Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

„SERCA WOLNE OD UZALEŻNIEŃ I PRZEMOCY w ZS nr 1 w Płońsku”

W dniu 1 czerwca 2017r. Zespół Szkół nr 1 wziął udział w Akcji Profilaktycznej organizowanej przez Starostwo Płońskie, Urząd Miasta oraz Komendę Powiatową Policji w Płońsku.

 

Na początku spotkania p. Marzanna Szacherska, dyrektor szkoły, przywitała wszystkich serdecznie i złożyła zebranej przed szkołą młodzieży życzenia z okazji Dnia Dziecka. Do życzeń dołączyli się  zaproszeni goście: p. Andrzej Stolpa - Starosta Powiatu Płońskiego, p. Anna Dumińska – Kierska - Wicestarosta Powiatu Płońskiego, p. Dariusz Sady - doradca Starosty ds. bezpieczeństwa młodzieży oraz mł. insp. Jarosław Brzozowski – Komendant Powiatowy Policji w Płońsku.


Po części oficjalnej, głos zabrał p. Jarosław Brzozowski, który przedstawił cel akcji, będącej kontynuacją ubiegłorocznego przedsięwzięcia. Krótką prelekcję na temat konsekwencji zażywania środków odurzających, odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz bezpieczeństwa młodzieży w trakcie zbliżających się wakacji, wygłosiła rzecznik płońskiej policji p. Kinga Drężek – Zmysłowska.

 

Następnie młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami przeszła na ulicę H. Sienkiewicza, by o godzinie 9.00, zamanifestować społeczeństwu swój sprzeciw wobec przemocy i odurzania się środkami niedozwolonymi. Uczniowie, zaprezentowali przygotowane przez siebie plakaty i transparenty, zawierające treści profilaktyczne. Akcję przeprowadzono również przy wsparciu Szkolnej Grupy PaTPORT – owej, która zachęcała do aktywnego udziału w przedsięwzięciu.

 

Akcja pod hasłem „SERCA WOLNE OD UZALEŻNIEŃ I PRZEMOCY" przebiegła bardzo sprawnie i wzbudziła zainteresowanie mieszkańców Płońska, co również stanowiło jeden z jej celów. Miejmy nadzieję, że coraz więcej młodych ludzi będzie żyło zdrowo i świadomie, z daleka od używek.


zobacz zdjęcia...

 

Opracowała:

Monika Gołębiowska – Łaska - pedagog

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,444,241 unikalne wizyty