Artykuły: Przedmioty zawodowe

Wycieczka do Kielc

15 marca uczniowie klas III TR, I TR i I r wyjechali na trzydniową wycieczkę, której głównym celem był udział w XXIV Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH.  Największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi nowoczesnych maszyn organizowane w halach wystawienniczych były pełne nowości, wiedzy i atrakcji. Sobota rozpoczęła się wizytą w Kieleckim Parku Technologicznym, gdzie młodzież uczestniczyła w interaktywnej wystawie w energetycznym centrum nauki, przeprowadzając doświadczenia z dziedziny fizyki. Następnie odwiedzono rezerwat przyrody Kadzielnia, wzgórze zbudowane z wapieni, w którym znajduje się Skałka Geologów oraz Jezioro Szmaragdowe.

StartUp Europek Week 2018 Płock

W dniu 7 marca uczniowie II klasy technikum graficznego wzięli udział w wydarzeniu  StartUp Europek Week 2018 Płock. Wydarzenie było poświecone promowaniu środowiska Start UP i NGO na skalę ogólnoeuropejską.

Uczestnicy mogli zasięgnąć informacji o możliwościach finansowania z Funduszy Europejskich dostępne dla StartUp’ów i MŚP w 2018 oraz o  platformach startowych dla nowych pomysłów z programu operacyjnego Polska Wschodnia oraz z programu Start In Poland.

Uczniowie ZS nr 1 podczas warsztatów kulinarnych w Hotelu Narvil

W dniu 6 marca 2018r. uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZS nr 1 w Płońsku wraz z nauczycielami zawodu wzięli udział  w ,,Dniu dualnego kształcenia w dziale gastronomii  Hotelu Narvil w Serocku”.

Wycieczka na Międzynarodowe Targi WARSAW MOTORCYKLE SHOW

02.03.2018r. uczniowie klas: I TM, II TMT, II TS i I s uczestniczyli w wycieczce, dzięki której znaleźli się wśród tysięcy miłośników motoryzacji zwiedzających hale wystawowe w Nadarzynie, gdzie odbywały się Międzynarodowe Targi WARSAW MOTORCYCLE SHOW.

Organizatorzy tegoż przedsięwzięcia zadbali, by podczas imprezy zaprezentowane zostały zarówno szybkie, nowoczesne motocykle czy pojazdy elektryczne najlepszych światowych marek, jak i eksponaty o wartości historycznej pochodzące z pierwszej połowy XX wieku.

Warsztaty z zakresu automatyki i robotyki na Politechnice w Płocku

W dniu 29.11.2017 r. uczniowie klasy II TMT  i  III TMT pod opieką p. P. Bronowskiego, p. A. Kraszewskiego, p. A. Skibińskiego uczestniczyli w warsztatach pt. „ Podstawy  konstruowania robotów” na Politechnice Warszawskiej  Fila w Płocku.

Pięciogodzinne zajęcia  z zakresu automatyki i robotyki,  były prowadzone  przez pracowników naukowych i studentów Politechniki. Podczas warsztatów uczniowie wykonywali zadania dotyczące  tworzenia programów przykładowych układów sterowania. Ponadto  obsługiwali roboty  samojezdne oraz optyczne czujniki ruchu.  Zapoznali się  nowoczesnymi  technikami  z zakresu: programowania sterowników PLC, konstruowania maszyn  i akcesoriów robotycznych.