Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Witamy !


Dzisiaj jest środa 21 Marca 2018.
Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Artykuły: Bieżące wydarzenia

XXIV Targi Techniki Rolniczej AGROTECH- Kielce 2018 [NOWY]

Wycieczka na XXIV Targi Techniki Rolniczej AGROTECH- Kielce 2018

 

W dniu 16 marca 2018 r. uczniowie klas I TRM, II TR o profilu ...


czytaj więcej


Staszic na miarę czasów

W dniach od 19-23 marca 2018r. w Zespole Szkól nr 1 w Płońsku odbędzie się tydzień nauki pod hasłem: „Staszic na miarę czasów”. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie nauki wśród młodzieży i pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej dalszej drogi kształcenia.

 


 

Do współpracy zaproszono:

- UWM w Olsztynie wydziały: Wydział Nauk Technicznych, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa,

- PWSZ Ciechanów,

- PWSZ Płock, UTH – oddział zamiejscowy w Płońsku,

- Politechnikę Warszawską z Filią w Płocku,

- SGGW w Warszawie.

 

Wśród wykładów i zajęć warsztatowych znajdą się: pokazy chemiczne, warsztaty kryminalistyczne, a także wykłady autorskie, np.: Bezpieczeństwo eksploatacji maszyn, konstrukcje maszyn z wykorzystaniem grafiki komputerowej, automatyka i robotyka. Zajęcia przewidziane są dla każdej klasy liceum i technikum oraz dla dwóch klas szkoły branżowej.

 

Różnorodność zaproponowanych wykładów i zajęć z pewnością spowoduje, że każdy z uczniów, nie tylko ze szkoły ponadgimnazjalnej, będzie mógł znaleźć interesujący go temat.

 

Zapraszamy!


„Staszic na miarę czasów”- tydzień nauki w ZS 1

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku

 

Serdecznie zaprasza

 

na inaugurację cyklu zajęć uczniów szkoły z przedstawicielami uczelni wyższych-

 

„Staszic na miarę czasów”- tydzień nauki w ZS 1

 

Inauguracja odbędzie się 19 marca 2018  r. o godz. 9.45 w Auli A  budynku ZS nr 1.

 

Harmonogram wykładów w załączeniu - kliknij aby zobaczyć.


DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska szkolnego, głównie uczniów stających przed koniecznością dokonania wyboru kolejnej ścieżki kształcenia, w przyszłości wykonywanego zawodu,  Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku przedstawia ofertę realizacji działań z zakresu przygotowania uczniów do wyboru drogi zawodowej i roli pracownika.               

Ponieważ wśród priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok 2017/18 znalazło się wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek, proponujemy  udział uczniów klas III gimnazjum w FESTIWALU  ZAWODÓW, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 14 kwietnia o godzinie 10.00. Taką formę przyjęliśmy dla tegorocznego Dnia Otwartego Szkoły...czytaj więcej


Uczniowie ZS nr 1 podczas warsztatów kulinarnych w Hotelu Narvil

W dniu 6 marca 2018r. uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZS nr 1 w Płońsku wraz z nauczycielami zawodu wzięli udział  w ” Dniu dualnego kształcenia w dziale gastronomii  Hotelu Narvil w Serocku”.

Po szkoleniu z zasad BHP i HACCP, obowiązujących w zakładzie, uczestnicy zostali zapoznani z układem funkcjonalnym działu oraz z wyposażeniem i organizacją pracy. Następnie, pod czujnym okiem kucharzy, na czele z szefem kuchni p. Adamem Kotomskim, cukierników oraz nauczycieli, przystąpili do poznawania tajników pracy na właściwych stanowiskach. Wspólnie z profesjonalistami uczestnicy warsztatów uczyli się dokonywać  obróbki wstępnej nawet mało znanych surowców, przygotowywali wyborne dania, potrawy a przede wszystkim poznawali klimat gastronomii hotelowej.

Wygenerowano w sekund: 0.03
3,051,477 unikalne wizyty