Nie masz jeszcze konta?

Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

Grudniowe sukcesy uczniów ZS nr 1

Grudzień to miesiąc obfitujący w konkursy recytatorskie. 8 grudnia uczennica klasy I LPKatarzyna Osmańska odbierała z rąk Starosty Powiatu Płońskiego nagrodę rzeczową za zajęcie I miejsca w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim ,,Podchody Patriotyczne”, a 9 grudnia w Oranżerii Muzeum Romantycznego w Opinogórze podczas Koncertu ,,W świątecznym tonie”, wspólnie z innymi nagrodzonymi, odebrała wyróżnienie z rąk p. Romana Kochanowicza - Dyrektora Muzeum. Katarzyna Osmańska reprezentowała szkołę wspólnie z tegorocznym maturzystą- Przemysławem Białoskórskim z klasy IVTR.

Konkurs - ,,Kochasz dzieci nie pal śmieci’’

28 listopada 2017r. rozstrzygnięto konkurs powiatowy na mem i krótką formę filmową o tematyce ekologicznej - ,, Kochasz dzieci nie pal śmieci’’. Prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych oceniane były przez jury, któremu przewodniczyła pani Anna Dumińska – Kierska – Wicestarosta Powiatu Płońskiego. Oceniający brali pod uwagę możliwość wykorzystania filmów lub memów w kampanii społecznej na rzecz edukacji proekologicznej.

Uczennicom naszej szkoły  – Magdalenie Woźniak, Marii Kępczyńskiej i Magdalenie Obrębskiej (kl. II TMG) - przyznano wyróżnienia w kategorii mem. Uczestniczki konkursu wykonały swoje prace w ramach zajęć z zakresu projektów multimedialnych prowadzonych przez pana Bogdana Śmigrodzkiego.

14 grudnia 2017 br. dziewczęta zostały zaproszone na Sesję Rady Powiatu Płońskiego, podczas której wręczono im cenne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

opracowała: M. Staniszewska

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

8 grudnia 2017 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w  Zespole Szkół nr 1: Mateusz Piętka z kl. I LP, Monika Witaszek z kl. II LW i Rafał Brzeziński z kl. III LW uczestniczyli w II etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Razem z 90 uczniami z województwa mazowieckiego pisali test obejmujący wiedzę z zakresu bezpieczeństwa narodowego, zagrożeń dla bezpieczeństwa w czasie pokoju i wojny. W tym roku dodatkowym zagadnieniem było NATO w systemie bezpieczeństwa narodowego.

Olimpiadę zorganizował Uniwersytet Warszawski.

Uczniowi klasy I LP, Mateuszowi Piętce, zabrakło niewiele (2 punkty), aby znaleźć się wśród wyróżnionych finalistów.

Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Anna Dobrowolska i Dorota Gut-Pacuszka.

Uniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zobacz zdjęcia...

Pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

8 grudnia 2017 r.  w ZS nr 2 w Płońsku została zorganizowana  IV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. 21 uczestników reprezentowało  gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Płońskiego.  Jury (p. Bożena Kaliściak – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Płońsku, p. Renata Grabowska – dyrektor  Biblioteki  Pedagogicznej w Płońsku, p. Anna Goliasz – przedstawicielka Starostwa Powiatu w Płońsku, p. Bogumiła Siuda- nauczyciel historii w ZS nr 2 w Płońsku ) oceniało poziom artystyczny, dobór tekstów, dykcję oraz zaangażowanie emocjonalne uczestników.

Sukces literacki tegorocznych maturzystów z ZS 1 w Płońsku

W październiku b.r. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze ogłosiło Konkurs Literacki dotyczący epistolografii Zygmunta Krasińskiego: ,,A więc piszę, bo muszę pisać, piszę dlatego, że piszę, nie mam wyboru mogę tylko pisać...”. Prace, które należało nadsyłać do końca października, miały wykazać się znajomością listów Krasińskiego. Uczestnicy mieli za zadanie wcielić się w rolę poety romantycznego i na podstawie Jego listów przygotować wpisy na fikcyjnym blogu. Swoją kreatywnością i wrażliwością literacką wykazała się Justyna Kaczyńska z klasy III LW, która zajęła I miejsce, pisząc bloga jako nieszczęśliwy poeta tęskniący za ukochanym krajem i zmagający się z zakazanym uczuciem do Delfiny Potockiej oraz Patrycja Kwasiborska (również z klasy III LW), która została wyróżniona przez komisję konkursową za oryginalność pracy.