomii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.

Sukces uczniów kl. 3 LP na Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku zajęli II miejsce w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Legionowie. 15 marca 2017 r. do rywalizacji stanęło ponad 70 drużyn z całej Polski. ZS nr 1 w Płońsku reprezentowali uczniowie w składzie: Magdalena Cywińska, Natalia Pajewska, Krzysztof Najechalski i Dominik Karwowski. Wszyscy zawodnicy to uczniowie klasy III liceum o profilu policyjnym.

DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1

8 kwietnia 2017 r. w ZS nr 1 miały miejsce obchody Dnia Otwartego. Wchodzących gimnazjalistów witali nauczyciele i uczniowie, którzy przy dźwiękach przyjemnej muzyki zapraszali na spotkanie do auli.Każdy gimnazjalista otrzymał kolorową krzyżówkę, którą należało rozwiązać, by po zakończeniu zwiedzania otrzymywać atrakcyjne nagrody w postaci słodkich upominków, breloczków, zawieszek do kluczy, długopisów.