Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zapraszamy do Zespołu Szkół nr 1

W dniach od 16 do 19 czerwca 2017 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum mogą dokonać zmiany listy preferencji. W związku z tym przedstawiamy bogatą ofertę kierunków kształcenia w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku.

 

Kliknij tutaj aby zapoznać się z prezentacją kierunków w ZS nr 1 w Płońsku

 

II Liceum Ogólnokształcące tworzą klasy mundurowe, które mają swoją tradycję i od lat cieszą się zainteresowaniem gimnazjalistów. Nic dziwnego, ponieważ jest tu czas na naukę, rzeczowe przygotowanie do matury, a także na realizowanie marzeń i pasji młodych ludzi.

 Uczniowie uczęszczający do tych oddziałów mają możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej czy policji. Biorą udział w uroczystościach patriotycznych i religijnych, a także przygotowują programy artystyczne i spektakle. Młodzież w mundurach, pełniąca wartę w miejscach pamięci związanych z dziejami miasta Płońska, to uczniowie naszej szkoły.

 

Prawdziwą przygodę związaną z zasadami funkcjonowania klas mundurowych, można doświadczyć podczas obozów szkoleniowych. Podczas kilkudniowego pobytu poza domem i szkołą, młodzi kadeci zgłębiają arkany wiedzy wojskowej oraz poznają trudy i uroki żołnierskiego rzemiosła. W ramach szkolenia doskonalą marsz defiladowy, poznają regulaminy i elementy prawa wojskowego czy policyjnego, a także korzystają ze sprzętu znajdującego się na terenie zaprzyjaźnionych jednostek. Niezwykłą atrakcją są także spływy kajakowe czy rajdy rowerowe.

 

Poza tym młodzież z klas mundurowych realizuje program podczas wycieczek tematycznych i zwiedzania współpracujących ze szkołą jednostek wojskowych. Wychowawcy organizują wyjazdy do muzeów, teatrów, na uczelnie wyższe czy do batalionu reprezentacyjnego w Warszawie.

 

Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica słynie przede wszystkim z kierunków technicznych. Początkowo była to szkoła zawodowa i techniczna. Wśród atrakcyjnych specjalizacji znajdują się:


technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki,

technik mechanik,

technik mechatronik,

technik żywienia i usług gastronomicznych,

technik usług fryzjerskich,

technik grafiki i poligrafii cyfrowej.


Uczniowie klas technicznych nie tylko zdobywają wiedzę w szkolnej ławie, ale również podczas wyjazdów do zakładów produkcyjnych, widząc zautomatyzowany sprzęt czy linię produkcyjną samochodów i maszyn rolniczych. Ponadto chłopcy i dziewczęta biorą udział w spotkaniach z przedstawicielami technicznych wyższych uczelni, zwiedzając targi wystawowe, np. w Kielcach i Warszawie. Niewątpliwą tradycją klas technicznych jest uczestnictwo młodych techników w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Olsztynie, podczas której zdobywają tytuł finalisty.

 

Od bieżącego roku szkolnego w Zespole powstaje szkoła branżowa pierwszego stopnia, w której oferujemy następujące kierunki kształcenia:


mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych,

mechanik pojazdów samochodowych,

monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,

kucharz i klasa wielozawodowa.

 

Nasi uczniowie odbywają praktyki nie tylko w zakładach pracy, ale także w sąsiadującym z naszą placówką Centrum Kształcenia Praktycznego.

 

W październiku 2016 r. obchodziliśmy jubileusz 70 - lecia naszej szkoły. Mamy za sobą bogatą tradycję i nadal próbujemy nadążyć za duchem czasu.

 

W związku z tym zapraszamy w mury Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica, gdzie od lat głoszona jest idea patrona, że


 ,,Talent jest kawałkiem szlachetnego, ale surowego metalu. Dopiero pilna praca (...) wartość mu nadaje wielką”.

 

 

zobacz zdjęcia...


Opracowała: Anna Dobrowolska

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,206,869 unikalne wizyty