Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

Konkurs ,,Świadkowie Niepodległej”

W dniu 17 listopada 2018r. został rozstrzygnięty Konkurs Literacki organizowany przez Wydział Katechetyczny w Płocku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Honorowy patronat nad konkursem objął J.E. Biskup Płocki Piotr Libera. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw i inicjatyw patriotycznych w rodzinie i społeczeństwie, kształtowanie postaw społecznych, moralnych i kulturowych wśród młodzieży oraz umiejętność wykorzystania dostępnej literatury dotyczącej bogactwa nauczania Kościoła Katolickiego zgodnie z tematyką konkursu.

Uczniowie ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku finalistami XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego.

1 grudnia 2018 roku trzech uczniów ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku: Radosław Białoskórski kl. II TR, Jakub Wiśniewski kl. ITŻ i Filip Czaicki kl. III TŻ wyjedzie do Moskwy na finał XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

W terminie od 1 do 8 grudnia uczniowie będą brać udział w finałowych zadaniach Olimpiady w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina. Czeka również na nich bogaty program kulturalny.

Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych II miejsce dla Alicji Krajewskiej

8 listopada 2018r. w Czerwińsku nad Wisłą odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych pt.: "Żeby Polska była Polską". Naszą szkołę reprezentowały Alicja Krajewska z piosenką "Walczyk Lilu" (akompaniament: Miłosz Drwęcki-gitara) oraz Aniela Mańkowska z piosenką "Jedna chwila".

Dnia 15.06.2018 roku został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs skierowany Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii” Dnia 15.06.2018 roku został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs skierowany do uczniów klas policyjnych zatytułowany: „Policjanci w służbie historii”. Do konkursu zgłosiło się 113 drużyn z całego kraju, ale tylko 57 dokończyło zadanie zgodnie

z regulaminem. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku znaleźli się na liście laureatów II edycji konkursu. To ogromny sukces szkoły, ale przede wszystkim uczniów: Marty Żółtowskiej, Dominika Parulskiego i Huberta Bihuniaka z klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym, którzy przygotowywali się do zadania pod czujnym okiem Pani Doroty Gut-Pacuszki, nauczyciela języka polskiego.

Laureat i finalista XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W roku szkolnym 2017/2018 dwaj uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku, tegoroczni maturzyści: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki, odnieśli sukces w XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przemek uzyskał tytuł laureata, osiągnięty przez ucznia wynik uplasował go na 8 pozycji. Laureat, oprócz odebranej nagrody rzeczowej, przez najbliższe 9 miesięcy będzie otrzymał stypendium Banku BGŻ. Drugi spośród uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadzie – Łukasz Wierzbicki zakwalifikował się w 3 dziesiątce, uzyskując tytuł finalisty. Uczniowie otrzymali indeksy na wybrane kierunki z zakresu mechanizacji rolnictwa.