Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Jasełka Bożonarodzeniowe

W dniu 19 grudnia w naszej szkole odbyła się inscenizacja słowno - muzyczna związana z tradycją Bożego Narodzenia. Inscenizację pod tytułem "Puste miejsce" przygotowali katecheci: p. Zbigniew Bieńkowski i p. Mieczysław Szadkowski oraz p. Lucyna Parecka- Łaszczyk. Nad oprawą techniczną czuwał - p. Arkadiusz Markowski.

 

W przygotowanie Jasełek zaangażowało się ponad 30 uczniów z klas: I LW, II LP, II TMG, IV TF i IV TSM. W inscenizacji wykorzystano prozę i poezję polskich poetów oraz znane pastorałki. Ich treść nawiązywała do symboliki pustego miejsca przy stole wigilijnym. Jest ono wyrazem solidarności z ludźmi przeżywającymi święta samotnie, a także z gotowością życzliwego przyjęcia niespodziewanego gościa na wieczerzę wigilijną,   który w ten wyjątkowy wieczór nie powinien być sam.

 

Po części artystycznej pani dyrektor podziękowała uczestnikom i ich opiekunom, złożyła życzenia z okazji nadchodzących Świąt oraz przy okazji radosnego spotkania podziękowała wszystkim uczniom, którzy od września do grudnia 2017r. reprezentowali szkołę w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, a także w zawodach sportowych, osiągając wysokie miejsca.

 

zobacz zdjęcia...

 

Przygotował: Z. Bieńkowski

Zdjęcia: A. Skibiński

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,986,788 unikalne wizyty