Klasa wojskowa

Klasa Wojskowa

• nauka trwa 3 lata
  • szkoła kończy się egzaminem maturalnym
  • absolwent może  kontynuować naukę na uczelniach wyższych lub w wybranych szkołach policealnych
  • klasa funkcjonuje w oparciu o porozumienie zawarte z 2 Mazowieckim Pułkiem Saperów w Kazuniu.

Klasa przeznaczona jest dla uczniów, którzy chcą związać swoją karierę zawodową ze służbami mundurowymi, takimi jak  wojsko czy policja, ale do tej klasy może przyjść każdy kto chce spędzić 3 lata liceum maksymalnie aktywnie m. in. na poligonach, ucząc się nowych umiejętności , ale także  zdobywając wiadomości potrzebne do zdania egzaminu maturalnego.

Oprócz przedmiotów ogólnokształcących, przez dwa pierwsze lata edukacji, uczniowie uczestniczą w zajęciach specjalistycznych z  przysposobienia wojskowego i obronnego na ternie szkoły jak i podczas wyjazdów  do jednostki w Kazuniu. W czasie zajęć uczniowie maja szansę zapoznać się ze specyfiką pracy żołnierza zawodowego (w tym na terenie jednostki wojskowej), brać udział w pokazach i uroczystościach wojskowych  oraz patriotycznych. Realizacja programu szkolenia obejmuje szereg zagadnień z zakresu musztry wojskowej , terenoznawstwa oraz wiele innych.  Udział w zajęciach potwierdzany jest certyfikatem. Po pierwszym i drugim roku kształcenia uczniowie, wraz z opiekunami w okresie wiosenno-letnim  wyjeżdżają na  obóz wojskowy.

Przedmioty rozszerzone w klasie wojskowej:

• j. polski od klasy I
  • do wyboru: geografia, biologia lub historia oraz wiedza o społeczeństwie  (od klasy II)

Języki:

• j. angielski lub rosyjski (kontynuacja po gimnazjum)
  • j. angielski, rosyjski lub niemiecki (na poziomie podstawowym).

Jeśli wybierzesz naukę w naszej klasie wojskowej – to:

Będziesz uczestniczył/a w:

• zajęciach z przysposobienia wojskowego,
  • ćwiczeniach musztry,
  • różnych zajęciach terenowych,
  • zajęciach na poligonie wojskowym w Kazuniu,
  • obozach szkoleniowych,
  • wycieczkach do jednostek wojskowych,
  • zawodach sportowych oraz zawodach obronnych np.: Zawody sportowo obronne dla szkół ponadgimnazjalnych "Sprawni jak żołnierze".
  • konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Przygotujemy Cię do:

• zdania matury,
  • podjęcia studiów w szkołach mundurowych, jak i na dowolnie wybranych uczelniach,

Zdobędziesz:

• sprawność organizacyjną,
  • pewność siebie,
  • umiejętności wojskowe,
  • umiejętność pracy zespołowej,
  • sprawność fizyczną,
  • wiedzę potrzebną do kontynuowania nauki na wybranym przez siebie kierunku studiów.

Przedmioty uzupełniające związanie z profilem kształcenia:
przysposobienie wojskowe, przysposobienie obronne.