Nie masz jeszcze konta?

Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

,,Chrześcijański Horacy z Mazowsza” w wydaniu uczniów ZS nr 1

Na początku maja 2017r. zostanie rozstrzygnięty konkurs literacki na esej o Horacym jest Starostwo pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Do 15 kwietnia 2017r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przesyłali do komisji eseje, które miały być związane z tematem konkursu i miał dotyczyć twórczości Macieja Kazimierza Sarbiewskiego- jak również jego działalności publicznej i roli na dworze króla Władysława IV.

Zespół Szkół nr 1 reprezentowało trzech uczniów: Tomasz Goszczyński i Patryk Radomski z klasy III TR oraz Patryk Chrząszczewski i Joanna Krysiak z klasy I LW.

LICEALISTKA ZE ,,STASZICA” LAUREATKĄ KONKURSU POETYCKIEGO

Na przełomie kwietnia i maja 2017r. został rozstrzygnięty konkurs poetycki ,,Ciechanów- natchnienie i ostoja”. Konkurs był adresowany do osób, które ukończyły 15 lat. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przesłanie jednego zestawu utworów, składającego się z maksymalnie 5 wierszy, z czego 3 musiały dotyczyć Ziemi Ciechanowskiej. Mogły być inspirowane twórcami i artystami związanymi z Ciechanowem, wydarzeniami bądź fragmentami dzieł filmowych umiejscowionych w Ciechanowie.

PODCHODY PATRIOTYCZNE

09 grudnia 2016r. uczennice ZS nr 1 w Płońsku uczestniczyły w Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej zorganizowanym w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku. Celem przedsięwzięcia edukacyjnego było popularyzowanie poezji patriotycznej, a zarazem kształtowanie postawy obywatelskiej wśród młodych ludzi.

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Romantycznej w Opinogórze

01 grudnia 2016 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Romantycznej w Opinogórze. Wzięło w nim udział 49 uczestników. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: Kategoria I – młodzież gimnazjalna – 26 uczestników, Kategoria II – młodzież licealna – 23 uczestników, Kategoria III – dorośli. Celem konkursu było upowszechnianie twórczości Zygmunta Krasińskiego i literatury romantycznej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Z uwagi na Rok Sienkiewiczowski w tym roku dodatkowo uczestnicy przedstawiali fragment prozy Henryka Sienkiewicza.

Pierwsze konkursowe sukcesy uczniów ZS n

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie ZS nr 1 są wyjątkowo zaangażowani w konkursy literackie, poetyckie i recytatorskie.