Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

„GORĄCZKA ZŁOTA „ w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

Jednym  z ważniejszych  działań Polskiego Czerwonego Krzyża jest m.in. organizacja pomocy charytatywnej dla najuboższych dzieci i ich rodzin. Każdego roku Polski Czerwony Krzyż  organizuje Ogólnopolską akcję "Gorączka złota", która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych.   

 

W tym roku nasza szkoła bardzo aktywnie przyłączyła się do tej akcji społecznej organizowanej przez Zarząd  Rejonowy PCK w Płońsku.

W terminie od 2 listopada do 25 listopada 2016 roku zbierano na terenie szkoły monety 1, 2 i 5-groszowe. Głównym celem przedsięwzięcia było pozyskanie funduszy na zakup paczek  świątecznych dla najbiedniejszych dzieci z powiatu płońskiego.

 

Nasi uczniowie bardzo licznie  przystąpili do tej akcji, którą  zainicjowały i nadzorowały: pani Dagmara Kawczyńska, oraz pani Danuta Rapusta -opiekun Szkolnego Koła PCK.

 

Łącznie, w zbiórce wzięło udział 20 klas.

 

Efekty zbiórki były bardzo owocne:

 

ITS- 9,2

IITS/TF-5,6

IVTI/TS-3,7

IILW-3,4

ITŻ- 3,1

Iw-3,0

IIr-2,2

2TM-2,0

IIILP-1,8

3TF-1,6

IILP-1,3

ILP1,2

IIITŻ-1,2

ITR-1,1

IITŻ-1,0

IIILW-0,6

IITR-0,5

3w-0,3

3r-0,3

2w-0,1

 

  Łącznie zebrano  43,2 kg monet o nominałach 1, 2, 5 - groszowych, które komisyjnie zważono, a następnie przekazano Zarządowi Rejonowemu PCK w Płońsku.

 

Wszystkim uczniom biorącym udział w akcji gorąco dziękujemy. Podziękowania kierujemy również do wychowawców klas, którzy mobilizowali uczniów do zbiórki.

 

Dla klasy, która zebrała największą ilość monet była nagroda - dzień bez oceny niedostatecznej.

 

 

Z wielką radością informujemy, że 19 grudnia 2016 roku Zarząd rejonowy PCK w Płońsku przyznał naszej szkole I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za zaangażowanie i czynny udział w Ogólnopolskiej Akcji PCK "Gorączka Złota". Otrzymaliśmy statuetkę, dyplom z gratulacjami , oraz 8 paczek świątecznych, które zostały przekazane  naszym uczniom wytypowanym przez wychowawców klas, które były najbardziej aktywne w akcji.

 

 Przygotowała

 

Danuta Rapusta

Wygenerowano w sekund: 0.05
13,502,912 unikalne wizyty