Witaj na stronie Zespołu Szkół nr w Płońsku

Dzisiaj jest niedziela 26 Września 2021.
Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

XVI Diecezjalna Parafiada Dzieci i młodzieży [NOWY]

Obrazy artykułów: parafiada2021Grupa piętnastu uczniów naszej szkoły w piątek 24 września wzięła udział w corocznej parafiadzie diecezjalnej w Płońsku. Początek spotkania miał miejsce w Kościele pod wezwaniem Św. M.M Kolbe na Mszy Świętej.

Ksiądz głoszący homilię przytoczył świadectwa sportowców, którzy wskazywali ogromną rolę wiary w ich osiągnięciach sportowych i życiu. Na stadionie Dzieci i młodzież rywalizowała w dyscyplinach biegowych, piłce nożnej i piłce siatkowej.

Wśród zwycięzców byli nasi uczniowie: Marta Zdunowska wygrała bieg na 100m.,Dominika Jaroszewic bieg na 400m. a Mateusz Pyrzyński wygrał w dwu konkurencjach tj. biegi na 100 i 400 metrów.

Opiekę nad uczniami podczas parafiady sprawowali Ks, Paweł Kowalski, Piotr Żochowski i Mieczysław Szadkowski.

M. Szadkowski

Prawo w służbie wojskowej - spotkanie z przedstawicielem WKU [NOWY]

W dniu 22. 09. 2021 odbyło się spotkanie szkoleniowe z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień, z mjr Sławomirem Biragą. Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas mundurowych z uregulowaniami prawnymi służby wojskowej - zawodowej i terytorialnej.

Klasa mundurowa na wycieczce historycznej [NOWY]

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy II LW wraz z wychowawcą: p. Anną Markowską oraz opiekunami: p. Marią Bożykowską i p. Adrianną Osmycką, wyjechali na wycieczkę historyczną, śladami pomordowanych w czasie II wojny światowej.
Pierwszym punktem wycieczki były: Palmiry, miejsce pamięci narodowej upamiętniające ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemców w czasie wojny na terenie Puszczy Kampinoskiej. Tam uczniowie wysłuchali wykładu o tematyce historycznej, wzięli udział w lekcji muzealnej dotyczącej kampanii wrześniowej, po czym przeszli do sali na film dokumentalny. Podczas emisji wielokrotnie podkreślano okrucieństwo i bestialstwo Niemców...

Mistrzowskie lekcje WF [NOWY]

Ruszyły zapisy na stacjonarne wydarzenie 9 października 2021 o godz. 9.00 - 15.00 w POZNANIU.

Organizatorzy zapraszają na jedyne tak kompleksowe wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o wuefistach – praktyczne zgrupowanie nauczycieli realizowane w 100% na sali gimnastycznej i w plenerze!

Certyfikowane warsztaty z prowadzenia atrakcyjnych i kreatywnych lekcji wf w NOWATORSKIEJ FORMULE SPOTKANIA:

W ciągu 5 h warsztatów realizowanych w blokach tematycznych równolegle przez kilku ekspertów poznasz i przećwiczysz aktywności wspomagające nowoczesne lekcje wf

pomiędzy warsztatami jak już będzie luźniej, doładujesz się szybką merytoryczną pigułką wiedzy związaną z poszerzaniem aktualnego warsztatu pracy.

Zapisy na stronie: https://mistrzowskielekcjewf.pl/

Jak uczyć żeby nauczyć – dobre metody nauczania języka angielskiego – intensywne szkolenia. [NOWY]

Projekt dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa.Dniu 20 września 2021 odbył się pierwszy dzień szkolenia w ramach Projektu realizowanego na podstawie umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Powiatem Płońskim a Tækniskólann, Skólavörðuholt, Reykjavík, Iceland
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości przez koordynatorów projektu panią Annę Wichowska – Szcześniewska z Zespołu Szkół w Raciążu i pana Zbigniewa Maraszka z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Płońsku.