Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Staszic na miarę czasów

Tuż przed świętami wielkanocnymi, dniach od 19-23 marca 2018r. w Zespole Szkól nr 1 w Płońsku odbył się Tydzień Nauki pod hasłem: „Staszic na miarę czasów”.


Przedsięwzięcie miało na celu promowanie nauki wśród młodzieży i pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej dalszej drogi kształcenia. Do współpracy zaproszono: dwa wydziały Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie: Wydział Nauk Technicznych oraz Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, PWSZ w Ciechanowie, Politechnikę Warszawską z Filią Płocku, Uczelnię Techniczno- Handlową w Warszawie z Filią w Płońsku oraz SGGW w Warszawie.


W związku z zakończeniem projektu, dziękujemy wykładowcom i studentom, którzy przez tydzień prowadzili wykłady i zajęcia warsztatowe. Wśród prelekcji i ćwiczeń znalazły się: pokazy chemiczne, warsztaty kryminalistyczne, a także referaty autorskie, np.: Bezpieczeństwo eksploatacji maszyn, konstrukcje maszyn z wykorzystaniem grafiki komputerowej, automatyka i robotyka.


Serdecznie dziękujemy przedstawicielom wyższych uczelni, wśród których zaleźli się: dr inż. Łukasz Miazio, dr inż. Szymon Racewicz, dr hab. inż. Sławomir Wierzbicki, dr inż. Agnieszka Trystuła, dr inż. Joanna Janicka, dr inż. arch. Marek Zagroba (reprezentujący UWM), dr Rafał Panfil, mgr Zdzisław Smardzewski, dr hab. inż. Piotr Tomczuk (wykładowcy z PWSZ w Ciechanowie), mgr Katarzyna Racka, dr Wiesław Królikowski oraz studenci przedstawiający autorskie projekty (PWSZ w Płocku), mgr inż. Krzysztof Obst, dr inż. Paweł Grabowski, Karol Golacik oraz studenci przeprowadzający pokazy chemiczne (Politechnika w Płocku), dr Leonard Milewski i dr Andrzej Wojciechowski (UTH) oraz dr inż. Joanna Kaczorowska (SGGW).

 

Zajęcia przewidziane były dla każdej klasy liceum i technikum oraz dla dwóch klas szkoły branżowej. Różnorodność zaproponowanych wykładów i zajęć spowodowała, że każdy z uczniów, nie tylko ze szkoły ponadgimnazjalnej, znalazł interesujący go temat. Tydzień Nauki zakończył wyjazd do Warszawy na Dzień Otwarty WAT. Młodzież z klas wojskowych uzyskiwała informacje o kierunkach kształcenia i zasadach rekrutacji, rozmawiając z wykładowcami i studentami.

 

zobacz zdjęcia...


Przygotowali: A. Dobrowolska i K. Grzymała

Wygenerowano w sekund: 0.05
4,379,415 unikalne wizyty