Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ,,Wyśpiewaj swój talent”.

Dnia 07.06.2018r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: ,,Wyśpiewaj swój talent”. Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, motywowanie do nauki języków obcych, wspieranie najzdolniejszej wokalnie młodzieży, a także umożliwienie prezentacji umiejętności uczniów klas ponadgimnazjalnych z powiatu płońskiego.

Konkurs Pierwszej Pomocy

W piątek 18 maja uczniowie:  Anita Piotrowska i Dominik Parulski z II LP, Piotr Piotrowski z III TR, Piotr Kaniecki z II TS oraz Jakub Boruc z I TFM wzięli udział w konkursie dotyczącym udzielania pierwszej pomocy organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż. Zawody odbyły się w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji. Pierwszą częścią konkursu był test teoretyczny dotyczący zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a w drugiej części uczniowie mieli za zadanie udzielić pomocy w czterech sytuacjach przedstawionych im przez komisję konkursową.

,, O Laur Sarbiewskiego”

11 maja w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku odbył się  IV Powiatowy Konkurs Krasomówczy ,,O Laur Sarbiewskiego”. Organizatorami konkursu było: Starostwo Powiatowe w Płońsku i Zespół Szkół nr 2 w Płońsku. W jury zasiedli: prof. Janusz Rohoziński jako przewodniczący, prof. Elwira Buszewicz, pani wicestarosta Anna Dumińska-Kierska i ks. jezuita Krzysztof Dorosz. Konkurs miał na celu podkreślanie znaczenia kultury słowa i sztuki argumentacji oraz upamiętnianie twórczości Horacego Mazowsza, czyli ks. M.K. Sarbiewskiego, poety barokowego. Uczestniczyła w nim młodzież płońskich szkół. ZS nr 1 reprezentowała uczennica klasy I LW- Alicja Krajewska, która wypowiedziała się na temat relacji między ludźmi, zdobywając drugie wyróżnienie.

Sukces Mechatroników ze Staszica

19 kwietnia 2018 uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku: Cezary Gut, Stanisław Niedźwiecki i Tomasz Załoga  wygrali konkurs „Wiedzy i umiejętności technicznych” organizowany przez Wydział Inżynierii i Ekonomii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Zespół pod opieką  p.Tadeusza Więcława zdobył 123 punkty.

Pierwsze i drugie miejsce na Eliminacjach Okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Dwóch tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki z klasy IV TR, odniosło sukces w Eliminacjach Okręgowych XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Zmagania olimpijczyków na szczeblu okręgowym poprzedził udział w olimpiadzie na szczeblu szkolnym. Eliminacje szkolne odbyły się w październiku 2017 r., w wyniku których wyłoniono uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Byli to: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki z kl. IVTR oraz Mateusz Szymański z kl. IIITR. Łukasz Wierzbicki wziął udział w tejże olimpiadzie po raz drugi. W ubiegłym roku szkolnym dotarł do eliminacji centralnych, zajmując 27. miejsce i uzyskał tytuł finalisty.