Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

O cyberprzemocy i jej konsekwencjach

W dniu  27 stycznia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu nt. cyberprzemocy i konsekwencji prawnych jej stosowania. Szkolenie dla uczniów poprowadził instruktor Zakładu Służby Kryminalnej sierż. szt. Tomasz Siemianowski z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Organizatorami spotkania były panie Iwona Pawłowska i Monika Gołębiowska – Łaska.

 

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, odpowiadając na pytania dotyczące m.in. działań zaliczanych do cyberprzemocy czy własnych doświadczeń w korzystaniu z portali społecznościowych. Prowadzący przypomniał z jakich artykułów ścigana jest cyberprzemoc i jej znamiona jak stalking, groźby karalne czy zniesławienie oraz to, że popularne komunikatory czy portale społecznościowe są źródłem cyberprzemocy. Podkreślił, że korzystając z Internetu nie jesteśmy anonimowi, a w przypadku dopuszczenia się tego typu przemocy, bez trudu możemy zostać odnalezieni.

Prelegent wspomniał również o zjawisku tzw. sextingu czyli umieszczania w Internecie lub przesyłania za pomocą wiadomości mms – nagich zdjęć, które również uznawane jest za formę cyberprzemocy.

Wypowiedzi prowadzącego przeplatane były pokazem krótkich filmów dotykających problemu nękania w sieci.

 

Puentą spotkania było zwrócenie uwagi uczniów na zagrożenie jakie niesie za sobą cyberprzemoc. Bardzo często osoby nękane w Internecie podejmują próby samobójcze. Korzystając z komunikatorów i portali społecznościowych, należy o tym pamiętać.

 

zobacz zdjęcia...

 

Przygotowała: Monika Gołębiowska - Łaska

Wygenerowano w sekund: 0.04
7,635,420 unikalne wizyty