Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

„Smak życia, czyli debata o dopalaczach”- zajęcia warsztatowe w ZS nr 1

„Smak życia, czyli debata o dopalaczach” to program profilaktyczny autorstwa Krzysztofa Wojcieszka, twórcy wielu znanych programów profilaktycznych, który został przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Jest to instrument profilaktyki uniwersalnej bazujący na metodach aktywizujących, adresowany do młodzieży szkolnej w wieku 15-18 lat.

 

Celem programu jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami.

W dniu 12 listopada 2015r. w programie brała udział klasa II liceum policyjnego. Zajęcia prowadzone przez panie: Monikę Gołebiowską- Łaska- pedagoga i Monikę Uchniewską- pielęgniarkę szkolną w znacznym stopniu opierały się na aktywności uczniów. Uczestnicy podjęli się dyskusji na tematy związane z bezpieczeństwem i zdrowiem młodych ludzi, ich rówieśników. Wstępem do programu było udzielenie odpowiedzi na kilka, wydawałoby się, prostych pytań, które stanowiły zasadniczy element debaty. Zajęcia prowadzone były poprzez zachęcenie do dyskusji i aktywności, zarówno indywidualnej jak i grupowej.

 

Podstawową i najważniejszą konkluzją sformułowaną przez młodzież na zakończenie zajęć, było NIE SIĘGANIE PO ŚRODKI PSYCHOAKTYWNE- JAKO JEDYNEJ GWARANCJI ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA.


Podsumowaniem spotkania było wykonanie w grupach prac plastycznych propagujących funkcjonowanie bez narkotyków, dopalaczy oraz ostrzegających o konsekwencjach niewłaściwych wyborów.

 

 


Sporządziła:

M. Gołebiowska - Łaska

Wygenerowano w sekund: 0.03
6,160,400 unikalne wizyty