Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Honorowi Dawcy Krwi na wycieczce w Warszawie 14.11.12

Dnia 14 listopada 2012 roku 42 członków Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.

Wyjazd był zorganizowany przez Zarząd SK HDK w składzie:

Barbara Ferska – prezes,
Krzysztof Lewandowski – wiceprezes,
Piotr Jakubiak – skarbnik,
Agnieszka Urban – sekretarz.
Kierownikiem wycieczki był p. Krzysztof Lewandowski natomiast opiekę w czasie wycieczki sprawowali: p. Stanisław Urban, ksiądz Łukasz Turbak, p. Arkadiusz Markowski oraz p. Barbara Ferska. Wśród zaproszonych gości była obecna p. Teresa Draganiak. Nie wszystkie osoby z zaproszonych gości, z powodu bardzo ważnych obowiązków służbowych, mogli uczestniczyć w wyjeździe.

Wycieczka odbyła się dzięki hojności instytucji i osób prywatnych, dlatego też młodzież nie partycypowała w kosztach wycieczki.

W związku z tym szczególne podziękowania kierujemy do:

p. Tomasza Jóźwiaka – Nadleśnictwo Płońsk,
p. Jolanty Mikołajewskiej – Dyrektora Poradni Rodzinnej ESKULAP,
p. Jolanty Malickiej – Łukasiak – Prezesa Nadwiślańskiego Banku Spółdzielczego w Czerwińsku z siedzibą w Wyszogrodzie,
p. Damian Ferski – ECOBHP,
P. Teresy Draganiak,
p. Marleny Ferskiej.

Program wycieczki obejmował:

1) zwiedzanie lotniska w Modlinie, gdzie odbyło się spotkanie z rzecznikiem p. Magdaleną Bojarską. Pani rzecznik oprowadziła nas po lotnisku i opowiedziała o tanich liniach lotniczych w Europie. W trakcie pobytu na lotnisku udało się nam zaobserwować odloty samolotów pasażerskich do kilku miast europejskich do Sztokholmu, Londynu i Rzymu.

2) zwiedzanie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, przy ulicy Saskiej. Uczestnicy wycieczki obejrzeli film o krwiodawstwie i krwiolecznictwie. Potem przeszli całą drogę od zarejestrowania się dawcy poprzez oddanie krwi aż do zabezpieczenia krwi i jej przechowywania. 50% osób, które były obecne na wycieczce wyraziły gotowość oddania krwi lub komórek macierzystych krwi, ale z powodu długiego czasu oczekiwania (ponad 2 godziny) byliśmy zmuszeni zrezygnować.

3) zwiedzanie Centrum Olimpijskiego przy ulicy Wybrzeża Gdyńskiego. Obejrzeliśmy film krótkometrażowy o wioślarzach Robercie Syczu i Tomaszu Kucharskim a także spotkaliśmy się osobiście z wioślarzem p. Robertem Syczem, który opowiedział nam o swojej karierze sportowca.

4) ostatnim punktem programu była konsumpcja w MC Donaldzie w Warszawie, gdzie organizatorzy wycieczki zakupili każdej osobie zestaw za 10 zł, w trosce o to, aby uczniowie nie wracali głodni do domu.

Pełni wrażeń wszyscy szczęśliwie powróciliśmy do Płońska. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, które zafundowały ten wyjazd, zorganizowali wycieczkę oraz opiekę nad młodzieżą.

Cieszymy się, że młodzież chce pomagać osobom chorym i mamy nadzieję, że zarazi tym innych młodych ludzi.


Przygotowała

Barbara Ferska

Wygenerowano w sekund: 0.03
8,938,007 unikalne wizyty