Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

"KWIAT KOBIECOŚCI" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PŁOŃSKU

            W dniu 21 kwietnia 2016r. w ramach programu edukacyjnego "Młoda i Zdrowa" skierowanego do uczennic w wieku 16-19 lat, do naszej szkoły przyjechały Panie z Ogólnopolskiej Organizacji "Kwiat Kobiecości". Zasadniczą część spotkania poświęconą problematyce zachorowań na raka szyjki macicy i możliwości wczesnego wykrycia choroby- poprowadziła Pani Prezes Ida Karpińska.

 

W szczerej i odważnej rozmowie z uczennicami opowiedziała o chorobie, z którą zmagała się kilkanaście lat temu, o emocjach, które towarzyszyły jej i jej bliskim oraz o trudnych, życiowych wyborach. Licznie przybyłe uczestniczki spotkania obejrzały film o kobietach i lękach dotykających chorych i ich rodzin. Dowiedziały się czym jest wirus HPV i w jaki sposób można się nim zarazić, a także w jakich okolicznościach pojawił się pomysł stworzenia Organizacji, kóra pomaga kobietom chorym na raka szyjki macicy, rodzinom oraz edukuje kobiety w każdym wieku.   Drugą część spotkania spotkania poprowadziła Pani położna, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała dziewczętom o jakości wykonania badania cytologicznego i sposobie przygotowania do pierwszej wizyty u lekarza ginekologa. Młodzież obejrzała interesującą prezentację opatrzoną komentarzem prowadzącej.

 

            Na zakończenie, prowadzące podsumowały w krótkim "teście" najważniejsze informacje i zmotywowały uczestniczki do badań profilaktycznych i dbania o siebie oraz swoich najbliższych.Uczennice, które odnalazły na swoich ulotkach ręcznie narysowany kwiatek- otrzymały upominkowe zestawy od sponsora spotkania- marki Bella.

 

Spotkanie zwieńczone zostało pamiątkowym zdjęciem z uczestnikami spotkania (na profilu facebook: kwiatkobiecosci).

 

Spotkanie zwieńczone zostało pamiątkowym zdjęciem z uczestnikami spotkania.

 

 Więcej informacji nt:" Kwiat Kobiecości" znajdziesz na facebooku 

 

 

Opracowała:

Monika Gołębiowska - Łaska

Wygenerowano w sekund: 0.14
7,635,649 unikalne wizyty