Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

29 listopada br. po raz czwarty zorganizowano „Turniej Klas Policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku”. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas o profilu policyjnym reprezentujących: Liceum Ogólnokształcące Akademickiego Centrum Kształcenia przy PWSZ w Mławie, Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą, 1 Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie oraz dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku – gospodarza Turnieju.

Szkolny konkurs ,,Poznaj swoje prawa pracy”

W dniu 17 listopada przeprowadzono szkolny etap Konkursu Państwowej Inspekcji Pracy.  W konkursie wzięło udział 29 uczniów klas I i II technikum. W komisji zasiedli: przewodniczący- p. Sławomir Kucharzak, członkowie: p K. Lewandowski oraz p. Adrian Dalecki, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz szkolny inspektor pracy.

Konkurs ,,Świadkowie Niepodległej”

W dniu 17 listopada 2018r. został rozstrzygnięty Konkurs Literacki organizowany przez Wydział Katechetyczny w Płocku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Honorowy patronat nad konkursem objął J.E. Biskup Płocki Piotr Libera. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw i inicjatyw patriotycznych w rodzinie i społeczeństwie, kształtowanie postaw społecznych, moralnych i kulturowych wśród młodzieży oraz umiejętność wykorzystania dostępnej literatury dotyczącej bogactwa nauczania Kościoła Katolickiego zgodnie z tematyką konkursu.

Uczniowie ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku finalistami XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego.

1 grudnia 2018 roku trzech uczniów ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku: Radosław Białoskórski kl. II TR, Jakub Wiśniewski kl. ITŻ i Filip Czaicki kl. III TŻ wyjedzie do Moskwy na finał XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

W terminie od 1 do 8 grudnia uczniowie będą brać udział w finałowych zadaniach Olimpiady w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina. Czeka również na nich bogaty program kulturalny.

Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych II miejsce dla Alicji Krajewskiej

8 listopada 2018r. w Czerwińsku nad Wisłą odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych pt.: "Żeby Polska była Polską". Naszą szkołę reprezentowały Alicja Krajewska z piosenką "Walczyk Lilu" (akompaniament: Miłosz Drwęcki-gitara) oraz Aniela Mańkowska z piosenką "Jedna chwila".