Nie masz jeszcze konta?

Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

Pierwsze i drugie miejsce na Eliminacjach Okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych [NOWY]

Dwóch tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki z klasy IV TR, odniosło sukces w Eliminacjach Okręgowych XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Zmagania olimpijczyków na szczeblu okręgowym poprzedził udział w olimpiadzie na szczeblu szkolnym. Eliminacje szkolne odbyły się w październiku 2017 r., w wyniku których wyłoniono uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Byli to: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki z kl. IVTR oraz Mateusz Szymański z kl. IIITR. Łukasz Wierzbicki wziął udział w tejże olimpiadzie po raz drugi. W ubiegłym roku szkolnym dotarł do eliminacji centralnych, zajmując 27. miejsce i uzyskał tytuł finalisty.

Konkurs Wiedzy Biblijnej Civitas Christiana [NOWY]

Dnia 18 kwietnia 2018 uczennice naszej szkoły wzięły udział w diecezjalnym etapie Konkursu Wiedzy Biblijnej Civitas Christiana w Płocku. Uczestniczki pisały test znajomości Księgi Psalmów i Listów św. Pawła. Szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy I i II LP. Były to: Klaudia Cejman, Wioleta Dymowska i Klaudia Załęcka.

,,Młodzi przyszłością Europy’’ - XV Międzypowiatowy Konkurs o Unii Europejskiej

W dniu 12 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukaszewicza w Płocku odbył się XV Międzypowiatowy Konkurs o Unii Europejskiej pod hasłem Młodzi przyszłością Europy. W finale konkursu wzięło udział 13 uczniów z siedmiu szkół. Uczniowie z ZS nr 1 po raz pierwszy reprezentowali naszą szkołę z imponującym wynikiem, ponieważ Filip Czaicki z klasy II TŻ został jego finalistą, zajmując szóste miejsce. Opiekunem merytorycznym Filipa  była p. Anna Fijałkowska.

Powiatowy Konkurs Recytatorski

20 marca 2018r. w Czytelni MBP w Płońsku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: ,,Adam Asnyk i Zbigniew Herbert. Siła twórczości poety- filozofa i poety- kultury”.

Przesłuchania konkursowe przebiegały w dwóch kategoriach: młodzież gimnazjalna i licealna. Celem przedsięwzięcia było: popularyzowanie literatury polskiej, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego oraz inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

XV Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 14 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 3 w Płocku odbył się półfinał XV edycji Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Młodzi przyszłością Europy” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.