Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Witaj na stronie Zespołu Szkół nr w Płońsku


Dzisiaj jest sobota 27 Listopada 2021.
Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

Zaduszki 2021

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Szkolenie dla naszych uczniów w 2 Pułku Saperów w Kazuniu [NOWY]

W dniu 24 listopada, uczniowie klasy 2 i 3 o profilu wojskowym uczestniczyli w zajęciach szkoleniowych , które odbyły się na obiektach 2 Pułku Saperów w Kazuniu oraz na pobliskim poligonie wojskowym.  Podczas szkolenia uczniowie szkolili się w zakresie udzielania pierwszej pomocy, budowy i obsługiwania karabinka Beryl, terenoznawstwa, posługiwania się radiostacją w terenie,  rzutu granatem z różnych pozycji.  Zajęcia zostały zorganizowane i przeprowadzone przez ppłk Mariusza Łuszczyńskiego. Po zakończeniu ćwiczeń, na uczniów czekała ciepła herbata oraz pieczona na grillu kiełbasa.

 

Zdjęcia w Galerii

 Powiatowy konkurs ekologiczny - "EKO BOMBKA" [NOWY]

Starostwo Powiatowe w Płońsku zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu Powiatu Płońskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „EKO BOMBKA”.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu płońskiego do udziału w powiatowym konkursie plastycznym "Eko Bombka". Na prace czekamy do 3 grudnia 2021r.

 

 

 

 

Więcej szczegółow na stronie konkursu


103. rocznica Odzyskania Niepodległości

 11 listopada, z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawiciele ZS nr 1 - młodzież z klasy 3 LMp wraz z opiekunami, wzięli udział w uroczystościach z tej okazji.

 

Po mszy świętej w kościele św. Michała Archanioła przemaszerowali pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych złożyli tradycyjne wiązanki kwiatów. Uczciliśmy w ten sposób pamięć 11 listopada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia w GALERII


Szkoła do Hymnu

 

W przeddzień Święta Niepodległości o godzinie 11,11 cała społeczność szkolna Zespołu Szkół Nr 1 wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". Ze względu na pandemię jedynie reprezentanci klas odśpiewali hymn na głównym holu szkoły, natomiast pozostali uczniowie uczcili ten wyjątkowy moment w salach wspólnie ze swoimi nauczycielami.
Temu wydarzeniu towarzyszyła niezwykle podniosła atmosfera i refleksja nad trudną drogą do wolności. Dzisiejszą uroczystość dopełniła wystawa pt. ”Bohaterowie Niepodległej” przygotowana przez uczestników drugiego i trzeciego turnusu w zawodzie fryzjer pod opieką p. L. Pareckiej-Łaszczyk.
Należy pamiętać o święcie, które przypomina moment odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

 Zdjęcia W GALERII

 


Szkoła Pamięta 2021

Szkoła Pamięta 2021

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się po raz trzeci w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wychowawcami:

  • odwiedzali lokalne miejsca pamięci i poznawali związaną z nimi historii;
  • porządkowali bezimienne i opuszczone groby na naszym Cmentarzu Parafialnym
  • uporządkowali i zapalili znicze na grobach zamarłych nauczycieli naszej szkoły m. in. nauczyciela historii -  dr hab. Śp. Józefa Barańskiego, wieloletniego dyrektora naszej szkoły – śp. Franciszka Kruszewskiego. 
  • przygotowali pracę plastyczną pt: ”Światełko Pamięci”
  • zorganizowali wycieczkę patriotyczną, podczas której klasy mundurowe wzięły udział w spacerze po Powązkach i lekcji historyczno-literackiej ; młodzież chodziła śladami bohaterów II wojny światowej i żołnierzy wyklętych; uczniowie poznali historie polskich bohaterów i zapalili znicze na grobach, m.in.: Alka, Rudego i Zośki, Wesołego, Orszy, a także na grobie poety K. K. Baczyńskiego;
  • wzięli udział w Marszu Milczenia upamiętniającym likwidację płońskiego getta w 1942 roku

Uczniowie i nauczyciele na różne sposoby starali się upamiętniać lokalnych bohaterów, lepiej poznać historię naszego regionu oraz uczcić ważne rocznice historyczne. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie czytaj więcej...

Wygenerowano w sekund: 0.05
11,465,819 unikalne wizyty