Nie masz jeszcze konta?

Witamy !

Dzisiaj jest wtorek 24 Kwietnia 2018.
Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Pierwsze i drugie miejsce na Eliminacjach Okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych [NOWY]

Dwóch tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki z klasy IV TR, odniosło sukces w Eliminacjach Okręgowych XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Zmagania olimpijczyków na szczeblu okręgowym poprzedził udział w olimpiadzie na szczeblu szkolnym. Eliminacje szkolne odbyły się w październiku 2017 r., w wyniku których wyłoniono uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Byli to: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki z kl. IVTR oraz Mateusz Szymański z kl. IIITR. Łukasz Wierzbicki wziął udział w tejże olimpiadzie po raz drugi. W ubiegłym roku szkolnym dotarł do eliminacji centralnych, zajmując 27. miejsce i uzyskał tytuł finalisty.

FESTIWAL ZAWODÓW w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku [NOWY]

14 kwietnia o godzinie 10.00 w ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku rozpoczął się zapowiadany w mediach ,,Festiwal zawodów” związany z promocją kształcenia zawodowego i doradztwa zawodowego oraz kierunków kształcenia oferowanych przez szkołę.

Dyrekcja powitała młodzież i ich opiekunów, prezentując ofertę edukacji szkoły. Potencjalni kandydaci mogli dokładnie zapoznać się ze specyfiką klas i zawodów, w których kształci Zespół Szkół nr 1. W tym roku prezentowały się zawody, które przybliżyli przedstawiciele technikum i liceum, nauczyciele, a także reprezentanci firm, którzy współpracują z danym kierunkiem kształcenia Branżowej Szkoły I Stopnia.

Uroczystość upamiętniająca przedwojennych stróżów prawa, zamordowanych wiosną 1940 r. przez sowieckie NKWD.

W dniu 11 kwietnia 2018 r. na dziedzińcu Komendy Głównej Policji przy Obelisku „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska” odbyła się uroczystość upamiętniająca przedwojennych stróżów prawa, zamordowanych wiosną 1940 r. przez sowieckie NKWD.

W uroczystości zorganizowanej przez Gabinet Komendanta Głównego Policji wzięło udział wielu znamienitych gości na czele z sekretarzem stanu w MSWiA Jarosławem Zielińskim. Honory gospodarza pełnił Komendant Główny Policji  nadinsp. Jarosław Szymczyk. W uroczystości tej wzięli udział również przedstawiciel naszej szkoły, uczniowie klasy II LP: Dawid Machowski, Hubert Bihuniak, Krystian Dębski wraz z opiekunem podinsp. Grzegorzem Osińskim, nauczycielem przedmiotów policyjnych, (zdjęcia dzięki uprzejmości pana Pawła Ostaszewskiego- Miesięcznik "Policja 997")

zobacz zdjęcia ...

Uroczystości Katyńskie

10 kwietnia młodzież ZS nr 1 wspólnie z opiekunami wzięła udział w uroczystości obchodów 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 8. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Michała Archanioła, następnie wszyscy uczestnicy przemaszerowali ulicą Płocką i 1 Maja do parku przy ul. Kolejowej, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Głos zabrali: Wiceburmistrz - Teresa Kozera oraz Starosta Powiatu Płońskiego - Andrzej Stolpa, a także w imieniu p. M. Wąsika, posła RP- p. Marcin Kośmider.

Staszic na miarę czasów

Tuż przed świętami wielkanocnymi, dniach od 19-23 marca 2018r. w Zespole Szkól nr 1 w Płońsku odbył się Tydzień Nauki pod hasłem: „Staszic na miarę czasów”.

Przedsięwzięcie miało na celu promowanie nauki wśród młodzieży i pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej dalszej drogi kształcenia. Do współpracy zaproszono: dwa wydziały Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie: Wydział Nauk Technicznych oraz Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, PWSZ w Ciechanowie, Politechnikę Warszawską z Filią Płocku, Uczelnię Techniczno- Handlową w Warszawie z Filią w Płońsku oraz SGGW w Warszawie.