Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

SZKOLENIE PROFILAKTYCZNO – METODYCZNE "NARKOTYKI I DOPALACZE" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PŁOŃSKU

            W dniu 20 kwietnia 2016r. z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Płońsku  i Centrum Profilaktyki Społecznej odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządowych, policji, placówek oświatowych, wychowawczych i profilaktycznych z powiatu płońskiego.

 

            Prelegentem pierwszej części spotkania był prof. Mariusz Jędrzejko, który w interesujący (momentami nawet ekscentryczny) sposób zapoznał zebranych z funkcjonowanie młodych ludzi po narkotykach i dopalaczach. Przedstawił sposoby udzielania im pomocy, z zachowaniem obowiązujących w szkole procedur i zasad bezpieczeństwa osób, które taką pomoc udzielają. Przypomniał, co należy zrobić znajdując substancje psychoaktywne na terenie szkoły i w jaki sposób podejmowac dialog z osobami pod ich wpływem. Uczestnicy spotkania nie byli jedynie biernymi słuchaczami, a współtwórzyli je, wykonując zadania proponowane przez prowadzącego.

 

            Drugą część spotkania prowadził współpracownik profesora Jędrzejko- pan Mariusz Szczodrowski, którego wystapienie dotyczyło głównie obalenia mitów dotyczacych wpływu  marihuany, napojów energetycznych czy ogólnodostepnych leków- na organizm młodego człowieka. Prowadzący odniósł się do popularyzacji zażywania narkotyków wśród osób medialnych. Uczestnicy spotkania po raz kolejny mogli aktywnie wziąć w nim udział, poprzez dyskusję czy wcielanie się w role proponowane przez prelegenta.


zobacz zdjęcia...


Opracowała: Monika Gołebiowska - Łaska

Wygenerowano w sekund: 0.06
5,186,618 unikalne wizyty